Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

27 marca 2025

"Żabka, która mamy nie słuchała". Przedszkolaki przygotowały spektakl

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 24 marca w Przedszkolu Gminy Sadki # „Dobre Ludki” w idyllicznej atmosferze wiosennej łąki odbyło się przedstawienie pt. „Żabka, która mamy nie słuchała”, przygotowane przez najstarszą grupę przedszkolną „Biedronki” w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki”.

Spektakl rozpoczął się uroczystym powitaniem przedszkolaków oraz nauczycieli. Na scenie pojawiły się dzieci ubrane w kolorowe stroje, które oddawały klimat świata żabek, bocianów i ich naturalnego środowiska – stawów, łąk i lasów.

Fabuła przedstawienia opowiadała historię małej, niesfornej żabki, która postanowiła nie słuchać swojej mamy i wyruszyła na samodzielną przygodę. Dzieci w pełnym zaangażowaniu odgrywały kolejne sceny, pokazując zarówno zabawne, jak i pouczające sytuacje, w które wpadała żabka. Wydarzenie niosło ze sobą ważne przesłanie – konieczność słuchania rad rodziców oraz rozumienia konsekwencji swoich działań.

Całość spektaklu była wzbogacona o piosenki, recytacje wierszy oraz elementy choreografii. Szczególnie dużym entuzjazmem wśród publiczności cieszyły się momenty humorystyczne.

Publiczność nagrodziła młodych aktorów burzą oklasków, doceniając ich trud i zaangażowanie. Po przedstawieniu na wszystkie przedszkolaki czekała słodka niespodzianka związana z tematem przewodnim żabka pływająca na niebieskiej galaretce. Było pysznie! MNIAM!

materiał: mgr Klaudia Jaskólska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)