Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Materiały Partnera

05 grudnia 2023 0

Kolejne badania potwierdzają: e-papieros mniej szkodliwa alternatywą dla wyrobów tytoniowych

We współczesnej dyskusji nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu# papierosów na zdrowie specjaliści wskazują, że e-papierosy stanowią mniej szkodliwą alternatywę dla palaczy.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

W jaki sposób automatyzacja wpływa na rynek pracy?

Automatyzacja jest procesem, który usprawnia pracę człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie# szybciej i bardziej efektywnie wykonywać różne, bieżące zadania. Sztuczna inteligencja i zaawansowane technologie IT wywierają coraz większy wpływ na rynek pracy. W jaki sposób oddziałują one na poszczególne branże? Poszukajmy odpowiedzi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

KGHM działa ze szczególną dbałością o ochronę środowiska

KGHM Polska Miedź S.A. jest innowatorem, wdrażającym przyjazne otoczeniu technologie i# rozwiązania biznesowe. Przestrzega międzynarodowych norm środowiskowych oraz współpracuje z władzami na rzecz podnoszenia standardów mających na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia mieszkańców i zasobów naturalnych w Zagłębiu Miedziowym. Ponadto, zgodnie z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu, KGHM dba o bezpieczne warunki pracy i utrzymanie pełnej sprawności technicznej posiadanej infrastruktury. Odpowiedzialność za otoczenie jest wpisana w strategię KGHM.

(czytaj więcej)
30 października 2023 0

Zobacz jesienną odsłonę Parków Narodowych współpracujących z PGE

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w# ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury”. Wśród parków wspieranych przez PGE są: Biebrzański PN, Świętokrzyski PN, Roztoczański PN, Kampinoski PN, Słowiński PN, Wigierski PN, Magurski PN, Bieszczadzki PN oraz Narwiański PN.

(czytaj więcej)
17 października 2023 0

Jak stworzyć zgrany zespół?

Wykonanie różnych projektów w branży IT często wymaga ścisłej pracy zespołowej. Odpowiedni dobór członków teamu jest niezbędny, aby# współpraca przebiegała bezproblemowo, atmosfera była przyjazna, a projekt finalnie zadowolił klienta. Co zatem należy zrobić, by stworzyć zgrany zespół? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
04 października 2023 0
Materiał Partnera

Otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim i Ireneuszem Stachowiakiem w Szubinie

W piątek, 13 października w Szubinie odbędzie się# otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim i Ireneuszem Stachowiakiem.

(czytaj więcej)
04 października 2023 0
Materiał Partnera

Otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim i Ireneuszem Stachowiakiem w Nakle

W piątek, 13 października w Nakle nad Notecią odbędzie się# otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim i Ireneuszem Stachowiakiem.

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

Jak nie palić w samochodzie

Wiele osób pali z przyzwyczajenia i nawet jeśli próbowali kiedyś zrezygnować z papierosów, to# bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, jak trudny i żmudny jest to proces. Dość często palimy także w samochodzie, nie tylko chcąc zaciągnąć się tytoniowym dymem, ale także by rozładować stres.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Zarządzanie czasem pracy — jak robić to dobrze?

Umiejętność prawidłowego zarządzania czasem jest bardzo przydatna w# pracy. Dzięki niej pracownicy są w stanie szybciej wykonać zlecone zadania, co zwiększa ich wydajność. Dużo osób jednak nie wie, jak skutecznie zarządzać swoim czasem w pracy. Skutkuje to dodatkowym stresem i potrzebą robienia nadgodzin, aby wyrównać zaległości. Jak więc odpowiednio zaplanować czas w pracy, aby wykorzystać go jak najlepiej? Sprawdź!

(czytaj więcej)
07 września 2023 0

Wybierając dietę pudełkową: Kluczowe czynniki do rozważenia

Dieta pudełkowa cieszy się coraz większą popularnością. Ta forma żywienia to doskonały wybór dla# osób, które chciałyby jeść zdrowo, jednak brakuje im czasu na planowanie i przygotowywanie posiłków. Ze względu na duży dostęp rozmaitych diet, wybór tej konkretnej może być sporym wyzwaniem. Co zatem wziąć pod uwagę, aby dopasować sposób żywienia do swoich indywidualnych potrzeb? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2023 0

Dolby Digital i Dolby Atmos – które kodowanie dźwięku w telewizorach Philips wybrać?

Korzystając z telewizora, skupiamy się przede wszystkim na jakości obrazu. To, co widzisz na ekranie, powinno możliwie najdokładniej odzwierciedlać sceny rejestrowane przez ludzkie oko w# prawdziwym świecie. Stąd właśnie technologie poprawiające rozdzielczość, odwzorowanie barw czy płynność animacji. A co z udźwiękowieniem? Ścieżka audio z telewizora także może być lepsza lub gorsza – w zależności od konkretnego modelu TV. Duży wpływ na finalny odbiór ma zastosowanie systemów kodowania takich jak Dolby Digital i Dolby Atmos. Co to jest i jak działa?

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2023 0

Prezent na chrzciny: praktyczny czy pamiątkowy? Dwa w jednym!

Chrzest Święty jest ważnym wydarzeniem w# życiu dziecka i jego rodziców. To wielki dzień, a jednocześnie okazja do spotkania z rodziną. Zgodnie z tradycją, goście obdarowują maluszka prezentami – te mogą mieć charakter pamiątkowy albo wymiar funkcjonalny. Tylko od Ciebie zależy, czy kupisz dziecku zabawki i przydatne gadżety do wózka lub też złotą biżuterię albo symboliczny obrazek z motywem religijnym. Jeszcze inna opcja to zakup upominku, który będzie wspaniałą pamiątką, pełniącą funkcję praktyczną. Udaj się z nami na przegląd prezentów na chrzciny i znajdź taki, który podarujesz nowemu członkowi swojej rodziny!

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2023 0

Stres przed rozmową o pracę — jak sobie z nim radzić?

Prawie każdy pracownik pamięta stres towarzyszący mu podczas przygotowań do# rozmowy o pracę. Trzęsące się ręce, problemy ze skupieniem uwagi czy przyspieszone bicie serca to tylko niektóre reakcje organizmu na zbliżające się wyzwanie. Mimo iż stres jest uważany za bodziec motywujący do działania, to jego nadmiar może być problemem w momencie, kiedy chcemy dobrze wypaść na rozmowie. Sprawdź więc, jak sobie z nim radzić!

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2023 0

Letnie festiwale w pełni, co jeszcze przed nami?

W tym roku lato obfituje w wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych. Szczególną popularnością cieszą festiwale muzyczne.

(czytaj więcej)
28 lipca 2023 0

Czerwony lakier hybrydowy – kolor na każdą okazję! Propozycje stylizacji

Elegancki, kobiecy, z iskrą – taki może być tylko czerwony manicure. #Ten kolor jak żaden inny łączy w sobie ognisty żywioł, energię i… uniwersalność. Pasuje do oficjalnych i swobodnych okazji. Proponujemy stylizacje najmodniejsze w 2023 roku i ponadczasowe klasyki. Nie zapomnij o starannej aplikacji i wyrusz na podbój świata z czerwoną hybrydą na paznokciach.

(czytaj więcej)
14 lipca 2023 0

Dlaczego warto podawać widełki płacowe w ogłoszeniach?

Większość osób poszukujących pracy oczekuje jasnych i# precyzyjnych informacji na temat proponowanych zarobków. Niestety, w wielu ogłoszeniach o pracę, publikowanych na różnych portalach ogólnopolskich i lokalnych, brakuje widełek płacowych. Dlaczego warto podawać przewidywane stawki wynagrodzeń? Powodów jest kilka.

(czytaj więcej)
05 lipca 2023 0

„Rozstrzygniecie konkursu Agroliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja w województwie kuj-pom

1 lipca 2023 r. w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie (KPODR), odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Agroliga 2023.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

Idealny zespół w IT – jak go stworzyć?

W branży informatycznej istotna jest praca zespołowa. Członkowie teamu współpracują ze# sobą, wspierają się nawzajem i uczą się od siebie. Finalny projekt wpływa na satysfakcję klienta, a to przekłada się na sukces zespołu i zyski dla firmy. Co zatem trzeba zrobić, by stworzyć idealny zespół w IT? Sprawdźmy!

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

O czym warto pamiętać w Światowym Dniu bez Tytoniu

Światowy Dzień bez Tytoniu przypada 31 maja i został ustanowiony przez# Światową Organizację Zdrowia w 1987 r. Jak z nałogiem palenia radzą sobie w innych krajach?

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Jakie są skuteczne produkty do bólu uszu i gardła?

Choroby się zdarzają. Niejedna osoba cierpi na# różnorodne komplikacje. W dobrej aptece można nabyć leki na kaszel, katar, ból ucha czy gardła. Dzięki nim choroba przechodzi po tygodniu lub nieco dłuższym czasie. Regularność zażywania specyfików jest kluczowa dla każdej osoby, która pragnie poczuć się dobrze i nie cierpieć z powodu bólu gardła, kataru czy wysokiej gorączki. Wiele leków można kupić bez recepty i dzięki temu kurować się naprawdę skutecznie.  

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Nowa moda, czy realna pomoc dla palaczy?

Szkodliwości i rzucaniu palenia poświęcono wiele analiz, artykułów i# debat. Ale świat wyraźnie dochodzi do etapu, w którym społeczeństwo bez dymu tytoniowego będzie koniecznością i faktem, a nie pieśnią przyszłości. Unia Europejska postawiła przed swoimi krajami jasny cel – skończyć z dymem tytoniowym do 2040 roku. Na najlepszej drodze jest Szwecja, która ma perspektywy osiągnięcia celu już w 2024 roku.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Jak działa pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna to popularny produkt finansowy, który# pozwala zmniejszyć kwotę miesięcznych zobowiązań finansowych i w odczuwalny sposób odciążyć domowy budżet. Jak działa w praktyce, kto może po nią sięgnąć i jak wybrać tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 1

Jak pisać o sobie w CV?

Odpowiednio przygotowane CV może pomóc Ci odnieść sukces podczas# szukania pracy. Oprócz rubryk z doświadczeniem zawodowym, wykształceniem czy kursami w dokumencie powinna pojawić się sekcja „O mnie”. Jak więc pisać o sobie w CV, aby było to interesujące i zarazem wartościowe dla rekrutera? Sprawdźmy!

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Konkurs AgroLiga 2022/2023

Zapraszamy serdecznie do udziału projekcie pt.: „Konkurs Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja”. W tym roku ponownie na# etapie wojewódzkim zostaną wybrani Mistrzowie w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma. Wyłonieni Mistrzowie reprezentować będą nasz region w tym konkursie na szczeblu krajowym.

(czytaj więcej)
04 maja 2023 0

Wystartował program "Swap to stop ". Celem działań jest poprawa stanu zdrowia

W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop ". Brytyjczycy otrzymają wsparcie behawioralne i# finansowe, by zamienić papierosy na ich elektroniczną alternatywę, a w konsekwencji - by rzucić palenie. Celem tych działań jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa i zmniejszenie liczby palaczy.

(czytaj więcej)
02 maja 2023 0

Poznaj zestawienie 3 książek biograficznych, po które warto sięgnąć

Książki biograficzne pozwalają dogłębnie poznać daną# postać, a także to, jak była postrzegana przez najbliższe i dalsze otoczenie. Często jest to swoiste studium przypadku, jeżeli odniesie się to np. do osób ze światka przestępczego, które ze względu na swoje czyny albo zaburzenia zostały zauważone przez opinię publiczną. Oczywiście nie brakuje też biografii osób, które pozytywnie zasłużyły się dla społeczeństwa i kultury. Poznajcie zestawienie 3 książek biograficznych, po które warto sięgnąć.         

(czytaj więcej)
28 marca 2023 0

Gdzie mogą szukać pracy mieszkańcy powiatu nakielskiego?

Szukasz pracy w Kcyni, Mroczy, Szubinie lub# innej miejscowości powiatu nakielskiego? Na początek warto zapoznać się z zapotrzebowaniem na kadrę, zgłaszanym przez lokalne przedsiębiorstwa. Informacji na ten temat dostarcza Barometr zawodów, ogólnopolskie badanie wykonywane z inicjatywy resortu pracy. Kto znajdzie pracę w powiecie nakielskim w 2023 r.? Sprawdź!

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)