Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Materiały Partnera

01 czerwca 2023 0

O czym warto pamiętać w Światowym Dniu bez Tytoniu

Światowy Dzień bez Tytoniu przypada 31 maja i został ustanowiony przez# Światową Organizację Zdrowia w 1987 r. Jak z nałogiem palenia radzą sobie w innych krajach?

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Jakie są skuteczne produkty do bólu uszu i gardła?

Choroby się zdarzają. Niejedna osoba cierpi na# różnorodne komplikacje. W dobrej aptece można nabyć leki na kaszel, katar, ból ucha czy gardła. Dzięki nim choroba przechodzi po tygodniu lub nieco dłuższym czasie. Regularność zażywania specyfików jest kluczowa dla każdej osoby, która pragnie poczuć się dobrze i nie cierpieć z powodu bólu gardła, kataru czy wysokiej gorączki. Wiele leków można kupić bez recepty i dzięki temu kurować się naprawdę skutecznie.  

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Nowa moda, czy realna pomoc dla palaczy?

Szkodliwości i rzucaniu palenia poświęcono wiele analiz, artykułów i# debat. Ale świat wyraźnie dochodzi do etapu, w którym społeczeństwo bez dymu tytoniowego będzie koniecznością i faktem, a nie pieśnią przyszłości. Unia Europejska postawiła przed swoimi krajami jasny cel – skończyć z dymem tytoniowym do 2040 roku. Na najlepszej drodze jest Szwecja, która ma perspektywy osiągnięcia celu już w 2024 roku.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Jak działa pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna to popularny produkt finansowy, który# pozwala zmniejszyć kwotę miesięcznych zobowiązań finansowych i w odczuwalny sposób odciążyć domowy budżet. Jak działa w praktyce, kto może po nią sięgnąć i jak wybrać tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 1

Jak pisać o sobie w CV?

Odpowiednio przygotowane CV może pomóc Ci odnieść sukces podczas# szukania pracy. Oprócz rubryk z doświadczeniem zawodowym, wykształceniem czy kursami w dokumencie powinna pojawić się sekcja „O mnie”. Jak więc pisać o sobie w CV, aby było to interesujące i zarazem wartościowe dla rekrutera? Sprawdźmy!

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Konkurs AgroLiga 2022/2023

Zapraszamy serdecznie do udziału projekcie pt.: „Konkurs Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja”. W tym roku ponownie na# etapie wojewódzkim zostaną wybrani Mistrzowie w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma. Wyłonieni Mistrzowie reprezentować będą nasz region w tym konkursie na szczeblu krajowym.

(czytaj więcej)
04 maja 2023 0

Wystartował program "Swap to stop ". Celem działań jest poprawa stanu zdrowia

W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop ". Brytyjczycy otrzymają wsparcie behawioralne i# finansowe, by zamienić papierosy na ich elektroniczną alternatywę, a w konsekwencji - by rzucić palenie. Celem tych działań jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa i zmniejszenie liczby palaczy.

(czytaj więcej)
02 maja 2023 0

Poznaj zestawienie 3 książek biograficznych, po które warto sięgnąć

Książki biograficzne pozwalają dogłębnie poznać daną# postać, a także to, jak była postrzegana przez najbliższe i dalsze otoczenie. Często jest to swoiste studium przypadku, jeżeli odniesie się to np. do osób ze światka przestępczego, które ze względu na swoje czyny albo zaburzenia zostały zauważone przez opinię publiczną. Oczywiście nie brakuje też biografii osób, które pozytywnie zasłużyły się dla społeczeństwa i kultury. Poznajcie zestawienie 3 książek biograficznych, po które warto sięgnąć.         

(czytaj więcej)
28 marca 2023 0

Gdzie mogą szukać pracy mieszkańcy powiatu nakielskiego?

Szukasz pracy w Kcyni, Mroczy, Szubinie lub# innej miejscowości powiatu nakielskiego? Na początek warto zapoznać się z zapotrzebowaniem na kadrę, zgłaszanym przez lokalne przedsiębiorstwa. Informacji na ten temat dostarcza Barometr zawodów, ogólnopolskie badanie wykonywane z inicjatywy resortu pracy. Kto znajdzie pracę w powiecie nakielskim w 2023 r.? Sprawdź!

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Rejestracja samochodu w 4 krokach — formalności, koszty i terminy

Rejestracja samochodu może odbywać się zdalnie lub stacjonarnie.# Możesz wybrać dogodną dla siebie formę procedury i dostosować ją do swoich preferencji. Sprawdź, jakie dokumenty przygotować, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2023 0

Zawody związane z kształtowaniem środowiska

Na rynku pracy można wyszczególnić wiele profesji, które są# ściśle związane z kwestią kształtowania środowiska. Szansę na zdobycie takiej posady mają przede wszystkim osoby o kierunkowym wykształceniu technicznym.

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 0

Jak zrobić tańsze zakupy online? - przydatne porady

Zakupy online są bez dwóch zdań niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Można je zrobić z# dowolnego miejsca o wybranej przez siebie porze i nie trzeba się martwić o transport, ponieważ zostaną one dostarczone pod sam dom. Jak sprawdzić by były one nie tylko niezwykle wygodne, ale również niebywale korzystne?

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Praca w C++ - dlaczego warto?

Z myślą o rozpoczęciu kariery w IT warto postawić na naukę popularnego języka programowania. Dobrym wyborem jest# C++, ponieważ jego znajomość pozwala szybko zdobyć satysfakcjonujące zatrudnienie. Warto nieco bliżej poznać specyfikę tego języka i zastanowić się nad jego kluczowymi zaletami.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Jeśli będziesz pierwszy, zyskasz dużo Klientów. Oto jak możesz zdominować ranking Google

O tym, że wyszukiwarka internetowa Google jest efektywnym narzędziem marketingowym, wiadomo już od# dawna. To miejsce, w którym możesz znaleźć setki, a nawet i tysiące potencjalnych Klientów. Oczywiście pod warunkiem, że prowadzona przez Ciebie strona internetowa znajdzie się na bardzo prestiżowym miejscu – pierwszej odsłonie z rezultatami proponowanymi przez Google. To właśnie firmy z czołówki rankingu organicznego i płatnego mogą liczyć na pozyskiwanie wielu partnerów biznesowych wprost z wyszukiwarki. Jeżeli znajdujesz się poza TOP10, ciężko będzie Ci nawiązać skuteczną walkę z najgroźniejszą konkurencją. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie masz sposoby na zdominowanie zestawienia wyszukiwarki. Czas, abyś pokazał się swoim Klientom!

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Praca przy komputerze – jak dbać o oczy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie, co wiąże się z# wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Taka praca stanowi duże obciążenie dla oczu, dlatego warto zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o swój wzrok.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Grudzień - miesiąc pełen emocji dla fanów MMA!

Fani sportów walki bez wątpienia nie będą mieli na co narzekać w# ciągu najbliższego miesiąca. Przed nami znakomite wydarzenia w KSW, ale również UFC. Kto okaże się lepszy w starciu polskich legend sportów walki? Jak zaprezentuje się Jan Błachowicz w starciu z niezwykle trudnym przeciwnikiem? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Jak ukryć opadające powieki makijażem

Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i kolagen, co może powodować opadanie powiek. Może to# dawać efekt zmęczonego wyglądu, a nawet zakłócać nasze widzenie. Chociaż nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec temu zjawisku, istnieją sposoby, aby ukryć opadające powieki za pomocą makijażu.

(czytaj więcej)
25 października 2022 0

Oferty pracy – czym kierować się w wyborze?

Rynek pracy jest bardzo zróżnicowany, co wiąże się z dużą liczbą ofert zatrudnienia. Nierzadko podjęcie decyzji o# aplikowaniu na dane stanowisko staje się utrudnione. Warto zastanowić się, na jakie czynniki trzeba zwrócić szczególną uwagę i co wpływa na atrakcyjność ofert pracy.

(czytaj więcej)
17 października 2022 0

Poszukiwany elektryk! Cukrownia Nakło zaprasza chętnych do złożenia aplikacji

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w Toruniu Oddział „Cukrownia Nakło” w Nakle nad Notecią, ul. Rudki 1 zatrudni:

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Na czym polega zawód stolarza?

Wśród zawodów związanych z obróbką drewna warto wyszczególnić profesję stolarza. Na tym stanowisku mogą być# zatrudnione osoby z wykształceniem zawodowym. Pracodawcy chętnie proponują zatrudnienie początkującym stolarzom, dzięki czemu mają szansę na zdobycie atrakcyjnej posady od razu po ukończeniu szkoły zawodowej.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

„Rozstrzygniecie konkursu Agroliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja w województwie kuj-pom

18 września 2022 r. W Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w# Minikowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu AgroLiga 2022.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2022 0

Jak zmienić branżę na IT?

Wiele osób wciąż uważa, że branża IT jest otwarta głównie dla# absolwentów studiów informatycznych. Tymczasem karierę na rynku nowoczesnych technologii można zacząć bez kierunkowego wykształcenia. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby zmienić dotychczasową branżę na IT.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Zapowiedź weekendu w Ekstraklasie!

Przed nami bardzo ciekawy weekend na polskich boiskach. Aktualny mistrz Polski, czyli# piłkarze Lecha Poznań, do tej pory nie zanotowali żadnego zwycięstwa. Czy Kolejorz będzie w stanie przełamać się podczas meczu ze Śląskiem?

(czytaj więcej)
26 lipca 2022 0

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

Konkurs AgroLiga 2022/2023

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja. W tym roku ponownie na# etapie wojewódzkim zostaną wybrani Mistrzowie w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma. Wyłonieni Mistrzowie reprezentować będą nasz region w tym konkursie na szczeblu krajowym.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Czym zajmuje się technik technologii szkła?

Zawody techniczne mogą wiązać się z obróbką różnych materiałów. Przykładem jest technik technologii szkła, który zajmuje się# wytwarzaniem najróżniejszych produktów na bazie szkła. Osoby pracujące w tej profesji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Gwarancja stałej raty w Credit Agricole

Gdy inflacja bije kolejne rekordy, a stopy procentowe pną się do# góry, raty kredytów także rosną. Ale nie w Credit Agricole, który gwarantuje swoim klientom stałą ratę przez cały okres trwania umowy kredytowej. Jak to możliwe?

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Czy warto zostać testerem oprogramowania?

Jednym z popularniejszych zawodów z# branży IT jest tester oprogramowania. Aktualnie rośnie zapotrzebowanie na to stanowisko, co wiąże się z gwałtownym rozwojem rynku nowoczesnych technologii. Warto wybrać tę specjalizację, aby rozpocząć karierę w IT.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)