Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 lipca 2021 0

Klub Turystyki „Noteć” w Inowrocławiu. Miło spędzili czas

5 lipca 2021 odbył wyjazd do Inowrocławia w ramach# projektu „Aktywni dla siebie” realizowany przez Klub Turystyki „Noteć”.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Jaką rolę odgrywała religia w Bizancjum? Obejrzyj nowy odcinek (film)

W szóstym odcinku „Opowieści Bizantyjskich” opowiemy o# roli religii w Bizancjum.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Wspólna wycieczka do parku rozrywki. „To był zdecydowanie udany wyjazd!”

19 lipca Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach zorganizował wyjazd do# Deli Parku pod Poznaniem. W wycieczce udział wzięło 50 osób.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Lekcja pokazowa w GOK-u. Trener zaprezentował podstawowe chwyty

16 lipca na sali widowiskowej GOK odbyła się# 2-godzinna lekcja pokazowa Jujutsu.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

O bezpieczeństwie w sieci. Wyjątkowe zajęcia dla dzieci

W dniach od 5. do 16. lipca w Centrum Aktywności Lokalnej odbywał się#, w ramach projektu: „Sieć na kulturę w podregionie świeckim”, kurs online pod hasłem „Bezpieczne zachowania w sieci”.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 2

„Aktywni dla siebie”. Członkowie klubu odwiedzili tężnie solankowe

We wtorek 20.07.2021 roku odbył się wyjazd do# Ciechocinka w ramach projektu „Aktywni dla siebie” realizowany przez Klub Turystyki „Noteć”. Był to drugi z dwóch zaplanowanych wyjazdów projektowych.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 3

Dym, piana i świetna zabawa. Spotkanie z chemikiem w bibliotece

„Chemia bez stresu”. We wtorek 20 lipca w# ogrodzie szubińskiej biblioteki odbyło się spotkanie z chemiczką.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Warsztaty z kulturą pałucką. Uczestnicy wykonali piękne serwetki

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w# Kcyni realizuje projekt „ Moda na sukces – program aktywizacyjny dla mieszkańców Grocholina” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

Zajęcia wakacyjne w Filii Ogólnej już za nami. Dzieci bawiły się wyśmienicie

Z wody, oliwki, szamponu dla dzieci oraz rolek ręczników papierowych robiliśmy nawilżane chusteczki.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

„Jeżyk i przyjaciele z Zielonego Gaju”. Wielbiciele teatru w szubińskiej Bibliotece

W poniedziałek 19 lipca w szubińskiej bibliotece odbył się spektakl teatralny dla# dzieci pod tytułem „Jeżyk i przyjaciele z Zielonego Gaju” studia Małe Formy Teatralne Widowisko z Krakowa.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 3

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”. Sprawdź szczegóły!

Szubiński Dom Kultury rozpoczął przedsprzedaż biletów na# Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA” – Trzecie rozdanie. Bilety w promocyjnej cenie 30 zł można nabyć do 15 sierpnia w sekretariacie Szubińskiego Domu Kultury. Liczba biletów w pierwszej puli ograniczona.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

III Biesiada Krajeńska już w najbliższy weekend. Zapraszamy!

24 lipca (sobota) w Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się III Biesiada Krajeńska.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Aby wakacje nie były nudne. Zajęcia w Ślesinie dobiegły końca

W dniach 5-16 lipca br. w Ślesinie odbywały się zajęcia dla# 30. dzieci zorganizowane przez Wiejski Dom Kultury oraz Bibliotekę. W trakcie codziennych, 3-godzinnych spotkań uczestnicy brali udział w zajęciach profilaktycznych, próbowali swoich sił w zabawach sportowych, integracyjnych, zajęciach plastycznych oraz literackich. Prym wiodła zabawa „policjanci i łobuzy”, „kareta”, „zoo” i „kelnerzy”. Nie mogło również zabraknąć „zbijaka”.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 2

Przednia zabawa na powitanie lata. Pogoda im dopisała

Piękna pogoda i wyśmienita zabawa towarzyszyły dzieciom z# sołectwa Ślesin podczas niedzielnego festynu.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Powiat nakielski skrywa wiele tajemnic. Czy naprawdę go znasz?

Na obszarze naszego powiatu jest sporo# ciekawych miejsc, dobrze już znanych jego mieszkańcom i gościom. Samorządowe komórki czy referaty do spraw promocji starają się je pokazywać w różnych opracowaniach, wskazywać ich walory i atrakcyjność. Są także miejsca mniej znane, a warte popularyzacji i zobaczenia. Taki cel ma właśnie zainicjowana jesienią ubiegłego roku przez Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nakle akcja „Czy naprawdę znasz swój powiat?” Przeznaczona jest nie tylko dla członków tej organizacji, ma charakter otwarty. Wtedy na trasie „wyprawy” były : klasztor w Kcyni ze swoją Kalwarią, obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach oraz miejsce rekreacji w Ślesinie, gdzie uraczyć się można karpiem nakielskim popijając go naszym regionalnym piwem.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Rodziny dobrze się bawiły. Festyn w Anielinach

W sobotę choć przy niepewnej aurze odbył się# festyn rodzinny w Anielinach, pogoda okazała się jednak łaskawa i mogliśmy w to sobotnie popołudnie mile spędzić czas.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Aktywne zajęcia dla dzieci. Podsumowanie działań w gminie

W sobotę 17 lipca podsumowaliśmy działania# Klubu Młodzieżowego „Dobry Duch”.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 10

Kolejny koncert w ramach Letnich Brzmień Zamku. Wystąpiła Anna Grzelak

18 lipca na Rynku w Szubinie miał miejsce trzeci# koncert Letnich Brzmień Zamku, podczas którego wystąpiła Anna Grzelak. Wokalistka zaprezentowała zebranej publiczności utwory muzyki popularnej jak i własne kompozycje zachwycając zebranych swoim głosem.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Aktywnie w gminie Kcynia. Rajdy wpisały się już w tradycję

Kontynuujemy rekreacyjne propozycje dla# naszych mieszkańców tj. rajdy rowerowe i marsze nordic walking. W miniony weekend odbył się kolejny rajd z cyklu "Sołectwa z kijkami".

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

Świetnie się bawili na termach. Wycieczkę zorganizował sadkowski GOK

15 lipca wybraliśmy się na wycieczkę na# Termy Maltańskie.

(czytaj więcej)
17 lipca 2021 0

Sołectwa z kijkami. Tym razem odwiedziliśmy Szczepice

Za nami lipcowy marsz Nordic Walking z cyklu sołectwa z kijkami.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 0

„Ciasteczkowcy” oraz „Motyle”. Kto wygrał sportową rywalizację?

14 lipca odwiedziłyśmy dzieci w# świetlicy w Dębionku.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 3

Wyjątkowy występ „Krajny” w Chełmnie. Impreza od lat integruje pokolenia

10 lipca Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” uczestniczył w# XXII Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym oraz X Międzynarodowym Spotkaniu z Folklorem w Mieście Zakochanych - w Chełmnie.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 1

Najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata. Retrospektywna wystawa

To najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata – retrospektywną# wystawę Edwarda Dwurnika, jednego z najważniejszych i najciekawszych współczesnych polskich malarzy, można oglądać (tylko do 19 września) w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 1

Wakacyjne atrakcje w świetlicach. Zabawy było co niemiara

W Królikowie dzieci spędziły kolejny tydzień podczas zajęć w# Świetlicy Wiejskiej. Ponownie czekały na nich zabawy ruchowe i plastyczne.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Spotkanie z Michałem Nogasiem. Przedstawi swoją nową książkę

Uprzejmie informujemy, że 27.07.2021 o godz. 18.00 w# Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy (Stary Rynek 24) odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z dziennikarzem radiowym i prasowym Michałem Nogasiem, połączone z promocją jego książki pt. „Z niejednej półki. Wywiady” (premiera: 14 października 2020) – 37 rozmów z polskimi i zagranicznymi autorami na 700 stronach! Będzie możliwość zakupu książki.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Mieszkańcy uczą się grać na instrumentach. Ciekawy projekt

Więcborskie Wakacyjne Kursy Mistrzowskie to# projekt, który zakłada przeprowadzenie Wakacyjnego Kursu Wokalnego i Wakacyjnego Kursu Instrumentów Dętych Blaszanych.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Mija 145 lat od śmierci Aleksandra Fredry. Największy komediopisarz w historii

15 lipca mija 145 lat od śmierci Aleksandra hrabiego# Fredry. Ten, wszystkim znany, polski poeta, bajkopisarz, komediopisarz i pamiętnikarz urodził się 20 czerwca 1793 roku w Surochowie niedaleko Przemyśla.

(czytaj więcej)
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)