Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

03 lutego 2023 0

"Przygody z nauką". Cenna lekcja i doskonała zabawa

W bibliotece w Zamościu od początku ferii odbywały się zajęcia dla dzieci.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Zabawa karnawałowa w świetlicy. Wybrano króla i królową balu

We wtorek, 31 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Samoklęskach Dużych odbył się Bal Karnawałowy.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Pierwsze spotkanie DKK w nowym roku. Panie omawiały thriller kryminalny

W czwartek, 26 stycznia uczestniczki comiesięcznych spotkań naszego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się# w Filii Bibliotecznej w Dębowie i omawiały tym razem thriller kryminalny.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Spektakl teatralny dla dzieci. "Calineczka" w SzDK

Zapraszamy wszystkie dzieci na dzisiejszy spektakl teatralny "Calineczka". Wstęp wolny.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Pracowity tydzień ferii. W przygotowaniu potraw pomagały babcie

Tydzień ferii za nami. W Żędowie był on bardzo pracowity. Licznie przybyłe dzieci robiły obrazki metodą decoupage, grały w gry planszowe# oraz ruchowe. Przygotowywały także pyszne jedzenie. serwowały naleśniki, pizzę, zapiekanki, ciasteczka oraz pieczone jabłka.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Feryjne warsztaty artystyczne. Duże zainteresowanie najmłodszych

W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni ruszyły warsztaty artystyczne z Natalią Jelińską w ramach zimowych ferii.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Rocznica śmierci Jana Gutenberga. Początek epoki czytelnictwa

3 lutego mija 555 rocznica śmierci Jana Gutenberga - złotnika, wynalazcy, drukarza i wydawcy.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

"Karmnikowy savoir-vivre”. Wycieczka do bydgoskiego zoo

W czwartek, 2 lutego uczestniczyliśmy w wyjeździe do bydgoskiego zoo na warsztaty pn. „Karmnikowy savoir-vivre”.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Sprostali wyzwaniu. Powstały przepiękne karmniki dla ptaków

Dziś wiele się działo! Zaczęliśmy od wykonania karmników i zawieszek dla ptaków, a skończyliśmy na makiecie, którą rozpoczęliśmy wczoraj.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Do wspólnej zabawy dołączyli rodzice

W środę, 1 lutego przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Bibloteki im. Klary Prilowej w Kcyni zaprosiliśmy dzieci do# wspólnej zabawy w szkole w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Biblioteka zaprasza na gawędę. "Bądź serdeńko bez obawy…"

Z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza #w czwartek, 9 lutego o godz. 16:30 do biblioteki przy ul. Bartkowskiego 1 na gawędę „Bądź serdeńko bez obawy…” Małgorzaty Jarocińskiej.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Na zajęciach królowała glina. Trzeci dzień ferii zimowych

W środę, 1 lutego odbyły się kolejne zajęcia zorganizowane przez Centrum Kształcenia i Filię Biblioteczna w #Dębowie. Tym razem spotkaliśmy się w Świetlicy Wiejskiej,ponieważ jest więcej miejsca.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Dzieci stworzyły makietę Sadek. Feryjne zajęcia dla najmłodszych

W środę, 1 lutego po raz kolejny dzieci przybyły na zajęcia organizowane przez GOK i GBP w Sadkach w czasie ferii. #Tym razem postawiliśmy przed uczestnikami trudne zadanie - stworzenie makiety naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Atrakcyjny pierwszy dzień ferii. Wyjazd na basen i do kina

Pierwszy dzień zimowych wakacji organizowanych przez Centrum Kultury w Kcyni za nami.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

U nas kawa zawsze gorąca. DKK zaprasza do swojego klubu

Dyskusyjny Klub Książki w szubińskiej bibliotece na spotkaniu w ostatni dzień stycznia omawiał książkę #Toshikazu Kawaguchi pt. "Zanim wystygnie kawa”.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Warsztaty tkackie i krawieckie. Każdy mógł zmienić się w projektanta mody

Drugi dzień ferii z GOK i GBP w Sadkach za nami. Na początku zajęć uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, na każdą z nich czekało# interesujące wyzwanie.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

"Ostatni śnieg tej zimy”. Spotkanie poświęcone książce Natalii Sońskiej

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku zostało poświęcone książce polskiej pisarki - Natalii Sońskiej.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Dzieci bawiły się kolorem. Ferie w nakielskim muzeum

Na pierwszy tydzień ferii przygotowaliśmy dla grup zorganizowanych specjalną ofertę "Zabawy kolorem. Spotkanie z malarstwem Weroniki Dyląg".

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Spotkanie poświęcone książce “Dworska tancerka”. Opowieść zachwyciła

Pierwsze w tym roku spotkanie DKK w Nakle nad Notecią poświęcone było książce „Dworska tancerka” autorstwa wybitnej koreańskiej #pisarki Shin Kyling Sook.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Atrakcyjny pierwszy dzień ferii. Zwiedzanie chałup, faworki i ognisko

W poniedziałek, 30 stycznia w ramach oferty feryjnej, odbyła się wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w #Osieku nad Notecią. Udział w niej wzięło 50 uczestników.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 10

Orkiestrowe granie. Pogoda nie była łaskawa, ale mieszkańcy nie zawiedli

W dniu wczorajszym odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcję pomagania potrzebującym# włączyła się gmina Sadki, gdzie zorganizowano wspólne granie, połączone z licytacjami fantów, przekazanych na to wydarzenie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Trwają przygotowania do nowej wystawy. Od 1 marca "Wodą połączeni”

Już niedługo koniec stycznia, więc powoli zaczynamy przygotowywać się do montażu nowej wystawy. Już 1. marca 2023 roku otworzymy #nową wystawę czasową „Wodą połączeni. Wystawa z okazji 250. rocznicy rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego”. Data nie jest przypadkowa. 1 marca 1773 r. wbito pierwszą łopatę.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Uczniowie z miłą niespodzianką. Uśmiech na twarzach mieszkańców

Dzieci wraz z gronem pedagogicznym z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ze Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie# dnia 26 stycznia br. odwiedzili Mieszkańców naszego Domu by występem artystycznym uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka wywołując uśmiech na ich twarzach.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Mieszkańcy dopingowali Krajeńskim Morsom. Ponad 1600 zł na WOŚP

Tradycyjnie Krajeński "Przerębel" grał z WOŚP. Jednak w tym roku spotkaliśmy się na plaży nad jeziorem #w Więcborku i tam morsowliśmy.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

"A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W nowym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach, omawialiśmy książkę „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” autorstwa# Genki Kawamura.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Uświetnili Dzień Babci i Dziadka. "Pod Dębem” gościnnie w DPS

Z występami z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w poniedziałek 23 stycznia br. odwiedziły nas Warsztaty Terapii Zajęciowej "Pod Dębem" z Paterka.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawość świata". Film "Młoda Białoruś"

Na spotkanie z autorami filmu "Młoda Białoruś" przybyło wielu mieszkańców - stałych uczestników cyklu "Ciekawość świata"#, z radością powitaliśmy także nowe osoby. W słowie wstępnym, witając zebranych podkreśliłam, że film "Młoda Białoruś" może nam uświadomić, jak ważną wartością jest wolność słowa i swoboda wypowiadania się.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

"Wieczór kolęd z babciami i dziadkami” Wyjątkowa, uroczysta atmosfera

28 stycznia 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Samoklęskach Małych odbył się „Wieczór kolęd z babciami i dziadkami” przygotowany przez# Koło Gospodyń Wiejskich. O oprawę muzyczną zadbał Wojciech Kwaśniak, a przy mikrofonie dzielnie wspierała go żona Beata.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)