Dziś mamy 2 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

30 września 2020 5

Kacper Gieryk medalistą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym

Kacper Gieryk, Kcynianin uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni podwójnym #medalistą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe dwójkami i jeździe drużynowej na czas.

(czytaj więcej)
30 września 2020 0

Zasłużone zwycięstwo. Orzeł Kcynia pokonał Zielonych Zalesie

W sobotę 26 września w ramach V kolejki bydgoskiej B klasy na Stadionie Miejskim w #Kcyni Orzeł Kcynia podejmował Zielonych Zalesie.

(czytaj więcej)
30 września 2020 0

Skra Paterek górą! Victoria Kołaczkowo postawiła trudne warunki

W kolejnym meczu rozgrywek bydgoskiej B – klasy, na boisku w Paterku zmierzyły się dwie #drużyny z powiatu nakielskiego. Miejscowa Skra podejmowała Victorię Kołaczkowo.

(czytaj więcej)
29 września 2020 3

W Szubinie zakończyła się runda jesienna Czwartków Lekkoatletycznych

W Szubinie na Stadionie Miejski w# dniach 22 i 24 września 2020 roku przeprowadzono kolejne dwa Czwartki Lekkoatletyczne rundy jesiennej. Tym samym zakończyła się runda jesienna Czwartków L.A w Szubinie.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Jakub Czerwiński w kadrze Polski. Gra na pozycji przyjmującego

Jakub Czerwiński, który zdobywał swoje# szlify w NTS-ie Trójka Nakło występuje obecnie w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy U20 w siatkówce, rozgrywanych w Czechach. Gra tam na pozycji przyjmującego.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Mistrzostwa Polski Młodzików w Słupsku. Jędrzej Kmieć pobił swój rekord

W dniach 26 -27 września 2020 roku w Słupsku odbyły się# Mistrzostwa Polski Młodzików ( Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego ).

(czytaj więcej)
28 września 2020 1

Jest pierwszy punkt. Szubinianka przywiozła go z Inowrocławia

Doczekaliśmy się. W dziewiątej kolejce tego sezonu Szubinianka zdobyła swój pierwszy #punkt. Przywiozła go z Inowrocławia, po meczu z Goplanią. Rywale jeszcze tydzień temu także nie mieli punktów, jednak w środę w zaległym meczu pokonali Ziemowita Osięciny.

(czytaj więcej)
28 września 2020 1

5 osób reprezentowało LUKS Start Nakło na Mistrzostwach Polski w Słupsku

W dniach 26.09 – 27.09.2020 roku w Słupsku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 (#roczniki 2005 – 2006), w których udział wzięła 5-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
28 września 2020 1

Drużyny z powiatu rozegrają kolejne mecze ligowe. Sprawdź rozpiskę

Przedstawiamy harmonogram najbliższych meczów ligowych drużyn piłkarskich z #terenu powiatu nakielskiego (3 i 4 października). Drużyny, których nazwy są wymienione jako pierwsze w danym spotkaniu są gospodarzami.

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Finał szachowych mistrzostw Szubina. Paweł Kadukowski mistrzem!

W niedzielę odbył się finał szachowych mistrzostw Szubina z udziałem zawodników z #rankingami międzynarodowymi. Mistrzem Szubina został po raz pierwszy w historii Paweł Kadukowski.

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Zofia Kalka, Jakub Kalka oraz Oliwia Jechna wygrywają w Białych Błotach

W Białych Błotach odbyły się trzecie zawody Lekko Atletyczne Dzieci w ramach Grand Prix #Pomorza – Kujaw – Pałuk, w których udział wzięło 22 zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza.

(czytaj więcej)
28 września 2020 10

Trudne warunki atmosferyczne w Potulicach. Gospodarze pokazali moc

W 5 kolejce rozgrywek B – klasy, Dąb Potulice podejmował na własnym boisku Gryf #Sicienko. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy obfitym deszczu zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze.

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Pierwsza boiskowa wygrana Czarnych Nakło. Po dwie bramki Muracha i Wolko

Czarni Nakło w kolejnym meczu rozgrywek B – klasy zmierzyli się w Przyłękach z miejscowym #Orłem. Podopieczni Adrian Mreły pierwszy raz w tym sezonie po 90 minutach walki, zeszli z boiska z uniesionymi głowami.

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Zawody po 7-miesięcznej przerwie. Karatecy Yamabushi zdobyli 41 medali

W dniu 26 września 2020 r. w Świeciu po 7 miesiącach przerwy spowodowanej #epidemią COVID-19, po raz pierwszy w Polsce odbyły się zawody w Karate WKF.

(czytaj więcej)
27 września 2020 4

Turniej siatkówki połączony z otwarciem boiska wielofunkcyjnego w Zamościu

Sołectwo Zamość doczekało się kolejnego# obiektu, gdzie mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania różnymi dyscyplinami sportowymi. Oficjalnego otwarcia nowego boiska dokonał burmistrz Szubina, Mariusz Piotrkowski.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Kolejny szkolny turniej szachowy. I miejsce dla Alana Jagodzińskiego

25 września w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył# się kolejny szkolny turniej szachowy.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

3. Grand Prix Pomorza – Kujaw – Pałuk. Świetna forma LUKS-u Start Nakło

21 września 2020 roku w Białych Błotach odbyło się# 3. Grand Prix Pomorza – Kujaw – Pałuk, w których udział wzięła prawie 40-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Spotkanie derbowe dla Iskry. Padło łącznie 7 bramek

W kolejnym meczu grupy IV, bydgoskiej B – klasy, Hutnik Tur podejmował# na własnym boisku Iskrę Zamość - Rynarzewo. Dużo bardziej doświadczeni goście w obu połowach okazali się lepsi i zasłużenie zdobyli komplet punktów.

(czytaj więcej)
26 września 2020 0

Tarpan wróci do Mroczy z dwoma medalami. Szymon Stasinowski poza podium

Dwa medale – jeden złoty i jeden srebrny to dorobek# Tarpana Mrocza w dwuboju podczas Mistrzostw Polski U17 w Podnoszeniu Ciężarów w Ciechanowie, które zakończą się w niedzielę, 27 września. Niestety, z powodu kontuzji nie mogła wystąpić podpora mroteckiego klubu Monika Marach, murowana kandydatka do złota w swojej kategorii wagowej.

(czytaj więcej)
26 września 2020 20

Ostatni mecz Jacka Pyszki. W tle konfliktu, kolejna porażka

Awans do A- klasy miał być nagrodą za# trud, który w ostatnich 3 latach włożono w ratowanie seniorskiej piłki w Mroczy, a okazał się początkiem konfliktu. Dwa obozy i dwie różne wizję doprowadziły do niespodziewanych zmian, które pod dużym znakiem zapytania stawiają walkę o utrzymanie.

(czytaj więcej)
26 września 2020 18

Przy budowanym skateparku powstanie nowy parking. Zebranie w Sadkach

15 września w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Administracyjno-Kulturalnego w# Sadkach zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2021 rok. Nie cieszyło się ono większym zainteresowaniem, bowiem uczestniczyło w nim zaledwie 15 mieszkańców.

(czytaj więcej)
26 września 2020 5

Marcin Wiatrowicz zdeklasował rywali. Mroczanin mistrzem Polski do lat 17

Zgodnie z oczekiwaniami Marcin Wiatrowicz z Tarpana Mrocza został# mistrzem Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów w kat. wagowej do 61 kg. W sobotę w godzinach przedpołudniowych w Ciechanowie uzyskał w dwuboju 216 kg, co dało mu pierwsze miejsce.

(czytaj więcej)
26 września 2020 0

Nocne Bieganie Chełmińską Starówką. Deszcz nie był przeszkodą

W piątek 25.09 załoga SKRY w składzie# Ania, Agnieszka, Adrian, Dawid, Maciej wybrała się do Chełmna na Nocne Bieganie Chełmińską Starówką

(czytaj więcej)
26 września 2020 6

Pierwszy medal dla Tarpana Mrocza. Srebro Patrycji Musiał

Podczas trwających Mistrzostw Polski U17 w# Podnoszeniu Ciężarów pierwszy medal dla Tarpana Mrocza zdobyła Patrycja Musiał (rocznik 2003).

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

W I LO rozegrano pierwszy w tym roku szkolnym turniej szachowy

24 września w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zorganizowano pierwszy w tym #roku szkolnym turniej szachowy.

(czytaj więcej)
24 września 2020 0

Dobre zakończenie sezonu oszczepników. Fenomenalne wyniki

Bardzo dobre zakończenie sezonu w wykonaniu# naszych oszczepników.

(czytaj więcej)
23 września 2020 0

Grand Prix Pomorza – Kujaw – Pałuk. W zawodach udział wzięło 200 zawodników

19 września 2020 roku na Stadionie Miejskim w Szubinie przeprowadzono# zawody lekkoatletyczne dzieci w ramach Grand Prix Pomorza – Kujaw – Pałuk, w których udział wzięło 200 uczestników z klubów LUKS Kruszwica, BOSiR Barcin, Czapla Białe Błota, LUKS Start Nakło, UKS Wyspiański Szubin oraz UKB Szubin.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Grand Prix Szubin 2020 w Rzucie Podkową. Nagrodzono najlepszych

20 września 2020 roku podsumowano Grand Prix Szubin 2020 w# Rzucie Podkową. Najlepszym wręczono pamiątkowe medale oraz upominki.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)