Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Konkursy

14 czerwca 2024 0

10 jubileuszowy konkurs. Pierwsza pomoc przedmedyczna

Minione tygodnie upływały nam pod znakiem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy #przedmedycznej, które prowadziliśmy w szkołach podstawowych powiatu nakielskiego. W tym roku warsztaty odbywały się one dzięki środkom pozyskanym przez nasz Klub w ramach otwartych konkursów ofert ze środków budżetowych Gminy Kcynia, Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

"Poznajemy Krajnę od A do Z". Wyłoniono laureatów konkursu

7 czerwca w ramach projektu „Poznajemy Krajnę od A do Z” w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w gminnych konkursach plastycznych „Mrocza moja mała Ojczyzna”, „MEMOMrocza”.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Konkurs "Dzielnicowy roku 2024". Kto zwyciężył w eliminacjach powiatowych?

W Komendzie Powiatowej Policji# w Nakle nad Notecią odbyły się eliminacje powiatowe do ogólnopolskiego konkursu „Dzielnicowy roku 2024”. Mundurowi z całego powiatu rywalizowali w teście wiedzy.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 0

"Olimpiada oczami dziecka - Paryż 2024". Wyniki konkursu plastycznego

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach przygotowali #w tym roku już XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Służby Więziennej pn.: '' OLIMPIADA OCZAMI DZIECKA - PARYŻ 2024''. Honorowym patronatem konkurs objął płk Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu, płk Robert Jóźwiak, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała, Starosta Nakielski, Pan Krzysztof Błoński, Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy w Potulicach.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Krajnie. Kto zwyciężył?

5 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej #w Witosławiu odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Krajnie. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Na wstępie Pani Dyrektor Violetta Erdmann powitala gości: Pana Jarosława Okonka - Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, Pana Włodzimierza Kobyłeckiego - radnego Miasta i Gminy Mrocza, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Mroczy i Kosowie oraz uczniów klas ósmych, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

"Wiosenne inspiracje". Wyłoniono laureatów konkursu

5 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego# „Wiosenne inspiracje” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia w Dębowie oraz Panią Joannę Żebrak.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

"Dzień dziecka moich marzeń”. Wyniki konkursu plastycznego

4 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu #plastycznego „Dzień dziecka moich marzeń” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia oraz Filię Biblioteczną w Dębowie.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Muzyczna uczta w NOK

5 czerwca w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się #XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Za organizację wydarzenia odpowiadało: Stowarzyszenie na Rzecz Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Olszewce im. Józefa Blechacza.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

"Ziemia to mój dom". Wyniki konkursu plastycznego

Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego# "Ziemia to mój dom".

(czytaj więcej)
01 czerwca 2024 0

Jakub Jaszak wśród laureatów. Sukces w Ostromecku

Nasi uczniowie podczas Finału II Wojewódzkiego Konkursu# Instrumentalnego "Instrumental Arts" im. Andrzeja Szwalbego w Pałacu w Ostromecku.

(czytaj więcej)
31 maja 2024 0

Świat się kręci wokół wsi. Ogólnopolski konkurs filmowy

Zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim#, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

(czytaj więcej)
30 maja 2024 0

Sukces uczniów SzDK. Nagrodzeni w wojewódzkim konkursie

W minioną sobotę 25 maja w Pałacu #w Ostromecku odbył się II Wojewódzki Konkurs Instrumentalny "Instrumental Arts" im. Andrzeja Szwalbego.

(czytaj więcej)
30 maja 2024 0

Konkurs recytatorski "Zawsze Mama". Laureaci z powiatu nakielskiego

„Zawsze Mama” – to tytuł diecezjalnego konkursu recytatorskiego#, którego finał odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Bydgoszczy. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień. Wyłoniono laureatów

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs #Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych naszego powiatu.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 0

"Bezpieczne lato oczami dziecka". Konkurs plastyczny dla uczniów

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego to idealny moment#, aby przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z wypoczynku w trakcie trwania kolonii, obozów, wędrówek, czy spędzania wspólnych wakacji z bliskimi. Gorąco zachęcamy do zaprezentowania pomysłów i wzięcia udziału w konkursie „Bezpieczne lato oczami dziecka” wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 0

Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Lena Karmowska laureatką

Dnia 21 maja odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu #Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień organizowana przez KPP w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Na konkursowej scenie stanęło blisko 250 osób. Podsumowanie przeglądu

Pozytywna energia, uśmiechy i dobra zabawa to nieodłączne elementy wydarzeń#, w których udział biorą dzieci i młodzież. Dodatkowo, jeśli okraszone są barwnymi strojami, własnoręcznie przygotowanymi dekoracjami i rekwizytami, można mówić o inicjatywie, w którą zaangażowali się także nauczyciele, rodzice, być może dziadkowie. Gdy na scenie pojawia się ruch sceniczny a wokal płynie z głębi serca, wiadomo, że wyjątkowy nastrój udzieli się pozostałym uczestnikom imprezy.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Powiatowy Konkurs Chemiczny "Kwark". Uczestnikami uczniowie z Nakła i Szubina

22 maja 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym# im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Chemiczny „Kwark”, którego celem jest popularyzacja wiedzy chemicznej oraz integracja młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

"Rój pomysłów wokół ula". Konkurs dla dzieci i dorosłych

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs plastyczny #pt. „Rój pomysłów wokół ula” ma na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

"Wiosna ach to Ty". Wyniki konkursu recytatorskiego

W ramach Tygodnia Bibliotek filia w# Trzeciewnicy zorganizowała konkurs recytatorski skierowany dla uczniów klas I-III pn. „Wiosna ach to Ty”. Jego celem była popularyzacja polskiej literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Energia, uśmiechy i barwne stroje. Wyniki konkursu piosenki ludowej

Fantastyczny konkurs piosenki ludowej#. Jako organizatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem występów dzieci oraz zaangażowania ich nauczycieli i instruktorów. Na scenie były energia, uśmiechy i barwne stroje. Nie zabrakło własnoręcznie przygotowanych dekoracji, rekwizytów oraz ruchu scenicznego.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Wojewódzki Konkurs Instrumentalny. Reprezentanci SzDK w finale

Miło nam poinformować#, że Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy ogłosił listę osób, które na podstawie nadesłanych nagrań jury wybrało w I etapie i zakwalifikowało do finału konkursu.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

"Policjant Ruchu Drogowego 2024". Rozstrzygnięcie konkursu

W XXXIV eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu# „Policjant Ruchu Drogowego 2024” pierwsze miejsce zajął st. sierż. Przemysław Zieliński z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Na drugim stopniu podium stanął st. sierż. Daniel Robakowski z KPP w Brodnicy. Obaj będą reprezentować kujawsko-pomorski garnizon w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 10 – 14 czerwca 2024 roku w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

"W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości". Laureaci konkursu

„W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości” – to tytuł konkursu, jaki zorganizowała# Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej. Wydarzeniu patronowali – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjne, gdzie odbył się jego finał.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Konkurs z okazji Dnia Matki. Prace należy dostarczyć do 23 maja

Cześć Dzieciaki! Lubicie tworzyć kreatywne dzieła??? Jeśli tak, to koniecznie #zgłoście swój udział w konkursie z okazji Dnia Mamy.

(czytaj więcej)
0

Stara kuźnia odzyska dawny blask? Pomysł na rewitalizację

Do kowala w Turze!! Czemu nie!! Starsi mieszkańcy #Turu pamiętają kuźnię przy ulicy Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
0

Strażnicy miejscy na festynie. Zainteresowanie wzbudziła fotopułapka

We wtorek 4 czerwca 2024 r. przy świetlicy wiejskiej# w Sucharach odbył się festyn rodzinny, na którym gościli mundurowi z nakielskiej Straży Miejskiej.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)