Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Konkursy

02 lutego 2023 0

"Zdrowy samorząd". Kujawsko-pomorskie nominowane w konkursie

Województwo kujawsko-pomorskie po raz piąty zostało nominowane w konkursie promującym inicjatywy prozdrowotne# „Zdrowy samorząd”. Znaleźliśmy się wśród trzydziestu samorządów terytorialnych wszystkich szczebli wybranych do udziału w ogólnopolskim finale tegorocznej edycji.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Konkurs o nagrodę "Mężny Duch". Można zgłaszać kandydatów

Ruszyła VI edycja konkursu Animus Fortis 2022, którego nagrodą główną jest statuetka będąca miniaturą projektu Pomnika Sanitariusza.# Nagrodą tą dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego-PIB honoruje osoby i instytucje mające szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

O Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs na rymowankę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci #na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego. Kto zwycieżył?

W dniu 24 stycznia 2023 roku w ramach obchodów 104 rocznicy walk powstańczych na froncie północnym Powstania Wielkopolskiego# 1918-1919 w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza patriotycznego pt: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Ogłoszono wyniki konkursu na projekt logo KSRG. 110 projektów

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ma ogromną przyjemność ogłosić wynik konkursu na projekt logo krajowego systemu# ratowniczo-gaśniczego, który został ogłoszony w dniu 9 grudnia 2022 r. i zakończył się w dniu 16 stycznia 2023 r. Do konkursu zgłoszonych zostało 110 projektów. Bezpośrednią obsługę konkursu zapewniło Biuro Ochrony Ludności KG PSP, do którego kierowane były zgłoszenia z projektami.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zgłoszenia do 13 lutego

Informujemy, że dnia 22 lutego 2023 r. odbędzie się XXV "Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 #na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Najpiękniejsze wykonanie piosenki świątecznej. Konkurs rozstrzygnięty

13.01.2023 r. w ZS im. S. Staszica w Nakle nad Notecią rozstrzygnięty został konkurs na #najpiękniejsze wykonanie utworu o tematyce świątecznej w języku obcym.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Ogólnopolski Konkurs Student - Wynalazca. Zgłoszenia do 25 stycznia

Studenci, doktoranci i absolwenci, którzy w trakcie studiów stali się twórcami lub współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego lub# przemysłowego, mogą zgłosić się do konkursu Student-Wynalazca. Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Nabór zgłoszeń trwa do 25 stycznia 2023 r. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz uzyskała wsparcie finansowe z programu Społeczna odpowiedzialność nauki.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2023 2

XII Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wokaliści z SzDK nagrodzeni

W sobotę, 14 stycznia młodzi wokaliści z pracowni wokalnej Szubińskiego Domu Kultury, prowadzonej przez Panią Justynę Droszcz, wzięli udział# w XII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Graj dudka, graj Panu..." w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2023 0

„Pokonać bezdomność 2023". Konkurs dla organizacji pozarządowych

Inicjatywa jest skierowana do organizacji pozarządowych. Budżet konkursu wynosi 5,5 mln zł. #„Zachęcam wszystkie organizacje pozarządowe działające na rzecz osób bezdomnych do udziału w konkursie” – mówi wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego. Z udziałem szkół

Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie dr Kamila Czechowska i Dyrektor Szkoły Podstawowej# im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie Agnieszka Tulińska zapraszają szkoły z terenu miasta i gminy Szubin na Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego z okazji 104 rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Jak wyrazić miłość? Można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie! To już trzecia edycja.# Regulamin na stronie internetowej GBP Sadki i w załączniku.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Już ponad 400 zgłoszeń. Edukacyjny program „Finansoaktywni”

Organizowany przez Ministerstwo Finansów program edukacyjny skierowany jest do uczniów i nauczycieli klas# V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W tym roku uczniowie poznają różne rodzaje budżetów i dowiedzą się jak planować wydatki. Już ponad 400 nauczycieli wypełniło formularz zgłoszeniowy do udziału w tegorocznej edycji programu.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2023 0

Konkurs "Samorząd Promujący Zdrowie". Certyfikat dla mroteckiego urzędu

Z radością informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Mrocza otrzymał wyróżnienie w III edycji konkursu #"Samorząd Promujący Zdrowie" organizowanego przez Quality Institute sp. z o.o. sp.k. w Katowicach.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2023 3

Jubileuszowa edycja konkursu. ''Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy''

Wystartowała dwudziesta edycja ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.# Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Przedsiębiorcy wybierają najlepsze ich zdaniem urzędy skarbowe w kraju.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2022 0

„Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Świat Recyklingu – zagraj z nami w grę, w której każdy materiał, każda drobinka jest cenna i ma konkretną wartość.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2022 0

Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Wręczono kolejne wyróżnienia

Kolejne wyróżnienia w konkursie: "Ozdoba Bożonarodzeniowa" zostały rozdane.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2022 0

Wyniki "Konkursu Świątecznego". Kto najpiękniej udekorował domostwo?

W połowie grudnia ogłoszono konkurs na najpiękniej udekorowane światecznie domostwo na terenie# sołectwa Dziewierzewo. Oceny dokonano 23 grudnia po godz 18.00.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2022 0

Pierwsze nagrody rozdane. Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa"

Pierwsze nagrody za udział w konkursie "Ozdoba Bożonarodzeniowa" zostały rozdane.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2022 0

Jury miało trudny wybór. Wyróżnienia dla każdego uczestnika

Prezentujemy wszystkie prace konkursowe "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Było ich bardzo dużo i wszystkie piękne. #Jedyne w swoim rodzaju. Dlatego wybór był bardzo trudny. W związku z powyższym postanowiliśmy nie tylko nagrodzić zwycięzców, ale też wyróżnić każdego uczestnika z osobna.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Używki? ...wolę inne rozrywki". Test wiedzy o uzależnieniach

Dnia 15 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zorganizowała test wiedzy o uzależnieniach "Używki?...wolę inne rozrywki".

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Oni tworzyli naszą historię". Uczniowie mogą nadsyłać prace konkursowe

Wyjątkowa postać Elżbiety Zawackiej zasługuje na # upamiętnienie. Była jedyną kobietą wśród cichociemnych, specjalizowała się w historii najnowszej, a jej pasją było dokumentowanie historii lokalnej na podstawie wspomnień świadków. Jej myśl przyświeca konkursowi „Oni tworzyli naszą historię”. Do udziału zapraszamy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa, mogą wziąć w nim udział przesyłając prace pisemne na jeden z siedmiu tematów.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2022 0

Konkurs Literacki "Moja opowieść wigilijna". Komisja wyłoniła laureatów

"Gdyby tak na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i przenieść się do innej epoki? Takie zadanie mieli uczestnicy Konkursu Literackiego# „Moja opowieść wigilijna”, którego organizatorem jest Nakielski Ośrodek Kultury. Uczniowie pisali prace, w których przeżywali Boże Narodzenie w wybranej przez siebie scenerii, był pałac, czasy wojenne, a także bardzo odległa przyszłość.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2022 0

„Moja opowieść wigilijna”. Poznajmy laureatów konkursu

Miesiąc grudzień to taki czas, w którym z większą czułością myślimy o naszych bliskich, a nadchodzące święta, tworzą klimat# miłości oraz przypominają o życzeniach, które chcemy złożyć ważnym dla nas osobom.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2022 0

Ogłoszono wyniki konkursu. W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym?

Pragniemy poinformować o rozstrzygnięciu Powiatowego konkursu na twórczą interpretację hasła: „W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym?# - oto jest pytanie”.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 2

Konkurs na "Najciekawszy Stroik Bożonarodzeniowy". Wręczono nagrody

1 grudnia komisja konkursowa oceniała ozdoby zgłoszone do konkursu rodzinnego „Najciekawszy Stroik Bożonarodzeniowy”.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 0

"Moja Bożonarodzeniowa Choinka". Rozstrzygnięcie konkursu

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zorganizowała konkurs plastyczny „Moja Bożonarodzeniowa# Choinka” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 0

"Moja ulubiona postać z bajki". Znamy zwycięzców konkursu

W poniedziałek, 5 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”. Uczestnikami konkursu były dzieci z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)