Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

09 czerwca 2023 0

Seniorzy obchodzili Dzień Przyjaciela. "W życiu chodzi o to, aby mieć bratnią duszę"

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła# zapominają jak latać." – Antoine de Saint-Exupéry, „Mały książę”

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Uczestnicy Rajdu Koguta dotarli do Nakła. Odpoczynek na przystani

Uczestnicy Rajdu Koguta zawitali dziś na Przystań Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 9

Budowa zadaszonego lodowiska. Dziś podpisano umowę z wykonawcą

Dzisiaj, w piątek 9 czerwca podpisano umowę z wykonawcą planowanej budowy #zadaszonego lodowiska z funkcją boiska wielofunkcyjnego w Nakle.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Komisja rolna zwołana w trybie pilnym. Gmina boryka sie z suszą

Dziś, na wniosek Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugi w trybie pilnym zwołana została# Komisja Rolna, której głównym celem było podjęcie kroków i omówienie sytuacji związanej z panującą w naszym regionie suszą rolniczą.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Czternastodniowa podróż "dzikiem" po Polsce. Do pokonania 1400 km

W środę, 7 czerwca Wiesław Kominiak z Nakła udał się w #czternastodniową podróż po Polsce. W tym roku nakielski miłośnik motoryzacji postanowił przejechać 1400 kilometrów.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Ksiądz Albert Grudzka rapował na Wyspie Młyńskiej. Koncert w Boże Ciało

„Uwielbienie jest szczególną formą# modlitwy – może najpiękniejszą” – powiedział Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej, która była organizatorem koncertu na Wyspie Młyńskiej.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Uroczyście w Orlu i Witosławiu. Parafianie uczestniczyli w procesjach

W czwartek, 8 czerwca wierni kościoła katolickiego obchodzili jedno z# najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Członkostwo w Gminnej Radzie Biznesu. Zgłoszenia do końca czerwca

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia chęci członkostwa# w Gminnej Radzie Biznesu.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

"Nauczanie Otwartości w Edukacji”. Konferencja podsumowująca projekt

5 czerwca 2023 r. w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy odbyła się #konferencja, która podsumowywała 5 lat projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2023 0

Interesujący wykład Grzegorza Perlika. Ciekawostki o Japonii

6 czerwca 2023 r. gościliśmy Pana Grzegorza Perlika, który podczas interesującego wykładu# opowiedział Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Nakle ciekawostki z kolejnej podróży do Japonii.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 26

Mieszkańcy chcą progów. "Tor wyścigowy z ulicy" (sonda)

W Nakle jest realizowana przebudowa dróg, wiele z nich zostało już wyremontowanych. Nowa nawierzchnia #cieszy użytkowników, ale część kierowców porusza się po niej zbyt szybko.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 0

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja w Szubinie

W Szubinie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęła się #o godz. 10.15 mszą św. w kościele pw. Św. Marcina Bpa.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 2

Uroczyście na mroteckich ulicach. Wierni uczestniczyli w procesji

W czwartek, 8 czerwca Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała# i Krwi Chrystusa. Po mszy świętej w mroteckim kościele, ulicami miasta wyruszyła procesja wiernych za Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 1

Boże Ciało w parafii pw. NMP Królowej Polski. Wierni przeszli ulicami miasta

8 czerwca z parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle wyruszyła uroczysta procesja #Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - zwana potocznie Bożym Ciałem. Jest to jedno z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 2

Z Fary do Sanktuarium. Uroczystość Bożego Ciała w Kcyni

W tym roku podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w #Kcyni pogoda wyjątkowo dopisała, a wierni ochoczo wzięli udział w procesji ulicami miasta.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 1

Wierni wzięli udział w procesji. Boże Ciało w Sadkach

8 czerwca w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach miała miejsce uroczystość #Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Poprzez udział w procesji, wierni wyznali swoją wiarę w realną obecność Chrystusa w chlebie eucharystycznym.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2023 4

Uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Wierni przeszli ulicami Nakła

W czwartek, 8 czerwca w Boże Ciało z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle wyruszyła# procesja do czterech ołtarzy. Uroczystość zakończyła się w kościele pw. św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

Szubińska jedynka świętowała. Było uroczyście!

7 czerwca w szubińskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się główna część obchodów #jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Uroczystość zwieńczył poruszający występ artystyczny z udziałem uczniów i nauczycieli.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 3

To już 110 lat! Uczniowie przeszli ulicami miasta

7 czerwca w parafii pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie odbyła się# uroczysta msza święta pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka. Był to pierwszy punkt obchodów jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

"W cieniu Twej ręki”. Przygotowania do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej

„Musimy być w ciągłym nasłuchu, by wyczuwać potrzeby duszpasterskie” – powiedział #bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się z przedstawicielami mediów w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Głównym tematem było przygotowanie do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej, które zainauguruje nowenna – 24 czerwca w hali Sisu Arena w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 7

Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego. Wyróżniono 41 osób

6 czerwca w sali konferencyjnej Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się# uroczysta gala wręczenia nagród Zarządu Powiatu Nakielskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 3

Coraz mniej kopciuchów. Złożono blisko 50 wniosków

Także mieszkańcy gminy Sadki są zaangażowani w dążenie do poprawy jakości powietrza. #W ubiegłym roku wymieniono kilkadziesiąt starych pieców.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 0

Konferencja o Janie Czochralskim. O naukowcu w Komornikach

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni p. Michał Poczobutt reprezentował #naszą gminę podczas konferencji popularnonaukowej pt. Jan Czochralski - inspiracje innowacyjności i przedsiębiorczości, która odbyła się 3 czerwca w Komornikach.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 1

Wręczono nagrody za osiągnięcia sportowe. Kogo wyróżniono?

29 maja 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie, w którym# uczestniczyli: Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, pracownik Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji Natalia Konieczna – Walczak oraz nagrodzeni Sportowcy.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 5

Osad i kamień w znacznych ilościach. Mieszkańcy chcą kolejnego badania

Jakość wody w Paterku i Polichnie zdaniem mieszkańców pozostawia #wiele do życzenia. Ich zdaniem jakieś normy są przekroczone, przez to w wodzie znajduje się bardzo dużo kamienia.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 0

Przedstawiciele PSL na marszu. Okazja do wielu spotkań i rozmów

Na wczorajszym marszu w Warszawie byli również przedstawiciele# „Trzeciej Drogi” czyli Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

Msza Św. Sekundencyjna ks. Alberta Grudzki. Uroczyście w Wawrzyńcu

W sobotę, 3 czerwca mogliśmy uczestniczyć we Mszy Świętej Sekundycyjnej księdza #neoprezbitera Alberta Grudzki.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

28. rocznica święceń kapłańskich. Jubileusz ks. Tomasza Kapczyńskiego

Kilka dni temu w Pobiedziskach niedaleko Poznania, proboszcz orzelskiej parafii #ksiądz Tomasz Kapczyński wraz z innymi księżmi z roku obchodził 28. rocznicę święceń kapłańskich.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)