Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

30 listopada 2020 4

Pacjenci z COVID-19 będą objęci zdalną opieką medyczną. Otrzymają pulsoksymetry

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w całej Polsce projekt Domowej Opieki Medycznej (DOM), #czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19. W jego ramach każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr. To urządzenie bada poziom saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem i przekazuje dane do centrum monitoringu. Dzięki temu, w razie pogorszenia parametrów, do pacjenta szybko zostanie wezwane pogotowie ratunkowe.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 2

Społecznie do celu! Elewacja budynku remizy JRS w Kowalewku odświeżona

Od początku listopada trwają prace na obiekcie remizy OSP JRS w Kowalewku.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 7

Liczba zakażonych znacznie spadła. W naszym powiecie 7 nowych przypadków

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o „zaledwie” 5 733 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. To dużo mniej niż w ostatnich dniach. Z powodu COVID19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 100 osób – łącznie 121.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

Rozegrano 4 spotkania w ramach 3. kolejki NLS. Sprawdź wyniki

29 listopada w sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle rozegrano III kolejkę #Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2020/2021. Rywalizowały zespoły: Stara Gwardia NTS, CNA Polley, Covidy, NTS Młodzicy i Aligator Nakło.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 9

Do wiosny potrwają prace na ul. Puchacza. To tereny dla inwestorów

O ul. Puchacza w Nakle, która jest stosunkowo nowa, niewiele się mówi, a zdaniem #burmistrza MiG Nakło Sławomira Napierały, powstaje tam bardzo ważna inwestycja. Mowa o terenach inwestycyjnych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 6

Przedłuża się przebudowa ul. Nowy Świat. Wykonawca ma problemy

Przebudowa ul. Nowy Świat w Nakle miała trwać do końca października. I choć jutro ostatni #dzień listopada, to remont nadal trwa, a końca wcale nie widać. Z utrudnieniami muszą sobie radzić mieszkańcy.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 7

M-GOPS przejdzie metamorfozę. Sprawdź, jakie prace zaplanowano

Do połowy czerwca przyszłego roku potrwać ma przebudowa i rozbudowa Miejsko-Gminnego #Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy. Najkorzystniejszą ofertę złożył i zarazem wygrał przetarg na wykonanie prac Zakład Usług Remontowo - Budowlanych GRAC-BUD Grzegorz Mróz z Ostrowa.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 1

II – ligowcy rozegrali kolejną kolejkę. Mocny finisz drużyny Eurobac

W hali sportowej w Paterku odbyła się 2 kolejka tegorocznych zmagań w Nakielskiej Halowej II #Lidze Piłki Nożnej. Tylko jedno spotkanie okazało się wyrównane, a o końcowym wyniku zdecydowało ostatnie 30 sekund.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 7

Koronawirus wpłynie na termin zakończenia prac na ul. Młyńskiej

Póki co remontowany odcinek ulicy Młyńskiej nie przypomina drogi, a jedynie plac budowy. Prace #mają planowo potrwać do połowy grudnia tego roku, ale wiele wskazuje na to, że do tego czasu nie zostaną zakończone. Opóźnia je sytuacja związana z pandemią.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 7

Kilka miesięcy potrwają prace na najwyższym tarasie cmentarza

Parafia pw. św. Wawrzyńca w Nakle poinformowała, że w związku z pracami na najwyższym #tarasie cmentarza parafialnego. św. Wawrzyńca, przez najbliższe miesiące nie będzie można dojechać na ten teren. Parking od strony Wzgórza Wodociągowego prawdopodobnie zostanie udostępniony od kwietnia.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 2

Mniej zakażonych, mniej zmarłych. Sprawdź dzisiejszy raport

29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych #potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób – łącznie 283.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 0

Funkcjonariusze potulickiej jednostki zarejestrowali się w bazie DKMS

W Zakładzie Karnym w Potulicach oraz Oddziale Zewnętrznym zakończyła się #rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Trwające obostrzenia związane z panującą pandemią nie przeszkodziły w powiększeniu bazy DKMS o kolejnych potencjalnych dawców.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 18

Monitoring wpływa na poprawę bezpieczeństwa? "Ilość zdarzeń maleje”

Nakło od 2017 roku jest miastem monitorowanym. Centrum Monitoringu obsługiwane jest #przez strażników miejskich. Czy dzięki temu w mieście jest bezpieczniej?

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 2

Pandemia wymusiła zmiany. Pieniądze z wycieczek przeznaczono na place zabaw

W związku z pandemią w gminie Nakło rozpoczęto realizację kilku zadań. Środki, które miały #zostać przeznaczone na organizację wycieczek dla dzieci, zostały przeniesione na budowę placów zabaw.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 23

Na styku ul. Dworcowej i Bydgoskiej powstanie blok. Ma być 21 mieszkań

Gmina Nakło po budowie bloku w Występie przystępuje do realizacji kolejnej inwestycji na #miarę dewelopera. Planowana jest budowa następnego bloku, tym razem w Nakle. Inwestycje te realizowane są przez Nakielską Administrację Domów Mieszkalnych.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 15

W tym sezonie w Nakle nie pojeździmy na łyżwach. Lodowiska nie będzie

Lodowisko przy nakielskiej pływalni Naquarius od kilku lat cieszyło się #zainteresowaniem. W tym roku niestety z tej formy rozrywki w Nakle nie będzie można skorzystać.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 0

Ponad 420 tys. zł dla organizacji pozarządowych. To mniej niż w latach ubiegłych

Organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności #pożytku publicznego i o wolontariacie mogą się starać o dotację na realizację swoich planów w 2021 roku. Gmina Nakło na ten cel planuje przeznaczyć ponad 420 tys. zł.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 7

Koronawirus. 44 nowe zakażenia w powiecie nakielskim. Nikt nie zmarł

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 362 nowych #potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby – łącznie 674.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 8

Sesja nakielskiej rady. Skarga na burmistrza uznana za bezzasadną

W czwartek, 26 listopada przeprowadzono XXVII sesję rady miejskiej w Nakle. Obrady odbyły #się w trybie zdalnym.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 6

Wiktoria Szyjkowska kolejny raz doceniona. Wyróżnienie w konkursie Stalowy Anioł

Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz #drugiego człowieka, a także zwierząt zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Wśród wyróżnionych znalazła się Wiktoria Szyjkowska, uczennica VI klasy SP nr 2 w Szubinie

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Prezenty dla nakielskich mundurowych. Poprawa bezpieczeństwa pieszych

250 kamizelek odblaskowych i 400 opasek otrzymali nakielscy policjanci ze# Starostwa Powiatowego. Przekazane świecące elementy będą wykorzystywane podczas działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 2

Rozmowa z Magdaleną Karwecką. Najlepszy terapeuta województwa

Rozmowa z Magdaleną Karwecką, terapeutką w Warsztacie Terapii Zajęciowej# Pod Dębem w Paterku w powiecie nakielskim, laureatką nagrody zarządu województwa dla najlepszych terapeutów województwa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 23

Obradowali kcyńscy radni. Dokonano zmian w budżecie

Także w gminie Kcynia obradowali wczoraj radni. XXVII sesja odbyła się# w trybie zdalnym. Podczas niej podjęto kilka uchwał a radni zadawali burmistrzowi pytania.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Od jutra otwarte galerie handlowe. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Już od jutra będziemy mogli zrobić zakupy w# galeriach i parkach handlowych oraz skorzystać z punktów usług w tych placówkach. Jednak cały czas musimy pamiętać o zasadach ścisłego reżimu sanitarnego.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Ponad 1300 zakażeń koronawirusem w województwie. Sprawdź raport!

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 17 060 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 467 osoby – łącznie 579.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Petycja mieszkańców do burmistrza. Proszą o rozbudowę sieci wodociągowej

Osoby, które posiadają działki w Kcyni przy ulicy Witosa przygotowali petycję#, której adresatem jest burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Mieszkańcy wystosowali w niej prośbę o rozbudowę sieci wodociągowej. Chodzi o odcinek o długości ok. 160 m.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Wyrzysku. Uczniowie wzięli udział w akcji

22-26 listopada odbyły się Dni Honorowego Krwiodawstwa# Polskiego Czerwonego Krzyża 2020.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 33

Zdalna sesja w Szubinie. Burmistrz poinformował o ewentualnej ubojni w Kowalewie

26 listopada br. odbyła się zdalna sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Nie trwała ona# długo. Radni obradowali jedynie około godziny.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)