Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

05 grudnia 2023 3

Co z budynkiem przy Młyńskiej? Plany na przyszłość

Budynek administracyjny przy ul. Młyńskiej #5 w Nakle niedługo będzie stał pusty. Obiektem zarządza powiat. Czy są wobec niego jakieś plany?

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Podpisano porozumienie z marszałkiem. Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej

4 grudnia wraz z Panią Skarbnik – Krystyną Kołodziejczak#, podpisałem porozumienie z Panem Marszałkiem Piotrem Całbeckim, które zaowocuje realizacją długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Ćwiczenia dla studentów i ratowników. Zajęcia pod okiem podoficera GROM

Zgodnie z zawartym porozumieniem z #Politechniką Szczecińską Jednostka Ratownictwa Specjalnego z Kowalewka przeprowadziła ćwiczenia dla studentów i ratowników.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Montaż świątecznych dekoracji. Co przygotowano w tym roku?

Święta święta... miasto #Kcynia też powoli przygotowuje się do świąt.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Spotkanie z autorem książki "Tajna agentura. Cz. IV". Dr Węsierski w Kcyni

W ubiegłą środę w Gminnym Centrum #Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło się spotkanie autorskie z dr Adamem Węsierskim, autorem książki "Tajna agentura. Cz. IV".

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 4

Wykonawca płaci kary, a kierowcy ryzykują. Bezpieczniej dopiero na wiosnę

Po ostatnim remoncie odcinka drogi #Zalesie - Ameryczka nie zostało namalowane oznakowanie poziome. Zdaniem wielu kierowców jazda w tym miejscu stała się niebezpieczna, szczególnie wtedy, gdy panują niesprzyjające warunki pogodowe. O wypadek wówczas nie trudno.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 1

Podpisano trzy umowy. Lista przedsięwzięć OPPT Nakła

Po zawarciu porozumień terytorialnych z partnerstwami zawiązanymi dla realizowania strategii #zintegrowanych inwestycji terytorialnych obszarów funkcjonalnych największych miast regionu (MOF/ZIT), samorząd województwa przystąpił do podobnej procedury w odniesieniu do pozostałych obszarów prowadzenia polityki terytorialnej (OPPT). Dziś (4 grudnia) podpisane zostały ostatnie trzy tego typu umowy – z OPPT Powiatu Lipnowskiego, OPPT Sępólna Krajeńskiego i Partnerstwo OPPT Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Ranking gmin. Mrocza liderem Powiatu Nakielskiego

Podczas piątkowej Gali, która odbyła się #1 grudnia br. w Hotelu City w Bydgoszczy poznaliśmy najlepsze gminy w Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Wykład podsumowujący. Mobilne Płuca po dwóch tygodniach doświadczenia

W listopadzie Powiat Nakielski we współpracy# ze Stowarzyszeniem Kcyński Alarm Smogowy przeprowadził doświadczenie mające na celu obrazowe ukazanie mieszkańcom powiatu stanu powietrza, którym oddychamy.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 39

Postawiono nowe sygnalizacje. W Gorzeniu i Występie będzie bezpieczniej

Sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych wpływa w sposób znaczący na# poprawę bezpieczeństwa przechodniów, o czym w ostatnim czasie przekonali się chociażby mieszkańcy Paterka, gdzie takowa sygnalizacja zaczęła już funkcjonować. Z takiego udogodnienia w dalszej kolejności skorzystają jeszcze mieszkańcy Gorzenia i Występu.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 12

Miasto wieczorową porą. Świąteczna atmosfera na Rynku

Wraz z początkiem grudnia w niektórych miastach naszego# powiatu zagościła już świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą bożonarodzeniowych dekoracji i typowo zimowej aury.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Nawierzchnia ulicy po naprawie. Środki pochodziły z funduszu sołeckiego

Nawierzchnia ulicy Kochanowskiego w Paterku doczekała się #naprawy.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2023 0

Jubileusz 25-lecia Towarzystwa. Wśród odznaczonych dyrektor muzeum

29 listopada dyrektor muzeum #Tomasz Pasieka wziął udział w konferencji naukowej "Powstanie Wielkopolskie na Kujawach".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 23

Sztandar na 25-lecie Oddziału. Strażacy mieli powód do świętowania!

2 listopada w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się #obchody 25-lecia Oddziału powiatowego ZOSP RP w Nakle połączone z uroczystym nadaniem sztandaru. Przy okazji tego szczególnego wydarzenia, odznaczono również zasłużonych druhów z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 0

Proces beatyfikacyjny ks. Zygmunta Trybowskiego. Pozytywna opinia

Diecezja bydgoska będzie mogła rozpocząć proces beatyfikacyjny #ks. Zygmunta Trybowskiego – budowniczego Bazyliki Królowej Męczenników, inicjatora powstania „Golgoty XX wieku” w Dolinie Śmierci. Pozytywną opinię w tej sprawie wyrazili polscy biskupi, którzy spotkali się na Jasnej Górze.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 0

Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza

1 grudnia w kościele w Witosławiu miała miejsce uroczysta #pożegnalna msza święta proboszcza parafii pw. św. Macieja w Orlu ks. Tomasza Kapczyńskiego.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 9

Na rynku rozbłysła choinka. Szubin w świątecznym klimacie

Na szubińskim rynku już zapanował świąteczny klimat#. Oświetlona choinka z gwiazdą i dekoracje przyciągają uwagę szczególnie najmłodszych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

To już 18 lat! Świętowanie w mroteckim WTZ

1 grudnia o godz. 9:30 w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP #w Mroczy odbyła się dziękczynna msza święta poświęcona osiemnastoletniej działalności miejscowego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Po zakończeniu nabożeństwa, dalsza część uroczystości przeniosła się do siedziby jednostki przy ul. Plac Wolności.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 0

Przedstawiciele gminy z wizytą w stołówce. Gratulacje dla laureatki

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej# w Szubinie Anna Kijowska przekazali gratulacje Pani Kazimierze Kowalskiej, która otrzymała statuetkę „Stalowego Anioła” od Piotr Całbecki Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 16

Progi zwalniające zamontowane. Nastąpił odbiór robót

Dobiegł końca montaż progów zwalniających i podświetlenia #przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na ulicy Długiej w Nakle.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 17

Miasto przygotowuje się do świąt. Trwa montaż choinki

Podobnie jak w ubiegłych latach wraz z początkiem grudnia #na nakielskim Rynku odbywa się montowanie i ustawianie choinki.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2023 2

Wizyta delegacji z Kazachstanu. Goście w szubińskim ratuszu

Burmistrz Szubina #Mariusz Piotrkowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Szubinie Anną Kijowską gościł w ratuszu delegację z Konajew - Kazachstan (wcześniejszy Kapczagaj).

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Dziecięce występy umiliły czas seniorom. To był wyjątkowy dzień

Kolejny cudowny dzień za nami. Sprawiły to dzieci wraz z #gronem pedagogicznym Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia KMK "KOS" z Kosowa

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 21

Tradycyjne strojenie miasta. Ruszył montaż świątecznych dekoracji

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami#. W ostatni dzień listopada w centrum Nakła ruszył montaż świątecznych ozdób.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Wyróżniono cztery osoby. Piotr Woliński uhonorowany Medalem Marszałka

Mamy przyjemność poinformować# państwa, że kcynianin, rzeźbiarz Piotr Woliński został uhonorowany medalem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego "Unitas Surat Palatinatus Cuiaviano - Pomeraniensis".

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Dofinansowanie z programu "Ciepłe Mieszkanie". Ruszył nabór wniosków

Gmina Sadki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie# dla beneficjentów będących właścicielami lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, zlokalizowanego na terenie Gminy Sadki, z Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 1

Wyjątkowe urodziny. Szubinianin Edmund Bałka ukończył 103 lata

103 rocznica urodzin to wydarzenie niecodzienne# i doniosłe w swej wymowie. Z ogromną radością informujemy, że rodowity szubinianin Pan Edmund Bałka 23 listopada 2023r. ukończył 103 lata.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Zespół projektowy z Nakła laureatem

Marszałek Piotr Całbecki i radna województwa #Elżbieta Lubańska spotkali się wczoraj (28 listopada) z laureatami przeprowadzonego po raz pierwszy konkursu Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Dzień poświęcony ludziom wykonującym tę odpowiedzialną pracę obchodziliśmy 21 listopada.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)