Dziś mamy 23 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

22 września 2020 0

Za nami zebranie w Witosławiu. Podzielono fundusz sołecki

W poniedziałek, 21 września bieżącego roku w# Wiejskim Domu Kultury w Witosławiu odbyło się kolejne zebranie sołeckie w gminie Mrocza. Celem tego spotkania było podzielenie środków finansowych na przyszły rok.

(czytaj więcej)
22 września 2020 3

Nowe radiowozy policyjne. Nastąpiło uroczyste przekazanie

Dwadzieścia cztery oznakowane samochody osobowe# marki Kia Ceed zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy dzięki dotacji w wysokości miliona złotych z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli dziś (22 września) udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Zakończono kolejną inwestycję. Przebudowa ul. Wiatrakowej i Leśnej

Zakończono inwestycję związaną z przebudową# ulicy Wiatrakowej w Stanisławce i ulicy Leśnej w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
22 września 2020 8

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o kolejnych# 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
22 września 2020 18

Murem za sędzią Beatą Morawiec. Gest solidarności mieszkańców Nakła

21 września mieszkańcy Nakła stanęli przed tutejszym sądem# rejonowym w geście solidarności z sędzią B. Morawiec i innymi szykanowanymi przez władzę.

(czytaj więcej)
21 września 2020 9

Prace na ul. Długiej na finiszu. To koniec problemów mieszkańców?

Kończą się prace na ul. Długiej w Nakle. Po latach oczekiwania i utrudnieniach #spowodowanych remontem, mieszkańcy już niebawem w pełni będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią.

(czytaj więcej)
21 września 2020 11

Zamiast dziur asfalt. Ulica Podgórna naprawiona!

Ulica Podgórna w Nakle w ostatnim czasie niejednokrotnie była tematem rozmów #mieszkańców, jak i radnych podczas sesji Rady Miejskiej. Po kilku tygodniach ubytki w asfalcie zostały uzupełnione.

(czytaj więcej)
20 września 2020 0

Wyjątkowa uroczystość. Kolejne dzieci przystąpiły do I Komunii św.

Kolejna grupa uczniów, tym razem z klas IV b i c, przystąpiła do I Komunii świętej #w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni. Najpierw dzieci wraz z rodzinami zgromadzili się przed kościołem, gdzie wszystkich powitał proboszcz ks. Michał Kostecki. Podczas uroczystej Mszy św. dzieci po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa.

(czytaj więcej)
20 września 2020 3

Kosmicznie w Niedźwiadach. Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne otwarte!

Po przebudowie i kilku miesiącach oczekiwania, z uwagi na pandemię koronawirusa, #w Niedźwiadach otwarte zostało Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne. Na uroczystość przybyło wiele osób.

(czytaj więcej)
20 września 2020 0

Uroczyście otwarto Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie

20 września w Minikowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz #nadanie wspomnianemu Centrum imienia Leona Janty Połczyńskiego.

(czytaj więcej)
20 września 2020 12

Odznaczenia dla strażaków. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Kcyni

Tradycyjnie obchody Dnia Strażaka organizowane są w maju, w tym roku jednak było #inaczej. Organizację uroczystości pokrzyżowała pandemia koronawirusa, w związku z tym odznaczenia strażakom wręczono we wrześniu. Apel odbył się w minioną sobotę na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni, bowiem to ta miejscowość miała być gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka.

(czytaj więcej)
20 września 2020 4

W gminie Nakło posadzą drzewa, krzewy, pnącza i byliny. To kosztowne zadanie

Spore pieniądze przeznaczone zostaną na wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, #pnączy i bylin w gminie Nakło. Na sesji w sierpniu radni zabezpieczyli na to zadanie kolejne 28 tys. zł, jednak do dnia dzisiejszego przetarg nie został rozstrzygnięty.

(czytaj więcej)
20 września 2020 5

Mieszkańcy dopięli swego. Ul. Rybacka i Świerkowa zostaną utwardzone

Mieszkańcy ulicy Rybackiej w Występie niemalże każdego dnia muszą zmagać się z #fatalnym stanem drogi gminnej. Napisali nawet oficjalne pismo, w którym zwrócili się do samego burmistrza z prośbą o podjęcie natychmiastowych działań związanych z położeniem nowej nawierzchni na ich ulicy. Jak się okazuje, ich prośby zostały wysłuchane.

(czytaj więcej)
20 września 2020 17

Rondo im. Tadeusza Pietrykowskiego. Co sądzicie o tej nazwie? (sonda)

Rondo w Kcyni zlokalizowane w ciągu dróg wojewódzkich nr 241 i 247, drogi powiatowej i #gminnej zyska nazwę. Swoją propozycję złożyło m. in. Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

(czytaj więcej)
20 września 2020 0

Spotkanie członków i sympatyków PiS. Udział wziął m. in. Tomasz Latos

W dniu 19 września w Grodzie Piasta w Chomiąży Szlacheckiej odbyło się spotkanie #członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwość Zarządu Okręgowego, Zarządów Powiatowych i Struktur Gminnych.

(czytaj więcej)
18 września 2020 221

Przeciwnicy ubojni spotkali się w Paterku. Zobacz relację filmową (film)

W czwartek, 17 września w Paterku odbyło się zebranie, podczas którego# licznie zebrani mieszkańcy oraz członkowie komitetu społecznego „STOP ubojni w Paterku” przedstawili nakielskiej władzy swoje stanowisko w sprawie budowy ubojni trzody chlewnej. Zapraszamy do obejrzenia dwóch części relacji filmowej z czwartkowego spotkania!

(czytaj więcej)
19 września 2020 8

Kolejne sołectwo w gminie Nakło ma świetlicę. Dzisiaj oficjalnie ją otwarto

W ten weekend aż w 3 miejscowościach odbywa się uroczyste otwarcie nowych świetlic #wiejskich. Jako pierwsi z nowym budynkiem przywitali się mieszkańcy Kazina.

(czytaj więcej)
19 września 2020 16

Świetlica w Rozwarzynie oficjalnie otwarta. Ma służyć integracji

Po wielu latach oczekiwania, mieszkańcy Rozwarzyna doczekali się własnej, nowoczesnej #świetlicy wiejskiej, która od dnia dzisiejszego jest kolejnym Centrum Aktywności Wsi w gminie Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 września 2020 6

Koronawirus negatywnie wpłynął na lokalny rynek pracy. Wzrosło bezrobocie

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle podsumował dane na temat bezrobocia w gminie# Nakło oraz w powiecie od początku bieżącego roku. Sytuacja na lokalnym rynku pracy znacznie pogorszyła się w porównaniu do ubiegłych lat. Głównym powodem jest epidemia koronawirusa, ale nie tylko ona ma wpływ na to, że bezrobotnych przybywa.

(czytaj więcej)
19 września 2020 16

Teren pomiędzy ul. Poznańską i Notecką ma zostać zagospodarowany

O ile radni wyrażą zgodę, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zostanie #wykonany dla terenu pomiędzy ulicami Poznańską i Notecką w Nakle. To właśnie tam na trzech działkach gmina planuje wybudować drogę dojazdową i parking, na którym znajdzie się także miejsce do lądowania dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

(czytaj więcej)
19 września 2020 0

Kolejna dotacja dla parafii pw. św. Stanisława? Chodzi o malowanie kościoła

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie parafia pw. św. Stanisława w Nakle #otrzyma kolejną dotację na prace we wnętrzu kościoła. O jej przyznanie wnioskował jeden z radnych.

(czytaj więcej)
19 września 2020 4

Doraźne remonty na powiatowych drogach. Pochłoną ponad pół mln zł

Kilka zniszczonych fragmentów dróg powiatowych na terenie prawie wszystkich gmin #naszego powiatu jeszcze w obecnym roku doczeka się remontu. Prace mają głównie na celu poprawę nawierzchni.

(czytaj więcej)
19 września 2020 24

Na jednym markecie nie koniec. W Sadkach powstaną kolejne obiekty

W najbliższych miesiącach w Sadkach powstać mają nowe inwestycje. Planowana #jest m. in. budowa obiektów spożywczych.

(czytaj więcej)
19 września 2020 0

Zebranie w Ostrowie. Rozdysponowano przyszłoroczny fundusz sołecki

W czwartkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Ostrowie odbyło się zebranie, #podczas którego mieszkańcy zdecydowali na co przeznaczą ponad 28 tys. zł w 2021 roku.

(czytaj więcej)
19 września 2020 1

Razem są już 75 lat. Brylantowa rocznica ślubu Państwa Kamińskich

Niecodzienna i niezwykle doniosła uroczystość miała miejsce 16 września 2020r.Tego dnia #Państwo Hellena i Michał Kamińscy obchodzili podwójną uroczystość 75 rocznicę pożycia małżeńskiego oraz 101 urodziny Pana Michała. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia tak wyjątkowych okazji.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Medale Hereditas Saeculorum przyznane. Wśród nagrodzonych potulicka parafia

Medale za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji# i restauracji zabytków Hereditas Saeculorum i nagrody za najlepsze projekty muzealne Musejon wręczył 18 września w Pałacu w Lubostroniu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

"Zdalna szkoła+". Gmina Sadki otrzymała dofinansowanie

Gmina Sadki w dniu 10 lipca 2020 r. podpisała umowę o# powierzenie grantu nr 5581762871w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020 Osi priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego.

(czytaj więcej)
18 września 2020 1

Zebranie wiejskie w Ślesinie. Rozdysponowano budżet sołecki

22 mieszkańców zdecydowało o tym, na co sołectwo# Ślesin przeznaczy przyszłoroczny budżet. Lwią część pochłonie przygotowanie projektu remontu ulicy Nowej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)