Dziś mamy 24 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 maja 2024 0

Powołano Gminną Radę Biznesu. Kto wchodzi w jej skład?

Na podstawie złożonych deklaracji oraz #Zarządzeniem nr 0050.73.2024 Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza z dnia 14 maja 2024 roku powołano Gminną Radę Biznesu Gminy Mrocza.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 3

Plac zabaw oficjanie otwarty. Nowy obiekt z myślą o najmłodszych

23 maja przy budynku mroteckiej szkoły podstawowej nastąpiło# długo wyczekiwane przez dzieci otwarcie nowego placu zabaw.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Narada z dyrektorami szkół i placówek. Podsumowanie konkursów i zawodów

W dniu 22 maja 2024 r. w Urzędzie Miejskim #w Kcyni odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Policjanci rozpoczęli znakowanie rowerów. Grawerowanie jest bezpłatne

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre# i policjanci zachęcają użytkowników jednośladów do ich znakowania. W nakielskiej komendzie rowery grawerowali dzielnicowi.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Przebudowa dwóch odcinków drogi. Prace zostały zakończone

Zakończono realizację zadania# pn. "Przebudowa dwóch odcinków drogi w miejscowości Głogowiniec od km 0+000,00 do km 0+323,48 oraz od km 0+000,00 do km 0+183,07 o łącznej długości 506,55 m".

(czytaj więcej)
23 maja 2024 8

Obrady rady powiatu. Sesja trwała kilka minut

We wtorek, 21 maja w sali konferencyjnej nakielskiej przystani odbyła się# II sesja rady powiatu.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Spotkanie z burmistrzami i wójtem. Omawiano sprawy bieżące

Dzisiaj, 22 maja 2024 roku odbyło się spotkanie #Starosty Nakielskiego Krzysztofa Błońskiego, Wicestarosty Nakielskiego Michała Dubkowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Tomasza Miłowskiego z burmistrzami i wójtem gmin położonych w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 35

Posłowie PiS przyjechali do Nakła. Konferencja przed dworcem kolejowym

Posłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w osobach #Krzysztofa Szczuckiego i Marcina Horały w miniony wtorek wzięli udział konferencji prasowej, która odbyła się na terenie nakielskiego dworca PKP. Głównym tematem rozmów była budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego dla regionu – w tym dla Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 30

Trwa kampania wyborcza. Europoseł Kosma Złotowski z wizytą w Nakle

20 maja w nakielskiej restauracji Cafe Emilia odbyło się# otwarte spotkanie z Kosmą Złotowskim – europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyła zaledwie kilkunastoosobowa grupa sympatyków PiS, jednakże tematów do dyskusji nie brakowało.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Rusza modernizacja parku. Prace potrwają rok

Dnia 20 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy #w Mroczy miało miejsce podpisanie umowy dla zadania "Modernizacja parku przy ul. Łąkowej i Zielonej w Mroczy - Etap I".

(czytaj więcej)
21 maja 2024 3

Budynek szkoły zostanie wyposażony w windę. Podpisano umowę

Już wkrótce w Szkole Podstawowej #nr 2 w Nakle zamontowana zostanie winda. Budynek zostanie przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 3

Uroczyste powierzenie stanowisk dyrektorów. Kto wygrał konkursy?

20 maja 2024 roku w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się# uroczyste powierzenie stanowisk Dyrektorów: Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Odpust ku czci Królowej Krajny. Nie zabrakło wiernych z naszego powiatu

„Maryja jest Niewiastą modlitwy wytrwałej oraz #jednomyślnej. Potrzebujemy Matki, która będzie nas dopingowała, by w zaangażowaniu nie opadać z sił, nie poddawać się, nie zamykać się też w „swojej skorupce” wiary” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, przypominając za św. Pawłem, że Kościół jest organizmem, w którym ważne są wszystkie członki.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 4

Uroczystości w Kcyni. 80. rocznica Bitwy o Monte Cassino

Z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino#, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel wziął udział w uroczystościach upamiętniających to niezwykle ważne wydarzenie historyczne. Bitwa o Monte Cassino, stoczona w maju 1944 roku, była jednym z kluczowych momentów II wojny światowej, w którym polscy żołnierze odegrali heroiczną rolę w przełamywaniu linii obronnych wojsk niemieckich.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 3

Wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie. Hufcowy rajd

18 maja 2024 roku był wyjątkowym dniem dla uczestników #Hufcowego Rajdu Szlakiem Przedmościa Bydgoskiego. W imprezie wzięło udział 80 zuchów i harcerzy z 7 drużyn Hufca Nakło, którzy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile pełne przygód i wspólnych emocji.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Parafialna uroczystość

W niedzielę, 19 maja dzieci z parafii pw. św. Michała Archanioła# w Kcyni przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

25-lecie kapłaństwa. Srebrny jubileusz ks. Romana Sosnowskiego

W sobotę, 18 maja w parafii# w Występie ks. proboszcz Roman Sosnowski obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Do fary zawitał jej patron

19 maja przez ulice Nakielską, Dworcową i Sądową #w Kcyni przeszła uroczysta procesja, która kierowała się prosto do kcyńskiej fary. Wierni nieśli ze sobą figurę św. Michała Archanioła z Gargano

(czytaj więcej)
19 maja 2024 1

I Komunia Święta w szubińskiej farze. Szczególny dzień w życiu dzieci

19 maja dzieci z parafii św. Marcina Biskupa #w Szubinie po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Jezusa Eucharystycznego.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Uroczystość w nakielskiej farze. Dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej

W niedzielę, w samo południe - dzieci z parafii pw. św. #Wawrzyńca w Nakle przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Zanim jednak rozpoczęła się msza święta, dzieci wraz ze swoimi rodzicami stawili się przed murami świątyni, gdzie zostali powitani przez księży - proboszcza Michała Adamczyka oraz wikariusza Radosława Wnuka.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 1

Uroczystość w Samoklęskach Dużych. Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa

19 maja w parafii pw. św. Bartłomieja #w Samoklęskach Dużych miała miejsce szczególna dla całej wspólnoty parafialnej uroczystość. Tego dnia dzieci przystąpiły bowiem do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

80. rocznica bitwy pod Monte Cassino. Delegacja z Kcyni we Włoszech

Cudownie jest informować o takich sprawach. Przedstawiciele Towarzystwa Historycznego# w Kcyni z prezesem Piotrem Dąbrowskim na czele uczestniczą w obchodach 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 5

Ile kosztowało utrzymanie GCKiB? Podsumowanie minionego roku

Ubiegły rok działalności Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki #w Kcyni upłynął głównie pod znakiem przebudowy siedziby tej instytucji. Pomimo tego, GCKiB działało i realizowało zadania z zakresu upowszechniania kultury.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 4

Pomoc na podobnym poziomie. Przedstawiono sprawozdanie

Mieszkańcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji mogą korzystać# z pomocy społecznej. W gminie Sadki świadczeniami zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Zajęcia pt. "Studio urody". Seniorzy w nowych fryzurach

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle pojechali z wizytą #do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu w ramach współpracy i zajęć pt. "Studio urody" podczas których wykonywane były fryzury na głowach Seniorów.

(czytaj więcej)
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)