Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 lipca 2021 1

Program „Dobry Start”. Pierwsze pieniądze już na kontach

ZUS wypłaca już pieniądze w ramach programu# Dobry Start. Pierwsze 30 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów, którzy złożyli wniosek na początku lipca. Do końca tego tygodnia ZUS wypłaci 52 mln zł.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Filip został szefem policjantów. Marzenie 9-latka się spełniło

9-letni Filip marzy, by być policjantem. Ciekawi go# służba mundurowych, policyjne wozy i wszystko co związane z niebieskim mundurem. Dzięki pomysłowi Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie i wielkiemu sercu swoich rodziców, wczoraj mógł spełnić swoje marzenia i na jeden dzień stać się szefem mundurowych.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 7

Stawkę zamyka gmina Sadki. Sprawdzamy postępy w szczepieniach

Ostatnio obserwujemy spadek zainteresowania szczepieniami# przeciwko koronawirusowi. Mimo to mieszkańcy powiatu nakielskiego decydują się na przyjęcie preparatu przeciw COVID-19. Sprawdzamy, jak to wygląda w poszczególnych gminach.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

ZUS oferuje pomoc w składaniu wniosku o 300+. Chętnie z niej korzystamy

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie 300 plus z# programu "Dobry start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Z pomocy pracowników ZUS można również skorzystać podczas licznych dyżurów organizowanych w urzędach i placówkach pocztowych.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 3

Nowe dane epidemiczne! Ponad sto zakażeń w Polsce

23 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 108 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Odnotowano 4 zgony, z czego 2 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 4

Szer. Jahnke dopiero co zdał maturę. Przekonał się o swoim powołaniu

Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej zostało# utworzone 24 stycznia 2020 r. Dzięki temu szkoły i jednostki wojskowe działające pod patronatem programu, mają możliwość bliskiej współpracy. Młodzi ludzie jak szer. Tomasz Jahnke, absolwent klasy mundurowej Technikum Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie i żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, są przykładem na potrzebę takiego działania.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Planujesz wypoczynek nad wodą? Nie zapomnij o aplikacji „Ratunek”

Przed nami kolejny pogodny i słoneczny weekend. Spędzającym ten czas# nad wodą przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, umożliwiającej precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Mieszkańcy zdecydowali. Monika Pioterek członkiem rady

Mieszkańcy sołectwa Sierniki podczas# zebrania wyborczego zdecydowali kto uzupełni skład rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę. „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”

21 lipca rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka# Diecezji Bydgoskiej. Regionalni pątnicy kierują się na Jasną Górę już po raz siedemnasty. Hasło tegorocznych „rekolekcji w drodze” brzmi: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 19

Mieszkańcy korzystają z przystani. Więcej kosztów niż przychodów

Przystań Nakielska jest obiektem należącym do# powiatu nakielskiego. Ile kosztowało jej zeszłoroczne utrzymanie, a jakie przyniosła zyski?

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 0

Rekrutacja do szkół na finiszu. Uczniowie muszą pamiętać o kilku rzeczach!

Wczoraj szkoły ponadpodstawowe opublikowały# listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkół. Teraz przed nimi ważna decyzja.

(czytaj więcej)
23 lipca 2021 2

Paulina Hennig-Kloska w Nakle. Spotka się z mieszkańcami

Polska 2050 organizuje w całej Polsce spotkania z# mieszkańcami. Akcje te odbywają się pod nazwą „Poznajmy się”. W niedzielę taka akcja będzie w Nakle.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Służba Więzienna na obchodach Święta Policji. Skromna uroczystość w Nakle

W Nakle nad Notecią odbyły się# obchody przypadającego na dzień 24 lipca, Święta Policji. W uroczystościach wziął udział ppłk Radosław Matarewicz, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Kręcili kilometry. Uroczyste wręczenie nagród w kcyńskim urzędzie

W dniu dzisiejszym tj. 22 lipca nagrodziliśmy sołectwa i# 5 mieszkańców, którzy zaangażowali się w rywalizację O puchar rowerowej stolicy Polski . W miesiącu czerwiec trwała akcja zorganizowana przez miasto Bydgoszcz, w ramach której kręciliśmy wszyscy km dla Metropolii Bydgoszcz. Gmina Kcynia zajęła 7 lokatę kw rankingu Metropolii Bydgoszcz, a sama Metropolia 10 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Gimnastyka umysłu receptą na lepszą starość. Przybywa seniorów

W jednostkach penitencjarnych przybywa seniorów. To# mobilizuje więzienników do podejmowania działań na rzecz poprawy jakości ich życia. Powstają programy readaptacyjne dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Jednym z elementów jest trening mózgu. O jego zbawiennym wpływie na funkcjonowanie organizmu nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 6

Tylko jedno zakażenie w województwie. Ile testów wykonano?

22 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 126 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Odnotowano 9 zgonów, z czego 6 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Osadzeni dostaną zatrudnienie. Podpisano umowę z Izbą Administracji Skarbowej

Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach ppłk# Radosław Matarewicz oraz Beata Adamowicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy podpisali umowę o zatrudnieniu skazanych. Zatrudnienie osób pozbawionych wolności stanowi ważną formę aktywizacji skazanych i jest uznawane za jeden z podstawowych środków oddziaływania penitencjarnego.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 2

Ludzie stracili dorobek życia. Samorząd województwa przekaże im 100 tys. zł

Samorząd województwa przekaże 100 tysięcy złotych na# odbudowę infrastruktury w Nowej Białej w gminie Nowy Targ w Małopolsce, gdzie w czerwcu doszło do tragicznego pożaru, który zniszczył 25 domów i zabudowania gospodarskie. Dach nad głową straciło wówczas ponad 100 osób.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 1

Zdolnych uczniów trzeba wspierać. Województwo oferuje stypendia

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać# utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 25

W przyszłym tygodniu kolejne zebranie w Paterku. O co chodzi?

Wraz z wyborem Piotra Niemczewskiego do# pełnienia funkcji sołtysa Paterka część członków rady sołeckiej tego sołectwa złożyła rezygnację ze swoich funkcji. Dlatego też zwołano kolejne zebranie mieszkańców Paterka.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 2

Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie? Dane Eurostatu

W Unii Europejskiej co dziesiąty mieszkaniec skarży się na# akty przemocy, przestępczości i wandalizmu – wynika z danych Eurostatu. W Polsce ten odsetek jest o połowę mniejszy.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Gmina Kcynia z dofinansowaniem. Pieniądze trafią na drogę w Rozpętku

We wtorek, 20 lipca Poseł na Sejm RP Tomasz Latos przekazał na# ręce Burmistrza Kcyni Marka Szarugi i sołtys Rozpętka Zefiryny Dorsz czek na realizację zadania inwestycyjnego związanego z budową drogi w sołectwie Rozpętek. Na odcinku drogi prowadzącej do Panigrodza powstanie ok. 1 km nowej nawierzchni bitumicznej wraz z poboczami utwardzonymi kruszywem. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniesie 550 000 zł.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Awanse i słowa uznania. Policjanci obchodzili swoje święto

Wczoraj w nakielskiej komendzie odbyły się# obchody przypadającego na dzień 24 lipca, Święta Policji. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, mł. insp. Rafał Makarewicz mianował policjantów na wyższe stopnie służbowe.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Przedstawicielki GUS w Mroczy. Spotkanie w urzędzie

21 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się# spotkanie Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza - Renaty Jesionowskiej-Zawieja z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego: Wiolettą Szałkiewicz - Zastępcą Dyrektora oraz Katarzyną Klamrowską - Kierownikiem Wydziału Organizacji i Rejestrów.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 2

Aktywowano ponad 2,3 mln bonów turystycznych. To świetny wynik

Program Polski Bon Turystyczny wszedł w# życie 1 sierpnia 2020 roku i do dziś skorzystało z niego już ponad 3,5 miliona dzieci. Na konta przedsiębiorców zarejestrowanych w programie wpłynęło dotychczas blisko 880 mln zł.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 3

Podstawy programowe tematem posiedzenia komisji z marszałkiem

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (21 lipca) w# Warszawie w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST). W porządku obrad m.in. rządowa informacja na temat Narodowego Programu Szczepień, projekty rozporządzeń związane z postępami w zintegrowanej informatyzacji państwa i pakiet projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących zmian w systemie edukacji.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Ile zapłacimy za wodę i ścieki? Od 27 lipca nowe taryfy

Od 27 lipca w życie wchodzą nowe taryfy za# wodę i ścieki. Pełny komunikat KPWiK w Nakle poniżej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 1

Ponad sto zakażeń w kraju. Jak to wygląda w regionie?

21 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 124 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Odnotowano 3 zgony. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)