Dziś mamy 23 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

23 listopada 2020 0

Jest nowa interpretacja. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy też dla medyków

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać medycy, którzy zostaną #w domu, aby opiekować się dzieckiem i tym samym zrezygnują z zapewnionej opieki przez szkołę. Tak wynika z najnowszej interpretacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

Emeryci i renciści będą mogli więcej dorobić. Od 1 grudnia nowe limity

GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe #niż ostatnio. A to oznacza, że od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Kcynia zaprasza na kiermasz! W tym roku szczególny, bo dla Celinki!

Ze względu na pandemię i wprowadzone ograniczenia nie odbędzie się w Kcyni tradycyjny #kiermasz bożonarodzeniowy, który co roku od kilku lat organizowało GCKiB, ale...postanowiliśmy wesprzeć kolejny raz zbiórkę środków na rzecz chorującej na SMA Celinki Andrzejewskiej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Remont zjazdu w Krukówku. Od środy utrudnienia

W związku z planowanym remontem zjazdu z drogi 241 na drogę gminną w kierunku #Matyldzina w Krukówku, w dniach 25.11 - 30.11.2020r. wystąpią utrudnienia w ruchu na tym odcinku.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Awaria sieci wodociągowej. Mogą wystąpić przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu #23.11.2020 od godziny 8:00 do odwołania mogą nastąpić przerwy w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych w rejonie Doliny Nadnoteckiej.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Seniorze! Sprawdź, gdzie możesz zwrócić się po pomoc w dobie koronawirusa

Drodzy seniorzy! Choć zakres naszej wiedzy o COVID-19 zmienia się z miesiąca na# miesiąc, jedno pozostaje niezmienne – grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg wirusa jesteście właśnie Wy. Dlatego powtarzamy apel: pozostańcie w domach. Wiemy, że nie zawsze możecie skorzystać ze wsparcia bliskich, dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o tym, na jaką pomoc może liczyć każdy z Was.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 6

Miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Zasady postępowania

Ustal rodzaj kontaktu i obserwuj swoje samopoczucie – to najważniejsze kroki, gdy# podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co jeszcze powinieneś zrobić?

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Przedsiębiorco! Pamiętaj o cyberbezpieczeństwie w swojej firmie

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz i ile osób zatrudniasz, jeśli w swojej firmie# wykorzystujesz choćby jeden komputer lub używasz poczty elektronicznej - musisz pamiętać o cyberbezpieczeństwie. O czym konkretnie? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 3

Bądź odpowiedzialny w dobie koronawirusa. Stosuj zasadę DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych# zasad postępowania.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Koronawirusa masz już za sobą? Oddaj osocze i zostań honorowym dawcą

Jeżeli chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś, osocze z Twojej krwi może# bardzo pomóc innym pacjentom, którzy walczą z chorobą.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Plan działania na nadchodzący czas. 100 dni solidarności w walce z COVID-19

Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia# doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Wizyta w ZUS. Umówić się na nią można telefonicznie

ZUS uruchomił kolejną usługę dla swoich klientów, czyli telefoniczną# rezerwację wizyty w wybranej przez siebie placówce ZUS. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie. To kolejne ułatwienie, które zwiększy bezpieczeństwo obsługi klientów w czasie pandemii.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Jutro ruszy kolejny sezon rozgrywek Nakielskiej Halowej Ligii Piłki Nożnej!

W ten weekend, tj. 21-22.11.2020 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w #Paterku rozpoczną się rozgrywki I i II ligi NHLPN sezon 2020/2021.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Na PUE ZUS przedsiębiorcy znajdą informację o zaległościach składkowych

Przedsiębiorcy, którzy mają swoje konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS otrzymali #już informację o swoich zaległościach składkowych oraz możliwych formach spłaty zadłużenia. W województwie kujawsko-pomorskim taką informację na PUE ZUS otrzymało ponad 15,7 tys. płatników, w całym kraju blisko 400 tys. Przedsiębiorcy, którzy nie mają profilu na PUE ZUS otrzymają taką informację za pośrednictwem poczty.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 1

XIV Krajeńsko-Pałucki Festiwal Haftu I Rękodzieła jednak się nie odbędzie

Na początku października, gdy sytuacja związana z koronawirusem była trudna, Nakielski #Ośrodek Kultury rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do festiwalu. Nie było pewności, ale była szansa na to, że impreza się odbędzie. To miała być 14 edycja. Festiwal zaplanowany był jak co roku na dwa dni – 5 i 6 grudnia.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Kabaret Nowaki w tym roku nie wystąpi w Kcyni. Co z zakupionymi biletami?

Zaplanowany na 5 grudnia występ kabaretu Nowaki w Kcyni został odwołany.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 3

XXVII Sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Co zaplanowano w porządku obrad?

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 26 listopada 2020 r. (czwartek) #o godz. 12.00 odbędzie się XXVII Sesja Rady Miejskiej w Kcyni w trybie zdalnym.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 3

Lot motolotnią, a może pakiet strzelań? Weź udział w licytacji dla Celinki!

OSP Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku po raz kolejny aktywnie #wspiera licytację dla Celinki.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Gospodarowanie zasobami wodnymi. Marszałek weźmie udział w debacie

Marszałek Piotr Całbecki weźmie jutro (20 listopada) udział w debacie na temat #gospodarowania zasobami wodnymi w kontekście europejskiej strategii adaptacji do zmian klimatycznych i Europejskiego Zielonego Ładu. W spotkaniu, które odbędzie się online, uczestniczyć też będą członkowie Parlamentu Europejskiego, Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, niemieckiej prezydencji Unii Europejskiej oraz sieci europejskich organizacji ekologicznych.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

XXVI Sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Odbędzie się w trybie zdalnym

26 listopada 2020r. (czwartek) o godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Szubinie przy# ul. Kcyńskiej 12, odbędzie się w trybie zdalnym XXVI Sesja Rady Miejskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Bioróżnorodność w rolnictwie. KPODR zaprasza na konferencję online

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie serdecznie zaprasza #na konferencję pn. „Rolnictwo sprzymierzeńcem bioróżnorodności”.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 1

Edukacyjny wtorek z ZUS. Kto może otrzymać postojowe?

Już w najbliższy wtorek, 24 listopada odbędzie się telefoniczny dyżur ekspercki dla #przedsiębiorców. Eksperci bydgoskiego ZUS podczas dyżuru odpowiedzą na pytania dotyczące świadczenia postojowego i dodatkowego świadczenia postojowego.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 1

Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie ekologicznym. Konferencja online

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie serdecznie zaprasza #wszystkich zwolenników rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej na konferencję pn. „Innowacyjne rozwiązania w rolnictwie ekologicznym – aktualne trendy i perspektywy”.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 1

Obsługa komputera bez tajemnic. Trwa rekrutacja na bezpłatne kursy

\Podstawy korzystania z komputera i internetu, obsługa poczty elektronicznej, edytora tekstu, #arkuszy kalkulacyjnych, programów do tworzenia prezentacji multimedialnych oraz projektowanie komputerowe – to zakres certyfikowanych szkoleń komputerowych, które oferujemy w ramach marszałkowskich kursów edukacyjnych dla dorosłych. Do tej pory skorzystało z nich ponad 3 tysiące mieszkańców regionu. Rekrutacja trwa.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach. Zgłoszenia tylko do 20 listopada

Tylko do 20 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do #olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczniowie zmierzą się w pierwszym etapie olimpiady już 7 grudnia. Na laureatów olimpiady czekają cenne nagrody i indeksy na studia na wielu uniwersytetach. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Gdzie w najbliższych dniach nie będzie prądu? Sprawdź

Poniżej zamieszczamy informacje o planowanych wyłączeniach prądu w powiecie #nakielskim. Plik również do pobrania w załączniku.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Kolejne zgłoszenie od mieszkańca. Psa schwytano na ul. Młyńskiej

Straż Miejska w Nakle nad Notecią w dniu 17.11.2020 roku otrzymała zgłoszenie od #mieszkańca Nakła nad Notecią o psie, który biegał bez nadzoru na ul. Młyńskiej.

(czytaj więcej)
17 listopada 2020 0

PSZOK czynny w normalnych godzinach. Odpady przyjmowane po zgłoszeniu

W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz wzrostem zakażeń #wirusem SARS-Co-V-2 informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Ostrowie będzie czynny w normalnych godzinach pracy. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)