Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

22 lipca 2021 6

Krew jest nieustannie potrzebna. Przed nami zbiórka krwi

Wychodząc naprzeciw potrzebie gromadzenia zapasów krwi dla# osób ciężko chorujących lub poszkodowanych w wypadkach, kolejny raz organizujemy zbiórkę krwi.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Karta Dużej Rodziny popularniejsza. Dobra zabawa i spora oszczędność

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z# różnego rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 2

Dla każdego jest miejsce na drodze. Trwa policyjna akcja

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna pn.# „Dla każdego jest miejsce na drodze”, w ramach której policjanci informują, edukują i przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

E-zaświadczenie na portalu eKRUS. Sprawdź szczegóły!

Od 1 lipca 2021 r. na koncie użytkownika w portalu eKRUS, w# sekcji eDOKUMENTY, istnieje możliwość wygenerowania elektronicznych zaświadczeń (eZaświadczeń).

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 1

Zagraniczny wyjazd. Tej aplikacji nie może zabraknąć w smartfonie

Nowa aplikacja mobilna MSZ to obowiązkowa pozycja w# smartfonach wszystkich, którzy planują zagraniczne wyjazdy.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 4

Pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Nie zapomnijmy o ważnych zasadach!

Wakacyjny czas sprzyja aktywnościom na# świeżym powietrzu. Coraz więcej osób spędza swój wolny czas również na rowerach. Jako użytkownicy jednośladów musimy jednak pamiętać o naszych obowiązkach i znać kilka zasad na prawidłowe korzystanie z dróg i ścieżek rowerowych. Zapoznajcie się z naszymi radami i ruszajcie na bezpieczne, rowerowe wycieczki.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

Rozpoczął się proces składania deklaracji do CEEB. Jest to nasz obowiązek

1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do# Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 0

ZUS udostępnił informacje o stanie konta ubezpieczonego. Jak go sprawdzić?

ZUS udostępnił informacje o stanie konta# ubezpieczonego (IOSKU). Można ją sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 0

Zbliża się czas żniw i prac polowych. Pamiętajmy o kilku zasadach!

W związku z rozpoczęciem zbioru plonów oraz# prac żniwnych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią apeluje do wszystkich rolników oraz osób wykonujących prace polowe, aby podczas tegorocznych żniw zachowali szczególną ostrożności i przestrzegali zasad, które mają wpływ na bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 2

Jak radzić sobie z upałem? Mamy kilka prostych sposobów

Podczas upałów, gdy temperatura osiąga 30°C i# więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 4

Wypoczynek nad wodą. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w# okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 0

Myślisz o wstąpieniu do WOT? Skorzystaj z nowego serwisu rekrutacyjnego

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło# nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi Terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 0

Serwisy aukcyjne zyskują na popularności. Jak nie dać się oszukać?

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w# Pile apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych. W ostatnim czasie nasilają się przestępstwa związane z oszustwami osób sprzedających.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 2

Młodość nie zwalnia z myślenia. Koniec z bezmyślnym zachowaniem nad wodą!

Wakacje to czas radości i beztroski. Większość z nas chce spędzić je# tak, żeby mieć piękne wspomnienia. Planujemy wypoczynek w różnych częściach kraju i świata. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpoczyna kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia” od spotu, który ma być przestrogą dla nierozważnych i bezmyślnych zachowań nad wodą.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 3

Czy pamiętasz, że spis jest obowiązkowy i trwa do 30 września?

Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by# wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 0

Wyświetlanie Karty Dużej Rodziny tylko w aplikacji mObywatel. Zmiany od dzisiaj

Od 9 czerwca 2021 r. wyświetlanie Karty Dużej Rodziny możliwe jest tylko w# aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
08 lipca 2021 0

Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Wypoczynek nad wodą

Letnia, wakacyjna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad# wodą. Pamiętajmy jednak, że przy braku wyobraźni i odpowiedzialności ten wakacyjny relaks bardzo szybko może zakończyć się tragedią. Dlatego apelujemy o ostrożność i przypominamy kilka zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

(czytaj więcej)
08 lipca 2021 0

Wybierasz się na wakacje? Nie zapomnij o Internetowym Koncie Pacjenta

Jedziesz na urlop? Na Internetowym Koncie Pacjenta złożysz wniosek o# wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i pobierzesz Unijny Certyfikat COVID

(czytaj więcej)
06 lipca 2021 0

Zaświadczenia o stanie cywilnym przez internet. Tak, to możliwe!

Szybszy meldunek i uzyskanie od ręki zaświadczenia o# stanie cywilnym, a to wszystko przez internet – to tylko niektóre udogodnienia, które wprowadza przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów projekt.

(czytaj więcej)
06 lipca 2021 0

Jak opiekować się osobami niesamodzielnymi? Powstał poradnik

Jesteś opiekunem osoby, która z powodu choroby#, niepełnosprawności, starości lub innych przyczyn wymaga wsparcia w codziennym funkcjonowaniu? Powstał dla Ciebie przewodnik po pomocy instytucjonalnej

(czytaj więcej)
05 lipca 2021 3

Jesteś ofiarą przemocy? Skorzystaj z Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i adresem# e-mailowym niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami można się także spotkać w Toruniu oraz, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
05 lipca 2021 0

Szczepisz się poza granicami Polski. Co z certyfikatem?

Jesteś polskim obywatelem, ale studiujesz lub# pracujesz w jednym z krajów UE i tam się szczepisz? Dostaniesz Unijny Certyfikat COVID kraju, na terenie którego odbyło się szczepienie.

(czytaj więcej)
04 lipca 2021 2

Kierowca musi utworzyć korytarz życia. Nie każdy jest tego świadomy

Przypominamy, iż zgodnie z nowelizacją kodeksu ruchu# drogowego z dnia 6 grudnia 2019 r. wprowadzono obowiązek ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu czyli tworzenia korytarza życia przez kierowców na drogach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Wszyscy kierujący zobowiązani są do umożliwienia swobodnego przejazdu pojazdom służb ratowniczych a także pojazdów zarządców dróg lub pomocy drogowej jeśli biorą udział w akcji ratowniczej.

(czytaj więcej)
02 lipca 2021 3

Motocyklisto zwolnij! Policjanci apelują o rozwagę na drodze

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, a to oznacza, że na# drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu. W podróż wyruszą też motocykliści. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozwagę i życzliwość na drodze.

(czytaj więcej)
02 lipca 2021 7

Dzwonienie do niezaszczepionych. Upewnij się, że dzwoni konsultant

Ruszyła akcja dzwonienia do osób, które mają# wystawione e-skierowanie, ale nie zarejestrowały się na szczepienie. Zweryfikuj, czy nikt nie podszywa się pod konsultanta

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 2

Druga dawka tam, gdzie chcesz. Kolejne zmiany od 1 lipca

Od 1 lipca możesz zaszczepić się drugą dawką w# dowolnym punkcie szczepień.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 0

Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Obowiązują od dzisiaj

1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu# „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej, której uruchomienie zaplanowano jeszcze w lipcu br.

(czytaj więcej)
01 lipca 2021 6

Nie zwlekaj! Unijny Certyfikat COVID w Twoim telefonie

Jeśli zainstalujesz aplikację mojeIKP, to# Unijny Certyfikat COVID odbierzesz na Twoim telefonie lub tablecie. I zawsze będziesz go mieć pod ręką

(czytaj więcej)
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)