Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Wysokie lokaty uczniów z Sadek

fot. pow.
7 kwietnia uczniowie naszej szkoły reprezentowali #Gminę Sadki w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Powiatu Nakielskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Paterku.
Wystawiliśmy drużyny w trzech kategoriach wiekowych: dziewczęta i chłopcy rocznik 2014 i młodsze - biegi na dystansie 600 m – 800 m, dziewczęta i chłopcy rocznik 2012 -2013 - biegi na dystansie 800 m – 1000 m, dziewczęta rocznik 2010-2011 biegi na dystansie 800 m -1200 m, chłopcy 2010 -2011 biegi na dystansie 1000 m – 1500 m.
Drużyna najmłodszych chłopców w składzie: Hubert Krzemiński, Szymon Kluczka, Jakub Staniszewski, Wiktor Bladzich, Miłosz Szpojda ,Filip Hadrych oraz dziewczęta z rocznika 2010-2011 Katarzyna Kaczmarek, Natalia Przywecka, Nikola Maciejewska, Liliana Berlik, Gabriela Krzemińska, Alicja Skieresz, Julia Szyperska wywalczyli I miejsce. Zwycięskie drużyny będą reprezentować szkołę w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
Wysokie lokaty zajęły również pozostałe drużyny:
II miejsce –dziewczęta rocznik 2014 i młodsze, chłopcy rocznik 2012 -2013, chłopcy 2010-2011
III miejsce – dziewczęta rocznik 2012 - 2013
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Województwa.
Materiał: Hania Korpal
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





















Czytaj również
- III miejsce dziewcząt w województwie! Awansowały do finałów ogólnopolskich
- Mistrzostwa Polski. Dwa brązowe medale dla szubińskiego klubu
- MLUKS "Orlik" Kcynia na Mistrzostwach Województwa. Zdobyli 8 medali!
- Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. Wrócili z 36 medalami
- Lidia Hawryło została Mistrzynią Polski. Gratulujemy!
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)