Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2025

Zajęcia z funkcjonariuszami. Poznali zasady bezpieczeństwa

fot. SM w Nakle

fot. SM w Nakle

08.04.2025 roku nakielscy strażnicy miejscy zostali # zaproszeni na pogadankę do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią.

Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa poruszania się po drodze. Bezpieczeństwo dzieci przechodzących przez jezdnię jest niezwykle istotne, ponieważ ich świadomość zagrożeń oraz umiejętność oceny sytuacji na drodze są jeszcze ograniczone.

Taka lekcja z funkcjonariuszami jest dodatkowym potrzebnym elementem w całej ścieżce edukacji najmłodszych. Spotkanie rozpoczęło się od części teoretycznej na holu szkoły, następnie wykorzystując bardzo ładną słoneczną pogodę dzieci zostały zachęcone do wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce i wspólnie w asyście wychowawczyń wszyscy udali się na pobliskie przejście dla pieszych aby tam sprawdzić nabytą wiedzę.

Dzieci pod okiem strażników miejskich w małych grupach przechodziły przez jezdnię ćwicząc i zapamiętując podstawowe zasady.

materiał: kom. Roman Frąckowiak/SM w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)