Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 lipca 2021 2

Płonął dom jednorodzinny. Nikomu nic się nie stało

Dzisiaj kilka minut przed godziną 2 w nocy doszło do# pożaru domku jednorodzinnego z garażem w miejscowości Witoldowo (gm. Koronowo).

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Wspólna wycieczka do parku rozrywki. „To był zdecydowanie udany wyjazd!”

19 lipca Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach zorganizował wyjazd do# Deli Parku pod Poznaniem. W wycieczce udział wzięło 50 osób.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Kręcili kilometry. Uroczyste wręczenie nagród w kcyńskim urzędzie

W dniu dzisiejszym tj. 22 lipca nagrodziliśmy sołectwa i# 5 mieszkańców, którzy zaangażowali się w rywalizację O puchar rowerowej stolicy Polski . W miesiącu czerwiec trwała akcja zorganizowana przez miasto Bydgoszcz, w ramach której kręciliśmy wszyscy km dla Metropolii Bydgoszcz. Gmina Kcynia zajęła 7 lokatę kw rankingu Metropolii Bydgoszcz, a sama Metropolia 10 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Gimnastyka umysłu receptą na lepszą starość. Przybywa seniorów

W jednostkach penitencjarnych przybywa seniorów. To# mobilizuje więzienników do podejmowania działań na rzecz poprawy jakości ich życia. Powstają programy readaptacyjne dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Jednym z elementów jest trening mózgu. O jego zbawiennym wpływie na funkcjonowanie organizmu nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 28

Tragedia na S5. Nie żyje 49-latek, który wymieniał koło w pojeździe

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i# okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (22.07.2021) na drodze S5 w Maksymilianowie w powiecie bydgoskim. Śmierć na miejscu poniósł 49-letni mężczyzna, który w chwili zdarzenia zmieniał koło w swoim pojeździe.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 1

Zwolnienie z opłacania składek. Od jutra nowa odsłona tarczy. Kto skorzysta?

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek i# przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek oraz świadczenie postojowe. Wnioski można składać od 23 lipca.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Biuro spisowe będzie czynne do godziny 20. Sprawdź, kiedy!

Nie spisałeś się jeszcze w# Narodowym Spisie Powszechnym Mieszkań i Ludności 2021?

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 6

Tylko jedno zakażenie w województwie. Ile testów wykonano?

22 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 126 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Odnotowano 9 zgonów, z czego 6 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Lekcja pokazowa w GOK-u. Trener zaprezentował podstawowe chwyty

16 lipca na sali widowiskowej GOK odbyła się# 2-godzinna lekcja pokazowa Jujutsu.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Osadzeni dostaną zatrudnienie. Podpisano umowę z Izbą Administracji Skarbowej

Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach ppłk# Radosław Matarewicz oraz Beata Adamowicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy podpisali umowę o zatrudnieniu skazanych. Zatrudnienie osób pozbawionych wolności stanowi ważną formę aktywizacji skazanych i jest uznawane za jeden z podstawowych środków oddziaływania penitencjarnego.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 2

Ludzie stracili dorobek życia. Samorząd województwa przekaże im 100 tys. zł

Samorząd województwa przekaże 100 tysięcy złotych na# odbudowę infrastruktury w Nowej Białej w gminie Nowy Targ w Małopolsce, gdzie w czerwcu doszło do tragicznego pożaru, który zniszczył 25 domów i zabudowania gospodarskie. Dach nad głową straciło wówczas ponad 100 osób.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Karta Dużej Rodziny popularniejsza. Dobra zabawa i spora oszczędność

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z# różnego rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 1

Zdolnych uczniów trzeba wspierać. Województwo oferuje stypendia

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać# utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 25

W przyszłym tygodniu kolejne zebranie w Paterku. O co chodzi?

Wraz z wyborem Piotra Niemczewskiego do# pełnienia funkcji sołtysa Paterka część członków rady sołeckiej tego sołectwa złożyła rezygnację ze swoich funkcji. Dlatego też zwołano kolejne zebranie mieszkańców Paterka.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 2

Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie? Dane Eurostatu

W Unii Europejskiej co dziesiąty mieszkaniec skarży się na# akty przemocy, przestępczości i wandalizmu – wynika z danych Eurostatu. W Polsce ten odsetek jest o połowę mniejszy.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Gmina Kcynia z dofinansowaniem. Pieniądze trafią na drogę w Rozpętku

We wtorek, 20 lipca Poseł na Sejm RP Tomasz Latos przekazał na# ręce Burmistrza Kcyni Marka Szarugi i sołtys Rozpętka Zefiryny Dorsz czek na realizację zadania inwestycyjnego związanego z budową drogi w sołectwie Rozpętek. Na odcinku drogi prowadzącej do Panigrodza powstanie ok. 1 km nowej nawierzchni bitumicznej wraz z poboczami utwardzonymi kruszywem. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniesie 550 000 zł.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 3

Wieczorne działania strażaków. Pożar obiektu magazynowego (zdjęcia)

W środowy wieczór kilka zastępów straży pożarnej zostało# zadysponowanych do Szubina na ulicę Kcyńską, gdzie doszło do pożaru obiektu magazynowego.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Nocne dachowanie osobówki. Pojazdem podróżowały cztery osoby

W nocy, z 20 na 21 lipca 2021 roku, około godziny# 03:15 doszło do dachowania pojazdu osobowego w miejscowości Wyrzysk Skarbowy.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Plenerowe kino w Szubinie. Zapraszamy na niedzielne seanse filmowe

W lipcu i sierpniu zapraszamy na trzy bezpłatne, niedziele# seanse filmowe, które odbędą się w lasku na Wesółce w Szubinie. Plenerowe kino jest alternatywą dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego wieczoru. Dla widzów podczas każdego pokazu przygotowaliśmy sto wygodnych leżaków. Tematyka filmów jest różnorodna, także każdy znajdzie coś dla siebie, by z rodziną/przyjaciółmi spędzić miło czas na powietrzu. Filmy będą wyświetlane na 45 m2 ekranie pneumatycznym.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Ciągnik „wylądował” w rowie. Na miejscu straż, policja i karetka

W środę, 21 lipca około godziny 16.40, w miejscowości# Kolankowo (gm. Nowa Wieś Wielka) ciągnik rolniczy z przyczepami zjechał z drogi, a następnie pojazd przewrócił się na prawy bok.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 4

Odbudowa gospodarstw po ASF. Kolejne pieniądze trafią do rolników

O strategii programu odbudowy gospodarstw po ASF mówili# ostatnio podczas specjalnej konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda oraz główny lekarz weterynarii Mirosław Welz.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Szczepienia w mobilnym punkcie również w gminie Sadki. Zobacz szczegóły!

Wychodząc naprzeciw społecznemu oczekiwaniu oraz# mając na uwadze ułatwienie dostępu do szczepionki wszystkim zainteresowanym w poniedziałek 26 lipca zawita do Naszej Gminy Szczepionkobus - mobilny punkt szczepień!

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

O bezpieczeństwie w sieci. Wyjątkowe zajęcia dla dzieci

W dniach od 5. do 16. lipca w Centrum Aktywności Lokalnej odbywał się#, w ramach projektu: „Sieć na kulturę w podregionie świeckim”, kurs online pod hasłem „Bezpieczne zachowania w sieci”.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Dachowanie fiata. Podczas działań występowały utrudnienia w ruchu

W środę 21 lipca br, około godziny 13:30 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Sępólno Krajeńskie – Więcbork. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 2

Mobilny punkt spisowy w Sadkach. Jak można z niego skorzystać?

Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz - Gminny# Komisarz Spisowy w Sadkach informuje, że w Urzędzie Gminy w Sadkach zostaje udostępniony mobilny punkt spisowy. Rachmistrz gminny będzie dostępny w punkcie mobilnym w każdy poniedziałek oraz środę w godzinach 8-14.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 8

Wyrządził szkody o wartości 30 tys. zł. Policjanci proszą o pomoc

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
21 lipca 2021 0

Awanse i słowa uznania. Policjanci obchodzili swoje święto

Wczoraj w nakielskiej komendzie odbyły się# obchody przypadającego na dzień 24 lipca, Święta Policji. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, mł. insp. Rafał Makarewicz mianował policjantów na wyższe stopnie służbowe.

(czytaj więcej)
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)