Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

23 września 2020 3

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Sprawdź harmonogram

Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią – Wydział Gospodarki Komunalnej i# Ochrony Środowiska przy współpracy ze Strażą Miejską w Nakle nad Notecią oraz Komunalnym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Nakle nad Notecią, wzorem lat poprzednich, organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów komunalnych wielkogabarytowych, w tym również odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD, RTV, informatyczny).

(czytaj więcej)
23 września 2020 0

Kolorowy Dzień Przedszkolaka. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy

20 września to dzień ważny dla wszystkich# przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ w tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Za nami zebranie w Witosławiu. Podzielono fundusz sołecki

W poniedziałek, 21 września bieżącego roku w# Wiejskim Domu Kultury w Witosławiu odbyło się kolejne zebranie sołeckie w gminie Mrocza. Celem tego spotkania było podzielenie środków finansowych na przyszły rok.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Chcesz potwierdzić lub założyć Profil Zaufany? Możesz to zrobić w ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa utworzyła# 331 punktów na terenie całego kraju, gdzie można potwierdzić lub założyć Profil Zaufany. Punktu rozlokowane są w centrali ARiMR, oddziałach regionalnych oraz biurach powiatowych. Przypomnijmy, Profil Zaufany pozwala na przekazywanie dokumentów oraz załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną z wykorzystaniem ePUAP oraz portalu obywatel.gov.pl.

(czytaj więcej)
22 września 2020 4

Nowe radiowozy policyjne. Nastąpiło uroczyste przekazanie

Dwadzieścia cztery oznakowane samochody osobowe# marki Kia Ceed zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy dzięki dotacji w wysokości miliona złotych z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli dziś (22 września) udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski.

(czytaj więcej)
22 września 2020 2

Zakończono kolejną inwestycję. Przebudowa ul. Wiatrakowej i Leśnej

Zakończono inwestycję związaną z przebudową# ulicy Wiatrakowej w Stanisławce i ulicy Leśnej w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Dzielnicowy na spotkaniu z przedszkolakami. Rozmawiano o bezpieczeństwie

Sierż. szt. Zbigniew Wilczek z nakielskiej komendy odwiedził# przedszkolaki w Potulicach. Mundurowy przekazał maluchom wiele cennych rad, dzięki którym będą bezpieczne.

(czytaj więcej)
22 września 2020 1

Bez prawa jazdy i z sądowym zakazem kierował bmw. Usłyszał już zarzuty

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, którego w# centrum Mroczy zatrzymali mundurowi z miejscowego komisariatu, kiedy bez uprawnień i wbrew sądowemu zakazowi kierował bmw. Mieszkaniec Bydgoszczy będzie tłumaczył się w sądzie.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Historia Krajny w czasie okupacji niemieckiej. Prelekcja dla młodzieży

Historia Krajny w czasie okupacji niemieckiej oraz# polscy lotnicy w Bitwie o Anglię to tematy, które poruszono podczas wykładu dla młodzieży z ZSP Samostrzel w ramach "Krajeńskich Impresji".

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

„Rozstrzygniecie konkursu AGROLIGA 2020 i 2021 – etap wojewódzki w województwie kujawsko-pomorskim”

W Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyło się# 20 września 2020 r. uroczyste seminarium podsumowujące konkurs AgroLiga 2020. Po przywitaniu gości wykład inaugurujący seminarium przeprowadził dr hab. Roman Sass, prof. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 września 2020 6

XXV Sesja Rady Miejskiej w Mroczy. Co znajduje się w porządku obrad?

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy informuje#, że XXV Sesja Rady Miejskiej w Mroczy odbędzie się w dniu 25 września 2020 r. (piątek), o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Ukraiński kierowca z cudzą kartą cyfrową. Został ukarany mandatem

W dniu 17 września br. na krajowej „dziesiątce” w Trzeciewnicy inspektorzy# Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy, którym ukraiński przewoźnik wykonywał transport drogowy ładunków z Polski na Ukrainę.

(czytaj więcej)
22 września 2020 5

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policjanci proszą o pomoc

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o# pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Grand Prix Szubin 2020 w Rzucie Podkową. Nagrodzono najlepszych

20 września 2020 roku podsumowano Grand Prix Szubin 2020 w# Rzucie Podkową. Najlepszym wręczono pamiątkowe medale oraz upominki.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Igrzyska Dzieci. Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Nożnej Chłopców

Dnia 19.09.2020 r na Orliku przy ul. Mostowej w Szubinie odbyły się# zawody sportowe dla chłopców rocznika 2008 i młodszych w piłce nożnej. Do zawodów przystąpiły trzy szkoły, które rozegrały między sobą 3 mecze.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Magdalena Niemyjska brązową medalistką! Mistrzostwa Polski w kickboxingu

W dniach 18-20 września 2020 r. w Starachowicach odbyły się# Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule Low Kick. W kategorii seniorek do 56 kg, mieszkanka Potulic Magdalena Niemyjska zdobyła brązowy medal.

(czytaj więcej)
22 września 2020 15

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o kolejnych# 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Straż Gminna prosi o pomoc. Trwają poszukiwania właściciela

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące# psa, który został odłowiony w miejscowości Sadki na ul. Mickiewicza w dniu 21 września 2020 r.

(czytaj więcej)
22 września 2020 10

Najbliższe mecze ligowe. Prezentujemy harmonogram

Przedstawiamy harmonogram najbliższych meczów ligowych# drużyn piłkarskich z terenu powiatu nakielskiego (26 i 27 września). Drużyny, których nazwy są wymienione jako pierwsze w danym spotkaniu są gospodarzami.

(czytaj więcej)
22 września 2020 23

Murem za sędzią Beatą Morawiec. Gest solidarności mieszkańców Nakła

21 września mieszkańcy Nakła stanęli przed tutejszym sądem# rejonowym w geście solidarności z sędzią B. Morawiec i innymi szykanowanymi przez władzę.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Kontuzja wyeliminowała Monikę Marach. Czy Marcin Wiatrowicz zdobędzie złoto?

Ciekawie dla kibiców Tarpana Mrocza zapowiada się nadchodzący# weekend. Wszystko za sprawą zaplanowanych Mistrzostw Polski U17 w Podnoszeniu Ciężarów. Jest to jednocześnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Termin to 24–27 września. Niestety, jest jedna niepokojąca wiadomość.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Grand Prix Pomorza – Kujaw – Pałuk. Doskonałe wyniki Luks Start Nakło

19 września 2020 roku w Szubinie odbyło się# Grand Prix Pomorza – Kujaw – Pałuk, w których udział wzięła 22-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Rozpoczęła się XXVII edycja Czwartków Lekkoatletycznych w Szubinie

15 i 17 września 2020 roku rozpoczęto w Szubinie XXVII edycję Czwartków# Lekkoatletycznych. Przed rozpoczęciem pierwszego Czwartku L.A. nowej edycji na początku podsumowano Ogólnopolski Finał Czwartków L.A. który odbył się w Łodzi.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Udana inauguracja Ligi Strzeleckiej ZST. Sportowa rywalizacja

18 września o godzinie 14.20 zainteresowana strzelectwem młodzież ZST w Kcyni udała się# na strzelnicę w Kowalewku. Dzięki zaangażowaniu pań: Ewy Karczewskiej i Jadwigi Rusinek oraz panów: Ryszarda Hanioszyna, Stanisława Kanta i Ryszarda Kalickiego, odbył się trening połączony z zawodami strzeleckimi.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Laboratorium Małych Odkrywców. Świętowano Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka to ważne wydarzenie w życiu# małego dziecka, ponieważ to święto jest skoncentrowane tylko na nim.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Co czwarty mieszkaniec województwa aktywował bon turystyczny

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego chętnie# korzystają z bonu turystycznego. Co czwarty uprawniony do bonu już go aktywował na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

(czytaj więcej)
21 września 2020 10

Prace na ul. Długiej na finiszu. To koniec problemów mieszkańców?

Kończą się prace na ul. Długiej w Nakle. Po latach oczekiwania i utrudnieniach #spowodowanych remontem, mieszkańcy już niebawem w pełni będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)