Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

26 października 2021 0

Projekt „Krzywoustego” nagrodzony. Inspirujący okres nauki zdalnej

Realizowany w Krzywoustym w roku szkolnym 2020/2021 projekt# eTwinning (IWB – Innovation without Boundaries) został odznaczony Krajową Odznaką Jakości. KOJ jest wyróżnieniem tych nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Konsekwencje wagarów i łamania prawa. Spotkania z policjantami w szkole

O tym, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który# wagaruje i łamie prawo, rozmawiali z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej w Mroczy policjanci.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

ZUS przejmie obsługę programu „Rodzina 500 plus”. Trwają przygotowania

Od nowego roku ZUS będzie stopniowo przejmował program# „Rodzina 500 plus”. Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną, a świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Już od 1 stycznia 2022 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o nowe świadczenia 500 plus, jeszcze nie wypłacane, czyli np. na nowo urodzone dzieci, a od lutego na kolejny okres, rozpoczynający się od czerwca 2022 r.

(czytaj więcej)
26 października 2021 7

Uciekły z placówki wychowawczej. Na trop uciekinierek wpadli mundurowi

Niespełna 30 minut zajęło mundurowym z# posterunku w Sadkach zatrzymanie nastolatek, które uciekły z pobliskiej placówki wychowawczej. Uciekinierki zostały przekazane pod opiekę wychowawcy.

(czytaj więcej)
26 października 2021 1

KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu. To kolejna akcja w regionie

11 zestawów komputerowych oraz 4 automaty, które służyły do# urządzania nielegalnych gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS. Organizatorom i osobom zamieszanym w proceder grożą wysokie kary. Krajowa Administracja Skarbowa oprócz walki z nielegalnym hazardem informuje i ostrzega młodzież szkolną o niebezpieczeństwach związanych z jego uprawianiem.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Zasłużone zwycięstwo GLZS Sadki. Na trybunach było sporo kibiców

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu X kolejki rozgrywek# 3 grupy bydgoskiej B-Klasy zespół GLZS Sadki na własnym boisku podejmował drużynę Czarnych Nakło.

(czytaj więcej)
26 października 2021 2

Jubileusz w nakielskim USC. Pary dostały medale i listy gratulacyjne

W dniu 22 października, w nakielskim Urzędzie Stanu Cywilnego, sześć par odnowiło# przysięgę małżeńską, którą wypowiedziało 50 lat temu.

(czytaj więcej)
26 października 2021 7

Koronawirus nie odpuszcza. Mamy nowe zakażenia w powiecie

26 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 6 265 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 93 osoby zakażone koronawirusem. Z czego 63 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź rozpiskę na najbliższe dni

Na początku listopada w gminie Kcynia planowane są# wyłączenia prądu. Zobacz, gdzie nie będzie prądu.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Złote Pasmo dla chóru „Akatyst” z Kcyni. Nie był to jedyny sukces

XIII Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce# Chełmińskiej Jesieni odbył się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. dr hab. Andrzej Ryłko, a członkami: prof. dr hab. Arkadiusz Kaczyński,prof. dr hab. Monika Bachowska i Michał Rajewski.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Pożar w zakładzie stolarskim. Pracownicy ewakuowani przed przybyciem służb

We wtorek 26 października br, po godzinie 9 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm przy ul. Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Spotkanie dla sołtysów w Trzeciewnicy. Wymieniono doświadczenia i poglądy

W ubiegły piątek odbyło się spotkanie dla# sołtysów powiatu nakielskiego w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy. Było to kolejne spotkanie z cyklu "Sołtysi, sołectwa i fundusz sołecki - propozycje zmian", który został zapoczątkowany we wrześniu 2021 r. w powiecie świeckim.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Niepodległościowy turniej tenisowy. Zapraszamy zawodników z gminy Nakło

Nakielski Sport Sp. z o.o. , UKS WDK Paterek, Sparta Nakło oraz# Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie zapraszają do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Unihokej cieszy się coraz większą popularnością. Odbyły się zawody

W sobotę, 23 października, w Hali Widowiskowo - Sportowej przy# Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w unihokeju dziewcząt w ramach Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży.

(czytaj więcej)
26 października 2021 2

Patrycja Michalik podwójną laureatką. Przyznano „BohaterONy”

Patrycja Michalik, nauczycielka jednej z nakielskich szkół, wzięła udział w# tegorocznej edycji konkursu o skali ogólnopolskiej „BohaterON - Włącz historię! Przywracamy pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego”. Jak się okazuje, została podwójną laureatką.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Już za moment ruszy Nakielska Ligia Siatkówki. Zgłosiło się siedem drużyn

7 listopada 2021 r. rusza jedenasta edycja# Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2021/2022. W tym sezonie do ligi zgłosiło się 7 drużyn. Mecze odbywać się będą w niedzielne przedpołudnie w sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. Organizatorem ligi jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią we współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 października 2021 8

Zderzenie trzech samochodów. Strażacy usuwali płyny z jezdni (ustalenia)

W poniedziałek, 25 października w godzinach popołudniowych przy# ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, niedaleko stacji benzynowej, zderzyły się trzy pojazdy.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Wspólny wyjazd do Torunia. Wśród atrakcji wizyta w teatrze

23 października Samorząd Mieszkańców nr 4 zorganizował# wyjazd do Torunia.

(czytaj więcej)
26 października 2021 1

Przebudowa dróg gminnych i budowa boiska. Pieniądze trafią na inwestycje

25 października 2021 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił# listę inwestycji samorządowych zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

(czytaj więcej)
26 października 2021 2

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
26 października 2021 1

Samochód dostawczy kontra osobówka. Wezwano wszystkie służby

W poniedziałkowe popołudnie doszło do# bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Dobrczu.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Zdrowo szlifowali angielski i niemiecki. Przeprowadzono warsztaty dla uczniów

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest# nauka języków obcych oraz zdrowe odżywianie. Uczniowie nakielskiej „Trójki” mieli okazję upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. W minionym tygodniu, 21 października uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych w ramach projektu profilaktycznego „Od świadomości do zdrowotności”. To jedno z wielu działań realizowanych w ramach tego projektu współfinansowanego przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0
(film)

Policyjna akcja w regionie. Zabezpieczono ponad 41 kg marihuany

Kolejne uderzenie bydgoskich policjantów w# narkotykowy biznes. Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego przejęli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymali na gorącym uczynku 32 i 30-latka. Dwaj mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Sesja pełna emocji i dyskusji. Poruszono temat uchodźców i cen nawozów

Sejmik województwa przyjął wczoraj (25 października) stanowisko o# przystąpieniu regionu do Deklaracji Weneckiej, której sygnatariuszami są (w liczbie 200) samorządy miejskie i regionalne na całym świecie, respektujące zasadę zrównoważonego rozwoju w dziedzinie szeroko rozumianej polityki społecznej i prorodzinnej. Podpisy pod deklaracją złożyli w trakcie posiedzenia marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Rywalizacja była zacięta

We wtorek, 19.10.2021r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia# Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

(czytaj więcej)
26 października 2021 3

Mniej bezrobotnych w urzędach pracy. Potwierdzają to dane GUS i ministerstwa

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w# końcu września br. 5,6 proc. – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, co potwierdza szacunki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W ubiegłym miesiącu w urzędach pracy zarejestrowanych było 934,7 tys. osób bezrobotnych a więc o 8,7% mniej niż rok wcześniej.

(czytaj więcej)
25 października 2021 3

Obrady radnych powiatowych. Jakie tematy poruszą podczas sesji?

W środę, 27 października o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej na# przystani odbędzie się XXXIV sesja rady powiatu nakielskiego. Znamy porządek obrad.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach

Lekcje profilaktyczne o różnej tematyce przeprowadzili# ostatnio dla uczniów z Dębowa i Sadek mundurowi. Omówiono wiele różnych tematów, a wszystko z myślą o bezpieczeństwie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)