Dziś mamy 6 grudnia 2023, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

05 grudnia 2023 0

Nagrody za frekwencję i zaangażowanie. Wyróżniono zawodników

Koniec tygodnia to również czas na kolejne wyróżnienia dla# zawodników klubu LZS Iskra Zamość-Rynarzewo.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

III kolejka NHLPN. Kilka spotkań było ciekawych

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku rozegrano kolejną serię #gier w ramach Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Olimpia Tupadły jest jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze punktów.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

"Pomóżmy czworonogom - karma wraca". Młodzież Staszica zaangażowana w akcję

Samorząd Uczniowski #ZS. im. S. Staszica w Nakle Nad Notecią ramach akcji charytatywnej „Pomóżmy czworonogom - karma wraca” zorganizował zbiórka karmy dla zwierząt z Fundacji Ostatnia Przystań we Wtelnie k. Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 3

Sukces młodego wokalisty. Jakub Wiatr w 3 konkursie wokalnym

Jakub Wiatr, młody wokalista z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury #i Rekreacji w Mroczy, zakwalifikował się do 3 konkursu wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego "Sobą być" organizowanego przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Spotkanie z autorem książki "Tajna agentura. Cz. IV". Dr Węsierski w Kcyni

W ubiegłą środę w Gminnym Centrum #Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło się spotkanie autorskie z dr Adamem Węsierskim, autorem książki "Tajna agentura. Cz. IV".

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 19

Dialog z rolnikami. Jakie problemy zostały zgłoszone?

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi #Anna Gembicka spotkała się dziś z przedstawicielami związków i organizacji rolniczych. Uczestnicy rozmów zorganizowanych w ministerstwie zgłaszali szereg pytań nurtujących rolników.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 3

Inspekcja Transportu Drogowego służbą mundurową? Projekt ustaw

Minister Infrastruktury #Alvin Gajadhur ogłosił, że zamierza przedłożyć Radzie Ministrów projekty ustaw zmieniające zasady funkcjonowania Inspekcji Transportu Drogowego. Stanie się ona służbą mundurową, zdolną wykonywać swoje obowiązki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Odpowiednia atmosfera sprzyjała wróżbom. Dzieci pod dużym wrażeniem

Bardzo atrakcyjny dzień za nami. #30.11.2023 r. (czwartek) Centrum Kształcenia oraz Filia Biblioteczna w Dębowie zorganizowały spotkanie z wróżbami.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 7

Wykonawca płaci kary, a kierowcy ryzykują. Bezpieczniej dopiero na wiosnę

Po ostatnim remoncie odcinka drogi #Zalesie - Ameryczka nie zostało namalowane oznakowanie poziome. Zdaniem wielu kierowców jazda w tym miejscu stała się niebezpieczna, szczególnie wtedy, gdy panują niesprzyjające warunki pogodowe. O wypadek wówczas nie trudno.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Koncert świąteczny w muzeum. To będzie radosny i rozśpiewany dzień

Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz połączone siły szubińskich #zespołów muzycznych ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Specjalnych zapraszają na KONCERT ŚWIĄTECZNY.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Zasiłek chorobowy ubezpieczonego. Czy wygasa po ustaniu zatrudnienia?

Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu, który stał się niezdolny #do pracy nie tylko w trakcie zatrudnienia, lecz także w czasie wypowiedzenia, a nawet po rozwiązaniu umowy o pracę. Jednak w tym przypadku muszą być spełnione określone warunki.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Prelekcja o bezpieczeństwie. Spotkanie strażników miejskich z uczniami

Strażnik nakielskiej Straży Miejskiej odwiedził uczniów# Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Podczas spotkań w klasach 1- 8 prowadził zajęcia profilaktyczne w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Zwracał uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu, kontaktach z osobami obcymi, zasadami ruchu drogowego oraz cyberprzestępczością.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Kolejne badania potwierdzają: e-papieros mniej szkodliwa alternatywą dla wyrobów tytoniowych

We współczesnej dyskusji nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu# papierosów na zdrowie specjaliści wskazują, że e-papierosy stanowią mniej szkodliwą alternatywę dla palaczy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

"Powstanie Wielkopolskie na Pałukach i Krajnie". Wyłoniono laureatów konkursu

W niedzielę 3 grudnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się# podsumowanie projektu pt. „DZIEŃ PO DNIU. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE NA PAŁUKACH I KRAJNIE”.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 2

Oddadzą cześć nieżyjącym Kolegom. O godz. 17.00 zabrzmią syreny radiowozów

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że wczoraj w wyniku obrażeń# odniesionych na służbie, odeszli nasi Koledzy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak. Wypełniając do końca słowa roty policyjnego ślubowania, pozostawili pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu policjantów i pracowników Policji składa rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Sukces w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu". ZSS w Szubinie laureatem

Jak zostaliśmy laureatami VI edycji ogólnopolskiego konkursu# „Do Hymnu”. „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Dofinansowanie do wymiany dachów. Kiedy ruszy drugi nabór?

Zainteresowani wsparciem na wymianę # gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest z dofinansowaniem będą się mogli ubiegać o środki na inwestycje od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. To już drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Odwiedziny Biedronek

27 listopada odwiedziła nas grupa Biedronek #z przedszkola Dobre Ludki w Sadkach. Wspólnie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Kolejka Gran Ligi Młodzików. Zwycięstwo i porażka

Na drodze do zwycięstwa podopiecznych #Artura Sierzchuły ponownie stanął BKS Chemik Bydgoszcz - Siatkówka Młodzieżowa.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Mikołajki z udziałem blisko 100 dzieci. Do zabawy włączyli się rodzice

W niedzielę, 3 grudnia w Szubińskim Domu Kultury odbyły się #Mikołajki dla dzieci.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 4

Poszukiwania nastolatka. Szczęśliwy finał akcji (aktualizacja)

W poniedziałek, 4 grudnia w godzinach wieczornych strażacy i policjanci wspólnie prowadzili# poszukiwania osoby zaginionej na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 1

Podpisano trzy umowy. Lista przedsięwzięć OPPT Nakła

Po zawarciu porozumień terytorialnych z partnerstwami zawiązanymi dla realizowania strategii #zintegrowanych inwestycji terytorialnych obszarów funkcjonalnych największych miast regionu (MOF/ZIT), samorząd województwa przystąpił do podobnej procedury w odniesieniu do pozostałych obszarów prowadzenia polityki terytorialnej (OPPT). Dziś (4 grudnia) podpisane zostały ostatnie trzy tego typu umowy – z OPPT Powiatu Lipnowskiego, OPPT Sępólna Krajeńskiego i Partnerstwo OPPT Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Ranking gmin. Mrocza liderem Powiatu Nakielskiego

Podczas piątkowej Gali, która odbyła się #1 grudnia br. w Hotelu City w Bydgoszczy poznaliśmy najlepsze gminy w Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

"Bo we mnie jest taniec i śpiew". Kolejne zajęcia dla słuchaczy UTW

Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na #kolejne spotkanie.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 5

Pożar w piwnicy. Zarzewie ognia powstało przy piecu

W poniedziałek, 4 grudnia w pomieszczeniu piwnicznym #jednego z budynków mieszkalnych w Kcyni wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 0

Listopadowe dyskusje. Tym razem tematem rozmów była książka "William"

29 listopada odbyło się kolejne spotkanie #Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach. Tematem rozmów była książka Elizabeth Strout pt. „William”.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2023 7
Wiadomości z regionu

Wypadek podczas prac. Łyżka ładowarki przygniotła nogę mężczyzny

3 grudnia br. o godzinie 8. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego# PSP przyjął zgłoszenie o wypadku podczas prac na terenie przedsiębiorstwa rolniczego w miejscowości Siedleczko, gmina Wągrowiec.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)