Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 lutego 2023 0

Współpraca z akademiami piłkarskimi. Wspólna reprezentacja trzech szkółek

Z wielką radością informujemy, że podjęliśmy współpracę szkoleniową z akademiami piłkarskimi Olimpii Wtelno oraz #akademią Sportis Academy Łochowo.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Bal doskonałą integracją

Karnawał to czas balów, także dla najmłodszych. Piękne stroje, kolorowy wystrój i super muzyka – w takiej atmosferze# 27 stycznia bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego w Przedszkolu Publicznym "IGUŚ" w Zamościu.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Prosument lokatorski. Startuje nabór wniosków o dopłaty

Czysta energia ze słońca już wkrótce będzie masowo wytwarzana #w dużych miastach takich jak Łódź czy Warszawa. Ministerstwo Rozwoju i Technologii razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchamiają m.in. nabór wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki. Wnioski mogą składać właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych od 1 lutego 2023 r.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Dzieci stworzyły makietę Sadek. Feryjne zajęcia dla najmłodszych

W środę, 1 lutego po raz kolejny dzieci przybyły na zajęcia organizowane przez GOK i GBP w Sadkach w czasie ferii. #Tym razem postawiliśmy przed uczestnikami trudne zadanie - stworzenie makiety naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 14

Wahadłowy ruch na skrzyżowaniu. Prace potrwają do jutra

Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nakle rozpoczęło w dniu 31 stycznia prace remontowe sieci kanalizacji sanitarnej# na ul. Mickiewicza. Z uwagi na ten fakt, trzeba się liczyć z utrudnieniami na drodze.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Od rana wpłynęło już niemal 7 tys. wniosków. Bezpłatna aplikacja mZUS

Ruszył nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Wnioski można złożyć m.in. za pośrednictwem bezpłatnej# aplikacji mZUS dostępnej na telefony komórkowe lub tablety. Tylko tym kanałem z samego rana do ZUS wpłynęło niemal 7 tys. wniosków na 12,2 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Program Aktywni+. Rusza nowa edycja

Od 1 lutego można składać wnioski o dofinansowanie z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+#” na lata 2021–2025 – Edycja 2023. Organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie zadań publicznych kwotą od 25 tys. do 250 tysięcy zł.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Projekt przyjęty. Nowelizacja ustawy o drogach publicznych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez# Ministra Infrastruktury.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Cztery lata kadencji Rady Gminy Sadki. Podjęli ponad 350 uchwał

Małymi krokami zbliża się koniec kadencji obecnej Rady Gminy Sadki. Od 2018 do końca 2022 roku sadkowscy radni wzięli udział w# 55 posiedzeniach. Jak aktywni byli do tej pory radni tej gminy?

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Kolizja z udziałem dwóch samochodów. Działania służb (aktualizacja)

W środę, 1 lutego przed przejściem dla pieszych w Sadkach doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 42

Penta Hospitals International przejmuje szpital w Nakle i w Szubinie. Idą zmiany?

Grupa Nowy Szpital, do której należą szpitale w Nakle i Szubinie została wykupiona przez Penta Hospitals International.# To fundusz inwestycyjny, który świadczy usługi medyczne w Europie środkowo-wschodniej. Czy dla placówek w naszym powiecie oznacza to jakieś zmiany?

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Przedstawienie teatralne odwołane. Zmiana terminu

Uwaga! Z powodu choroby aktora przedstawienie teatralne dla dzieci pt: „W krainie wiecznego śniegu” zostaje odwołane.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 8

Modernizacja sieci dróg. Odcinek Mrocza-Drzewianowo w tym roku

Ponad pół miliarda złotych trafi w tym roku na modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg. Środki zabezpieczone przez samorząd# województwa pozwolą na zakończenie wielu kluczowych inwestycji oraz rozpoczęcie nowych oczekiwanych przez mieszkańców.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Nadal silny wiatr. Wydano kolejne ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 02.02.2023 r. od godz.# 01:00 do dnia 02.02.2023 r. do godz. 10:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 5

Wiatraki będą rosły jak grzyby po deszczu? Kolejna firma, kolejne wiatraki

Kolejna spółka chce projektować farmę wiatrową na terenie gminy Kcynia. Pismo w tej sprawie już trafiło do burmistrza i radnych#, jednak na razie nie ma żadnych wiążących decyzji ze strony samorządowców.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 1

Nowa aplikacja mobilna do zarządzania dokumentami. TAX FREE dla podróżnych

Aplikacja mobilna mTAX FREE PL jest kolejnym ułatwieniem w obsłudze dokumentów TAX FREE. Dzięki tej aplikacji #podróżni mogą zarządzać własnymi dokumentami na swoim smartfonie w dowolnym czasie. Od 1 lutego 2023 r. wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce są dostępne w aplikacji mobilnej.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Atrakcyjny pierwszy dzień ferii. Wyjazd na basen i do kina

Pierwszy dzień zimowych wakacji organizowanych przez Centrum Kultury w Kcyni za nami.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Kensego. Dwie grupy

Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Nakielski Sport Sp. z o. o. w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny #w Paterku serdecznie zapraszają na XXVII Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Kensego, który odbędzie się w dniach 11-12.02.2023 r. w sali gimnastycznej w Paterku

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 10

Pomoc dla hodowców świń. Czas na składanie wniosków wydłużony

Do 7 lutego 2023 r., czyli o tydzień dłużej niż zakładano, producenci trzody chlewnej, którzy ponieśli straty w wyniku trwającej wojny#, mogą składać wnioski o nadzwyczajną tymczasową pomoc. Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

U nas kawa zawsze gorąca. DKK zaprasza do swojego klubu

Dyskusyjny Klub Książki w szubińskiej bibliotece na spotkaniu w ostatni dzień stycznia omawiał książkę #Toshikazu Kawaguchi pt. "Zanim wystygnie kawa”.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 2

Praca zdalna na stałe w Kodeksie pracy. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą na stałe pracę zdalną do Kodeksu pracy. Uregulowano także kwestie #kontroli trzeźwości pracowników. – To ważny krok w kierunku tworzenia nowoczesnego rynku pracy, odpowiadającego na zmieniające się potrzeby zarówno pracodawców, jak i pracowników, również pracowników będących rodzicami – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Warsztaty tkackie i krawieckie. Każdy mógł zmienić się w projektanta mody

Drugi dzień ferii z GOK i GBP w Sadkach za nami. Na początku zajęć uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, na każdą z nich czekało# interesujące wyzwanie.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 3

Od dziś można składać wnioski o 500+. Kolejny okres świadczeniowy

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. #Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 4

Wiele zastosowań wieprzowiny. Popularne mięso w polskiej kuchni

Wieprzowina to mięso bardzo popularne w polskiej kuchni, które może być wykorzystywane do tworzenia wielu potraw i wędlin. #Często zdarza się jednak, że zapominamy, do jakich zastosowań najlepiej nadają się konkretne części półtuszy wieprzowej. Zapraszamy na krótki przegląd, który pomoże lepiej zorientować się w temacie.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Ćwiczenia w ramach Trafionych Ferii. Sympatyczna atmosfera i odwiedziny

Drugi dzień zmagań w ramach "Trafionych ferii" obejmował: uciśnięcia ratownicze na poszkodowanym dorosłym, rozkładanie i składanie #karabinku szkoleniowego AK, doskonalenie techniki i wykonywanie czynności na czas, ubierania kamuflażu i wykonanie kamuflażu na twarzy oraz pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Wicemarszałek w mroteckiej gminie. Punktem wizyty m.in. zabytki Orla

W ostatni piątek 27 stycznia 2023 r. wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski odwiedził Mroczę.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Będzie silnie wiało. Ostrzeżenie dla powiatu nakielskiego

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące silnego wiatru, pierwszego stopnia dla 7 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 13

Kolejna podwyżka wynajmu sal. Nowy cennik na 2023 rok

Rok po podwyżce stawek za wynajem szkolnych pomieszczeń na terenie gminy Mrocza, ponownie wzrosły stawki.# Minimalnie, za wynajęcie sali lekcyjnej najemcy będą musieli zapłacić ponad 20 zł.

(czytaj więcej)
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)