Dziś mamy 24 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 maja 2024 4

Tarpan wygrywa w Grodzie nad Brdą. Walka o awans trwa!

Niełatwe spotkanie w Bydgoszczy mają za sobą piłkarze #Tarpana Mrocza. W meczu 26. kolejki rozgrywek piłkarskich ligi okręgowej podopieczni Pawła Mądrzejewskiego pokonali Budowlany Klub Sportowy.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 4

Zwycięstwo w Szubinie. Czarni zrównują się punktami z liderem

Czarni Nakło nie zwalniają tempa #w rundzie wiosennej B – klasowych zmagań i po wysokim zwycięstwie w Szubinie mają tyle samo punktów co liderujący zespół z Brzozy. Kolejne bardzo dobre spotkanie w czarno – białych barwach zanotował Kamil Wisiorek.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Pod nadzorem policjantów ruchu drogowego. Egzamin na kartę rowerową

Policjanci ruchu drogowego z nakielskiej komendy przeprowadzili egzamin# na kartę rowerową. Swoje umiejętności jazdy jednośladem sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie

(czytaj więcej)
22 maja 2024 2
Wiadomości z regionu

Zderzenie trzech pojazdów. Wprowadzono ruch wahadłowy

Dziś po godzinie 8:00 nasza jednostka# OSP Solec Kujawski została zadysponowana do wypadku trzech pojazdów na wysokości 273 km drogi krajowej nr 10 w Emilianowie.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Tematem dyskusji była powieść "Czerwona ziemia"

Tematem dyskusji podczas spotkania #Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy była tym razem powieść Marcina Mellera „Czerwona ziemia”.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Festiwal Nowe Spojrzenie. Można pozyskać bezpłatne wejściówki

W dniach 24-26 maja odbędzie się kolejna edycja #Festiwalu Nowe Spojrzenie – święto radości, młodości, muzyki, ale nie tylko…

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Wycieczka dydaktyczna. Obiekt zachwycił niepowtarzalnym klimatem

W dniu 20. maja uczniowie #klasy 1 technikum organizacji turystyki i technikum hotelarstwa z nakielskiego Staszica uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do obiektu hotelarskiego Arche Cukrownia Żnin.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 2

Mężczyzna porażony prądem. Lądował śmigłowiec LPR (aktualizacja)

W środę, 22 maja w Dębogórze doszło do nieszczęśliwego wypadku. #Młody mężczyzna został porażony prądem.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

"Biblioteka – miejsce na czasie". Liczne odwiedziny czytelników

W dniach 8-15.05.2024 r. trwał „Tydzień Bibliotek” pod hasłem #„Biblioteka – miejsce na czasie”.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Zajęcia z okazji Światowego Dnia Pszczół. Animacje i współna zabawa

Z okazji obchodzonego w maju Światowego Dnia Pszczół#, Wiejski Dom Kultury i Biblioteka w Ślesinie zorganizowały zajęcia edukacyjne połączone z animacjami dla „Jeżyków” i „Skrzatów” oraz „Biedronek” i „Słoneczek” z miejscowego przedszkola.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 6

Zmiany w planach nauczania od września. Podpisano rozporządzenie

Obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach #godzin wychowawczych, rezygnacja z przedmiotu historia i teraźniejszość dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych – to najważniejsze zmiany, jakie wprowadza podpisane 20 maja br. przez Ministra Edukacji rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania. Rozporządzenie wchodzi w życie 1 września 2024 r.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

"Śladami Powstańców Wielkopolskich". Niezwykła lekcja patriotyzmu

W dniu 18 maja odbył się Rajd Pamięci Śladami Powstańców# Wielkopolskich Mrocza-Drzewianowo 2024. Organizatorami wydarzenia było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

"Rój pomysłów wokół ula". Konkurs dla dzieci i dorosłych

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs plastyczny #pt. „Rój pomysłów wokół ula” ma na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 8

Ponad 37 tys. zł emerytury. Zakończyła karierę zawodową w wieku 81 lat

Nie każdy po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego# od razu przechodzi na emeryturę. Część osób odkłada ten moment, licząc na wyższe świadczenie. Tak zrobiła emerytka z Bydgoszczy, która zdecydowała się skorzystać ze świadczenia po przepracowaniu 61 lat, kończąc karierę zawodową w wieku 81 lat. Dziś otrzymuje najwyższą w Polsce przyznaną kobiecie emeryturę w wysokości 37,4 tys. zł brutto.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 2
Wiadomości z regionu

Strażacy pomogli młodej sarnie. Zwierzę utknęło między prętami ogrodzenia

W środę 22 maja br., po godzinie 6 na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o sarnie, która utknęła między prętami ogrodzenia przy stacji uzdatniania wody na ulicy Złotowskiej w Wituni.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Aktywności sportowe i integracja przy ognisku. Obóz szkoleniowy w Pólko

Po śniadaniu – przy pięknej pogodzie – kadeci podzieleni na #dwie drużyny wyruszyli do Nowego Jasieńca. Celem wyprawy było dotarcie do ruin zamku krzyżackiego ćwicząc topografię i pracę z mapą.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 35

Posłowie PiS przyjechali do Nakła. Konferencja przed dworcem kolejowym

Posłowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w osobach #Krzysztofa Szczuckiego i Marcina Horały w miniony wtorek wzięli udział konferencji prasowej, która odbyła się na terenie nakielskiego dworca PKP. Głównym tematem rozmów była budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego dla regionu – w tym dla Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 30

Trwa kampania wyborcza. Europoseł Kosma Złotowski z wizytą w Nakle

20 maja w nakielskiej restauracji Cafe Emilia odbyło się# otwarte spotkanie z Kosmą Złotowskim – europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyła zaledwie kilkunastoosobowa grupa sympatyków PiS, jednakże tematów do dyskusji nie brakowało.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Prognozowane kolejne burze na terenie powiatu. Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne #opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Spotkanie z okazji Dnia Matki. Panowała miła i wesoła atmosfera

Z okazji zbliżającego się święta #Dnia Matki członkinie KGW Królikowo i zaprzyjaźnione panie spotkały się na wspólnym obiedzie i kawie w Gąbinie.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 1

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystosć odbyła się we Włocławku

21 maja we Włocławku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka# połączone ze 150. rocznicą utworzenia straży ogniowej we Włocławku. Podczas uroczystego apelu wicemarszałek Aneta Jędrzejewska i radny województwa Sławomir Kopyść uhonorowali włocławską drużynę medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 5

Poszukiwani wystawcy. Można zaprezentować swoje produkty

Zapraszamy Wystawców do zaprezentowania swoich #produktów oraz rękodzieła na stoiskach promocyjno-handlowych podczas tegorocznych Dni Szubina 2024.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Rusza modernizacja parku. Prace potrwają rok

Dnia 20 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy #w Mroczy miało miejsce podpisanie umowy dla zadania "Modernizacja parku przy ul. Łąkowej i Zielonej w Mroczy - Etap I".

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Uroczysta akademia. Apel z okazji Dnia Kadeta

Dnia 21 maja 2024 roku na boisku wewnętrznym# szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kadeta.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Seniorzy zaskoczyli frekwencją. "Danie Wspólnych Chwil" w Anielinach

Kolejne spotkanie KGW Anieliny w ramach# "Danie Wspólnych Chwil" z Fundacją Biedronki za nami.

(czytaj więcej)
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)