Dziś mamy 1 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 czerwca 2023 5

Sprawa burmistrza Mroczy i skarbniczki. Zapadł prawomocny wyrok

24 maja w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa odwoławcza przeciwko #burmistrzowi Mroczy Leszkowi K. oraz byłej skarbniczce gminy Małgorzacie K.-G. Dzień później ogłoszony został prawomocny wyrok.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Warsztaty kulinarne pod okiem mistrza. Certyfikaty dla uczniów

"Kocham te moje pokręcone garnki, czyli z miłości do kuchni” , to cykl warsztatów kulinarnych# uczniów Branżowej Szkoły I stopnia ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Kto zwyciężył?

31 maja w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano #XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Organizatorem tego tradycyjnego już wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 2

Podsumowanie kwalifikacji wojskowych. Przed komisją stawiło się 487 osób

31 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano podsumowania# tegorocznej kwalifikacji wojskowej, która przeprowadzona była w dniach od 8 do 26 maja bieżącego roku.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Ks. Albert Grudzka odprawił mszę prymicyjną. Nowy kapłan w diecezji

26 maja podczas mszy świętej w Bydgoskiej Katedrze przy ul. Farnej miała miejsce uroczystość #przyjęcia Święceń Kapłańskich przez pochodzącego z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle ks. Alberta Grudzkę.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wizyta w Raciborzu. Współpraca z zaprzyjaźnionym powiatem

Od wtorku 23 maja do czwartku 25 maja delegacja naszego powiatu gościła #w zaprzyjaźnionym powiecie raciborskim.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Doceniono wyniki ucznia Krzywoustego. Stypendium dla Bartosza Odora

Bartosz Odor, finalista 46. Olimpiady Języka Niemieckiego otrzymuje #Stypendium Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Pierwsza wizyta w muzeum. Przedszkolaki zwiedzały sale wystawowe

30 maja 2023 roku dzieci z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko z grupy Sówki przybyły na# swoją pierwszą wizytę w muzeum.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 6

Pożar audi. Samochód zapalił się podczas jazdy

W środę, 31 maja około godz.15.00 na drodze w Polichnie (gm. Nakło) doszło do #pożaru samochodu osobowego. Auto spłonęło doszczętnie.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Koncert "Dla mamy". Łzy wzruszenia i gromkie brawa

28 maja 2023 roku w kościele p/w Matki Boskiej Bolesnej w Paterku uczniowie klas drugich #Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Paterku zaprezentowali krótki koncert "Dla mamy" przygotowany pod kierunkiem pań A. Lemantowicz i A. Karolczak.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Tańszy prąd na potrzeby oświetlenia ulicznego. Podpisano umowę

Bydgoska Grupa Zakupowa, której członkiem jest także Gmina Kcynia, będzie kupować prąd #niezbędny do oświetlenia od spółki ProNatura, która wytwarza energię w procesie przetwarzania odpadów komunalnych.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 4

Kolejna akcja KAS. Przejęto nielegalne papierosy i tytoń

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła ponad 68 tys. szt. papierosów #oraz 45 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 137 tys. zł mógł stracić budżet państwa gdyby towar trafił do sprzedaży.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Egzamin połączony z profilaktyką. Spotkanie policjantów z uczniami

Nakielscy i mroteccy policjanci egzaminowali na kartę rowerową uczniów ze Szkoły Podstawowej# w Samsiecznie. Spotkanie było też okazją, by poznać pracę mundurowych, obejrzeć oznakowany radiowóz i motocykl oraz wysłuchać pogadanki profilaktycznej.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 1

Trzej kierowcy z promilami. Mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego trzech nietrzeźwych kierujących. #Kierujący "na podwójnym gazie” stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie, każdemu z nich grożą dwa lata pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Sukces w Toruniu. Dziewczęta z SP Sadki na podium Igrzysk Wojewódzkich

W piątek, 26 maja 2023 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa #Kujawsko - Pomorskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym (rocznik 2010/2011).

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Poszukiwany właściciel psa. Informacje można zgłaszać do Straży Miejskiej

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o biegającym psie rasy# mieszaniec po ulicy Łąkowej w Paterku.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Próba bicia rekordu Guinnessa. Udział reprezentacji szubińskiej gminy

28 maja 2023 reprezentanci Gminy Szubin uczestniczyli w próbie bicia rekordu Guinnessa #w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Majowe spotkanie DKK w Nakle. Omawiano powieść Jennifer Robson

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Nakle nad Notecią poświęcone było książce# „Suknia. Opowieść o królewskim ślubie” autorstwa kanadyjskiej pisarki Jennifer Robson.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Trzecia szansa dla Nadbrzeżnej. Poszukiwania wykonawcy dokumentacji

Po raz trzeci gmina szuka wykonawcy, który opracuje dokumentację projektową dla przebudowy ulicy #Nadbrzeżnej w Wąsoszu. To droga prowadząca na plażę, wielu mieszkańców podkreśla, że jest wizytówką gminy. Jak na razie można się jedynie poszczycić dziurami.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 6

„Idziemy w dobrą stronę”. Zgoda na wyjście dwóch gmin ze spółki

Po długoletnim konflikcie i sądowej batalii władze samorządowe zdecydowały o tym, że polubownie# załatwią sprawę. Chodzi o wyjście dwóch gmin ze spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szubinie.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Warsztaty uczą, bawią i "smakują". Integracja w ramach projektu

W mediatekach trwają warsztaty kulinarne w ramach projektu #"Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Warsztaty uczą, bawią i "smakują".

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wiersze, piosenki i pokaz taneczny. Uroczystość z okazji Dnia Matki

Dnia 29 maja 2023 r. odbyła się w Szkole Podstawowej #im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie uroczystość z okazji Dnia Matki.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wykład dla słuchaczy UTW. "Paweł Włodkowic uczony Renesansu"

25 maja w Szubińskim Domu Kultury miało miejsce spotkanie słuchaczy# Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Turniej Wiedzy Pożarniczej. Mikołaj Matuszak w etapie wojewódzkim

W Ciechocinku dnia 30.05 odbyły się eliminacje etapu wojewódzkiego# "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej" jako zwycięzca etapu powiatowego na ten konkurs udał się członek naszej MDP druh Mikołaj Matuszak.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 2

"Krajowy Plan Odbudowy". Trzy nabory wniosków na początku czerwca

1 czerwca 2023 roku rusza nabór wniosków# o: wsparcie centrów przechowalniczo-dystrybucyjnych oraz rolno-spożywczych rynków hurtowych oraz pomoc organizacjom zajmującym się redystrybucją żywności na cele społeczne.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Pożar budynku gospodarczego. Ktoś zaprószył ogień

We wtorek, 30 maja w godzinach popołudniowych na odcinku #Nakło-Występ doszło do pożaru budynku gospodarczego.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Drużyna z Łokietka na podium

29 maja 2023 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego Chłopców i Dziewcząt# w Lekkoatletyce na Boisku „Orlik” przy ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Zawiadomienie do policji. Strażnicy Miejscy sprawdzają nieruchomości

Dnia 29 maja 2023 roku około godz. 10.25 Dyżurny Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią został #poinformowany, że ze studzienki kanalizacyjnej przy skrzyżowaniu ulic Hallera-Podgórna w Nakle nad Notecią wydobywa się na jezdnię nieokreślona, czarna masa, ciecz.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)