Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 października 2020 0

Wszystkich Świętych. Policjanci apelują o ostrożność

Policjanci powiatu nakielskiego apelują, by podczas wizyt na# cmentarzach zachować dystans społeczny i stosować się do wprowadzonych ograniczeń. Prosimy też o ostrożność w rejonach nekropoli i stosowanie się do oznakowania.

(czytaj więcej)
29 października 2020 1

Kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. 20-latek usłyszał już zarzuty

Dwa lata więzienia grożą 20-latkowi, który został zatrzymany przez# nakielskich policjantów na jednej z ulic w mieście. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie autem pod działaniem narkotyków, a decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

(czytaj więcej)
29 października 2020 0

39-latek wpadł podczas policyjnej interwencji. Był poszukiwany

Policjanci z Szubina podczas interwencji zatrzymali# poszukiwanego 39-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a dziś trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za przestępstwa z przeszłości.

(czytaj więcej)
29 października 2020 0

Kolizja w Wymysłowie. Nie ma osób poszkodowanych (ustalenia policji)

Dzisiaj, dnia 29 października 2020 roku około godz. 12 w miejscowości# Wymysłowo zderzyły się trzy pojazdy. Na miejsce zadysponowano straż pożarną oraz policję.

(czytaj więcej)
29 października 2020 0

Tragiczny wypadek na rondzie Skrzetuskim. Nie żyje ratownik medyczny

28 października 2020 roku około godziny 12.25 na rondzie Skrzetuskiego w# Bydgoszczy doszło do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu osobowego z pojazdem uprzewilejowanym (motocyklem, którego prowadził 32-letni ratownik medyczny).

(czytaj więcej)
29 października 2020 0

Zaginął Daniel Jankiewicz. Wyszedł z domu i nie wrócił

Policjanci z Fordonu prowadzą poszukiwania 34-latka, który w sobotę# (24.10.2020) wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił, a także nie nawiązał kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących się przyczynić do odnalezienia mężczyzny.

(czytaj więcej)
28 października 2020 14

Wymusił pierwszeństwo. Kolizja mazdy z manem (ustalenia policji)

28 października 2020 roku około godziny 17.00 na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z ul. Strażacką w Nakle nad Notecią #doszło do kolizji samochodu osobowego marki Mazda i dostawczego mana. Na miejsce zadysponowano straż pożarną. Działania na miejscu prowadzili również policjanci.

(czytaj więcej)
28 października 2020 6
(ustalenia policji)

Drzewo przewróciło się na pracownika. Mężczyzna trafił do szpitala

W dniu dzisiejszym około godziny 10.30 w miejscowości Witosław drzewo przewróciło# się na mężczyznę, który brał udział w pracach remontowo-brukowych. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, LPR, straż pożarną i policję.

(czytaj więcej)
27 października 2020 5

Policjanci proszą o pomoc. Trwa szukanie świadków

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Białych Błotach poszukują# świadków zdarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0
(ustalenia straży)

Zadymienie w budynku mieszkalnym. Obyło się bez ewakuacji

Dnia 26 października 2020 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie o zadymieniu w budynku# mieszkalnym w Ślesinie, na ulicy Dworcowej.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Odpowie za złamanie sądowego zakazu. Niebawem kierowca usłyszy zarzuty

Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi# motorowerzyście, którego zatrzymali szubińscy mundurowi w związku ze złamaniem sądowego zakazu. Dalsze decyzje w sprawie kierowcy podejmie niebawem sąd.

(czytaj więcej)
26 października 2020 6

Uważajmy za kierownicą. Zderzenie forda z citroenem

Kolejne wymuszenie pierwszeństwa, na prawidłowo oznakowanym# skrzyżowaniu omal nie zakończyło się tragedią. Zderzenie było tak mocne, że wyrwało silnik z forda.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

Trwają poszukiwania zaginionej 15-latki. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Wyżyn ponownie prowadzą poszukiwania# 15-latki, która wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących się przyczynić do odnalezienia nastolatki.

(czytaj więcej)
26 października 2020 4

Pożar samochodu osobowego na drodze powiatowej między Lubaszczem a Olszewką

W niedzielę, 25 października, około godziny 6.00 doszło do pożaru# samochodu osobowego marki BMW na drodze powiatowej między Lubaszczem a Olszewką.

(czytaj więcej)
26 października 2020 8

Policjant po służbie zatrzymał dilera. 24-latkowi grozi do 8 lat więzienia

Funkcjonariusz po służbie wspólnie z kolegą zatrzymał# dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego, którego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

(czytaj więcej)
24 października 2020 2

Tragiczny w skutkach wypadek. Nie żyje 18-letnia pasażerka auta

24 października przed godziną 10 doszło do śmiertelnego wypadku w miejscowości #Bielsk (gm. Kowalewo Pomorskie).

(czytaj więcej)
24 października 2020 6

Pociąg zderzył się z ciągnikiem. Do zdarzenia doszło w Ostrówku

23 października około godziny 13 na przejeździe kolejowym w Ostrówku #(gm. Wyrzysk) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z pociągiem osobowym.

(czytaj więcej)
23 października 2020 13

Śmigłowiec przyleciał po pacjenta. W przyszłości ma tu być lądowisko z prawdziwego zdarzenia

W dniu dzisiejszym ok. godz. 12.00 obok stacji paliw Orlen przy ul. Poznańskiej wylądował #śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec przyleciał po pacjenta, który został dowieziony na miejsce przez karetkę pogotowia.

(czytaj więcej)
23 października 2020 2

32-latek zatrzymany przez nakielskich patrolowców. Spędzi za kratami pół roku

Najbliższe 6 miesięcy spędzi za kratami 32-latek zatrzymany przez nakielską "patrolówkę". #Mężczyzna poszukiwany był na polecenie sądu. Został skazany na karę więzienia za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

Uciekał przed policyjną kontrolą, bo miał powody. Sprawę oceni sąd

Dwa zarzuty usłyszy niebawem mieszkaniec podnakielskiej wsi zatrzymany wczoraj #przez „patrolowców”. 28-latek uciekał przed policjantami i szybko okazało się, że miał ku temu powody. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. Sprawę oceni sąd.

(czytaj więcej)
23 października 2020 1

Leżał przy swoim samochodzie. Mężczyzny nie udało się uratować

22 października na jezdni pomiędzy miejscowościami Trzeciewiec i Dobrcz leżał #mężczyzna. O fakcie tym powiadomiono służby.

(czytaj więcej)
21 października 2020 4

Rozpoznajesz tego mężczyznę?(film)

Policjanci z Komisariatu Policji #Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
21 października 2020 3

Kierowca mercedesa spowodował kolizję i odjechał. Był pijany

Aż 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca mercedesa, który wypadł z trasy i #uszkodził przydrożne znaki po czym odjechał z miejsca. 39-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Nakła. Niebawem będzie tłumaczył swoje zachowanie w sądzie.

(czytaj więcej)
21 października 2020 3

Poszukiwany za oszustwo już za kratami. 39-latek nie krył zdziwienia

Policjanci z posterunku w Sadkach, pow. nakielski, zatrzymali w jednym z mieszkań #poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo. 39-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi rok i 4 miesiące.

(czytaj więcej)
21 października 2020 1

Kumulacja naruszeń. Pojazd za ciężki i z usterkami, a kierowca bez uprawnień

Pojazd za ciężki o ponad 10 ton i w złym stanie technicznym, a kierowca bez uprawnień #do kierowania – to najważniejsze nieprawidłowości stwierdzone przez kujawsko-pomorskich inspektorów ITD podczas kontroli ciężarówki w okolicach Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 października 2020 14

Włamali się do piwnicy. "Połasili się" na zimowe zapasy

Zarzuty kradzieży z włamaniem do piwnicy w jednym z# bloków usłyszeli nakielanie, których policjanci z miejscowej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa. Włamywacze "połasili się" na słoiki z zaprawami owocowo-warzywnymi i to one padły ich łupem.

(czytaj więcej)
19 października 2020 8

Zderzenie dwóch pojazdów. Poszkodowana osoba (ustalenia policji)

Dzisiaj, dnia 19 października 2020 roku około godz. 16.30 w Szubinie na ul. Jana Pawła zderzyły się dwa pojazdy osobowe.# Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, m.in. JRG Szubin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz helikopter LPR.

(czytaj więcej)
19 października 2020 5

Świadkowie zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy

Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca renault, którego ujęli obywatele #w Potulicach. To już kolejny przypadek, kiedy przypadkowi świadkowie uniemożliwiają pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Ich postawa zasługuje na uznanie.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)