Dziś mamy 4 maja 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2025

Ponowny apel do mieszkańców. Jak prawidłowo segregować śmieci?

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Urząd Gminy w Sadkach zwraca się do mieszkańców # oraz przedsiębiorców gminy Sadki z apelem o przestrzeganie zasad prawidłowej segregacji wytworzonych odpadów komunalnych oraz racjonalne z nimi postępowanie.

W dalszym ciągu nie wszyscy wytwarzający odpady komunalne rozumieją potrzebę segregacji odpadów oraz pozbywania się ich we właściwy sposób.

Bardzo duża ilość odpadów komunalnych, które powinny trafić do worków przeznaczonych do selektywnego zbierania, wyrzucana jest razem z odpadami zmieszanymi (odpady zbierane w pojemniku). 

Wyrzucone nieposegregowane odpady uniemożliwiają ich dalszy recykling oraz wpływają na wyższe koszty ich zagospodarowania. 

W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji odpadów przez właściciela danej nieruchomości, Wójt Gminy Sadki może określić w drodze decyzji wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, stosując wysokość stawki opłaty podwyższonej, uchwalonej przez Radę Gminy Sadki i naliczyć opłatę stanowiącą dwukrotność stawki podstawowej.

Do ukarania właściciela nieruchomości podwójną opłatą wystarczy udokumentowany zdjęciami wniosek od firmy odbierającej odpady, dostarczony do Urzędu Gminy oraz właściciela nieruchomości.

Ponadto kto nie wykonuje obowiązku selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, podlega karze grzywny w formie mandatu, nakładanego przez Straż Gminną w Sadkach.

Dla ułatwienia poniżej przedstawiamy ulotkę "Jak segregować odpady komunalne?"

Zapoznaj się z zasadami segregacji i ich przestrzegaj!

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY TAKŻE ZDJĘCIA ZAWARTOŚCI POJEMNIKÓW, W KTÓRYCH ZNAJDOWAŁY SIĘ ODPADY, KTÓRE NIE POWINNY SIĘ TAM ZNALEŹĆ!

Odpady te powinny zostać wysegregowane do worków na poszczególne frakcje lub trafić do PSZOK.

materiał: Mariusz Czyż/ UG Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)