Tradycyjny turniej z okazji Święta Pracy. Zagrało 58 osób
fot. UKS WDK Paterek
Za nami kolejny Turniej Tenisa # Stołowego z okazji Święta Pracy, który odbył się 1 maja 2025 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie
Turniej majowy w Ślesinie jest już pewną tradycją, którą będziemy starali się kontynuować również w latach kolejnych. Turniej został współfinansowany ze środków GMINY Nakło n/Notecią.
Organizatorami turnieju byli: Spólka Nakielski Sport Klub Sportowy SPARTA NAKŁO Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie oraz UKS WDK Paterek Do turnieju zgłosiło się 58 uczestników, w tym: 8 osób w kategorii kobiety, 8 osób w kategorii szkoła podstawowa, 21 osób w kategorii amator oraz 21 osób w kategorii OPEN Do kategorii KOBIETY zgłosiło się 8 zawodniczek. Przyjęto system rozgrywek metodą „każdy z każdym”.
W ten sposób każda pani zagrała po 7 meczy.
Pierwsze 4 miejsca zdobyły: I. Wiktoria Adamska II. Katarzyna Jabłońska III. Emilia Kieca IV. Aleksandra Kujawa
Kategorię AMATOR podzielono na 4 grupy: - pierwsze trzy liczące po 5 osób – w tej grupie każdy zawodnik rozegrał po 4 mecze, - czwartą liczącą 6 osób – w tej grupie każdy zawodnik rozegrał po 5 meczy.
Mecze w grupach rozgrywano metodą „każdy z każdym”. Do dalszego etapu rozgrywek przeszli najlepsze osoby z każdej grupy. Dalsze rozgrywki, w tym finałowe ostatecznie zadecydowały o najlepszych 4 miejscach:
I. Filip Banach
II. Grzegorz Kowalski
III. Jarosław Mazur
IV. Klaudiusz Krakowski
W kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA przyjęto system rozgrywek metodą „każdy z każdym”.
Turniej pozwolił każdemu dziecku zagrać po 7 meczy. Ostateczna klasyfikacja przedstawiła się następująco:
I. Oliwier Palicki
II. Filip Dubiel
III. Alicja Olszewska
IV. Nina Synakiewicz
Kategoria OPEN zgromadziła zawodników o najwyższym poziomie zaawansowania, w tym zawodników grających w lidze prowadzonej przez Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.
Przyjęto system rozgrywek identyczny jak w kategorii amator.
Najlepsze miejsca w kategorii OPEN uzyskali:
I. Ryszard Berka
II. Jarosław Cebrat
III. Marek Totoń
IV. Marcin Majchrzak
Zawody zakończono rozdaniem dyplomów oraz nagród.
materiał: Sławomir Biernacki
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Bój o Szubin. Ciężka próba dla powstańców
Wkrótce po wybuchu walk powstańczych #w Poznaniu szczególne znaczenie uzyskała linia Noteci, oddzielająca Wielkopolskę od Pomorza Zachodniego i silnie zniemczonej Bydgoszczy, stanowiącej poważne zagrożenie dla rozwoju powstania. Już 1 stycznia 1919 roku wyzwolono Nakło – ważny węzeł kolejowy, którym przechodziły transporty niemieckiej armii Ober –Ostu, powracającej do Rzeszy na mocy tzw. umowy białostockiej. Nakło zresztą było później oddane Niemcom na polecenie państw Ententy, które w powstaniu owego „korka” widziały poważne zagrożenie dla stabilizacji sytuacji w tym rejonie. Stoczono też zwycięskie potyczki pod Mroczą, Ślesinem i Wysoką.
(czytaj więcej)Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
(czytaj więcej)Nie daj się infekcjom. Zimą postaw na kiszonki
Zimą nasz organizm potrzebuje# odpowiedniego wsparcia, by stawić czoła chłodowi i zwiększonemu ryzyku infekcji.
(czytaj więcej)Jedyna kobieta wśród cichociemnych. Rocznica śmierci gen. Zawadzkiej
Jedna z dwóch Polek ze stopniem #generalskim, jedyna kobieta wśród cichociemnych i legendarna kurierka Armii Krajowej.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Krasnow, w dniu 02-05-2025 08:58:40 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!