Wielkanocne spotkanie z rodzicami. Wspólne spędzanie czasu

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie
9 kwietnia grupa Motylki zaprosiła rodziców do # spędzenia wspólnego czasu podczas przygotowanych zabaw oraz plastycznych warsztatów.
Tematyką przewodnią spotkania były zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Celem spotkania było stworzenie rodzicom możliwości do bezpośredniej obserwacji dziecka podczas zajęć, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej i rozwijania wyobraźni poprzez wykorzystanie różnych materiałów oraz wzmacnianie więzi z rodziną poprzez aktywizację rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem a także uwrażliwienie dzieci i rodziców na potrzebę niesienia pomocy i wsparcia dzieciom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Rodzice doświadczyli powrotu do czasów dzieciństwa poprzez uczestnictwo w zabawach ruchowych, które wywołały wiele pozytywnych emocji, dzięki którym dzieci czerpały wiele radości ze wspólnej zabawy z rodzicami. Wspólne muzykowanie przy akompaniamencie instrumentów do utworu ,,Wielkanocne Święta” wywołało wzruszenie na twarzach naszych gości, którzy błyskawicznie nauczyli się tekstu piosenki i odśpiewaliśmy ją raz jeszcze na zakończenie spotkania. Warsztaty plastyczne, które polegały na ozdobieniu papierowych szablonów jajka oraz wykonaniu kartki świątecznej przeniosły nas wszystkich do wspomnień o wysyłaniu tradycyjnych kartek świątecznych za pomocą Poczty. Rodzice kolejny raz wykazali się wielką kreatywnością, empatią i życzliwością podczas warsztatów przy wspólnym stole.
materiał: Małgorzata Łuksztet
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




















Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)