Dziś mamy 8 czerwca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

29 maja 2025

Cenna wiedza przyrodnicza. Wycieczka przedszkolaków do nadleśnictwa

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

28 maja przedszkolaki z grupy# „ Smerfy” i „ Misie” Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Szubin.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom przyrody naszego regionu, zainteresowanie i rozumienie konieczności ochrony naturalnego środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na Kuni Łączce podczas których zdobywały informacje na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Dowiedziały się, jak wygląda ochrona przyrody w lasach, w jaki sposób wykrywane są pożary lasu, jakie gatunki zwierząt i roślin spotkamy w naszej okolicy i dlaczego praca leśnika jest tak ważna i odpowiedzialna.  Dzieci przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się w lesie a także dowiedziały się, jak aktywnie można spędzać czas w naturalnym środowisku. Pan leśniczy podkreślał, że odwiedzając lasy, jesteśmy tam tylko gośćmi i powinniśmy o tym pamiętać. Taką lekcję pachnącą  lasem zapamiętamy na długo…

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Szubin. Była to świetna  okazja dla dzieci do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz aktywnego spędzenia czasu.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!

(czytaj więcej)
0

Critical Knowledge Exchange. Szkolenie z udziałem ponad 100 żołnierzy

W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej trwa obecnie# kurs Critical Knowledge Exchange organizowany we współpracy z insturktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois. W przygotowanych szkoleniach udział bierze ponad 100 Terytorialsów z terenu całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Nie sadź IGO. Postaw na gatunki bezpieczne dla natury

Dzisiaj w naszym mini przewodniku #po świecie bezpiecznego i pięknego ogrodnictwa prezentujemy kolejne, rodzime gatunki, które będą cieszyć Wasze oczy w maju oraz te, których należy za wszelką cenę unikać.

(czytaj więcej)
0

Przygotowania do bezpiecznych wakacji. Nie zabraknie kontroli

W siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej# w Bydgoszczy odbyła się narada pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej pionu higieny dzieci i młodzieży w województwie kujawsko-pomorskim. Spotkanie miało na celu omówienie przygotowania służb do sezonu wakacyjnego. Pracownicy, jak co roku, będą realizować kontrole zorganizowanych form wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych oraz obiektów użyteczności publicznej.

(czytaj więcej)