Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie

fot. OSP Wysoka
W piątkowy poranek tj. 7 lutego 2025 roku, nasza rodzina przeżyła niewyobrażalną tragedię#. Dom w miejscowości Wysoka stanął w płomieniach.
Na szczęście, w tej tragicznej chwili, 7-osobowa rodzina zdążyła uciec z płonącego budynku, ratując swoje życie. Cztery osoby dorosłe oraz troje dzieci (w tym niemowlę) opuściły dom w ostatniej chwili, dzięki czemu uniknęli najgorszego. Choć tragedia dotknęła ich w sposób niewyobrażalny, najważniejsze jest, że wszyscy są cali i bezpieczni.
Po pożarze konieczna jest wymiana dachu, gdyż spłonęło całe poddasze, w tym pomieszczenia mieszkalne. Druga część budynku została zalana podczas akcji ratunkowej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami napraw.
Jako rodzina staramy się pomóc jak tylko możemy, jednak nie jesteśmy w stanie udźwignąć tego całego finansowego kosztu. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc – każde, nawet najmniejsze wsparcie, będzie na wagę złota. Chcemy, aby bliscy nam Pogorzelcy mogli jak najszybciej odbudować swój dom i wrócić do niego, czując się bezpiecznie oraz komfortowo.
Chcemy jeszcze nadmienić że, osoby które straciły mienię w pożarze, zawsze były i są gotowe pomagać innym. Teraz nadszedł czas, byśmy to my, jako społeczność, wsparli ich w tej trudnej chwili.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się pomóc! Link do zbiórki.
Źródło: pomagamy.pl
Galeria




Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!