Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2025

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Tam poznały Franklina

fot. powierzone

fot. powierzone

W ostatni dzień marca, w bibliotece w # Potulicach odbyło się spotkanie, które zabrało grupę starszaków z tutejszego przedszkola w niezwykłą „Podróż po literaturze”.

Tego dnia przedszkolaki poznały postać, którą pokochały dzieci na całym świecie, czyli Franklina. W poniedziałkowe przedpołudnie uczestnicy zajęć wysłuchali opowiadania „Franklin chce mieć zwierzątko”.

Żółwik marzył o tym, aby mieć zwierzątko. Bawiąc się, udawał, że pluszowy piesek Sapcio jest prawdziwy. Opiekował się nim, karmił, chodził na spacery. Jednak Sapcio nie zachowywał się jak prawdziwy pies, gdyż nie szczekał, nie machał ogonkiem, bo był tylko szmacianą zabawką.

Żółwik kilkakrotnie prosił rodziców, aby kupili mu prawdziwe zwierzątko. Po długich naradach mama i tata Franklina zgodzili się i byli bardzo zdziwieni oraz zaskoczeni, gdy synek wybrał złotą rybkę. Po przeczytaniu książki, przedszkolaki z entuzjazmem opowiadały o swoich pupilach, jak się nimi opiekują, co lubią robić ze zwierzątkami, jakie mają obowiązki związane z ich pielęgnacją.

Wspólna rozmowa była nie tylko dobrą okazją do dzielenia się doświadczeniami, ale także nauczyła dzieci, jak ważna jest troska o czworonogich i nie tylko, przyjaciół. Aby spotkanie było jeszcze bardziej interaktywne, dzieci miały okazję odpowiadać na zagadki związane ze zwierzętami i uczestniczyć w zabawach relaksacyjnych. To było kolejne ciekawe spotkanie w bibliotece w Potulicach.

materiał: Wioletta Sęk PiMBP w Nakle nad Notecią Filia w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)