Ciekawe zajęcia dla przedszkolaków. Nie było czasu na nudę

fot. GBP Sadki
W środę odwiedziliśmy oddział przedszkolny przedszkola # Dobre Ludki w Bninie. Rozmawialiśmy o oznakach wiosny, układałyśmy puzzle, a na zakończenie dzieci wykonały oryginalne kwiaty.
Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania krótkiego opowiadania. Przedszkolaki wzorowo odpowaliadały na pytania do tekstu. Następnie przyszła kolej na szereg zadań. Dzieci m. in. zagrały w grę "Ja mam, kto ma?", szukały w sali ukrytych oznak wiosny, łączyły elementy różnych kwiatów, a następnie wymieniały ich nazwy.
Praca plastyczna przyniosła wszystkim satysfakcji. Ozdabianie kubków, naklejanie na rękawiczkę papierowych kwiatów i połączenie tych elementów - oto przepis na stworzenie kwiatów, które rozkwitają gdy dmucha się w słomkę.
Na zakończenie wszyscy otrzymali medale przyjaciół wiosny. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia!
materiał: Monika Mitek
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
















Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)