Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów

fot. powierzone
Z radością informujemy o powstaniu nowoczesnej # pracowni matematycznej w ramach projektu „Moje liceum II - program wsparcia uczniów szkół ogólnokształcących na terenie powiatu nakielskiego” realizowanego przez Powiat Nakielski w ramach Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
W środę, 9 kwietnia 2025 r. na zaproszenie pani Dyrektor I LO Aleksandry Białki pracownię odwiedził Wicestarosta Michał Dubkowski oraz koordynator projektu z ramienia Powiatu Nakielskiego pani Magdalena Waleryś. Kierując słowa do młodzieży, pan Wicestarosta podkreślił znaczenie wspierania nauk ścisłych wśród młodzieży i podniesienia jakości edukacji matematycznej.
Pracownia została wyposażona w nowoczesne meble, które sprzyjają kreatywnej i komfortowej nauce. W jej centralnym punkcie znajduje się tablica interaktywna, która z pewnością usprawni sposób prowadzenia lekcji. Dzięki niej nauczyciel będzie mógł w sposób dynamiczny prezentować zagadnienia matematyczne, a uczniowie będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach, a także lepszego zrozumienia trudnych tematów oraz rozwijania umiejętności analitycznych. Dodatkowo, uczniowie otrzymali tablety, co umożliwi im korzystanie z różnorodnych aplikacji edukacyjnych oraz zasobów internetowych. To sprawi, że nauka matematyki stanie się bardziej angażująca i dostosowana do indywidualnych potrzeb uczniów.
W pracowni nie zabraknie także różnorodnych pomocy dydaktycznych, które wzbogacą proces nauczania. Zbiory zadań dostosowane do różnych poziomów trudności pozwolą uczniom na systematyczne ćwiczenie umiejętności oraz utrwalanie zdobytej wiedzy. Modele brył przestrzennych będą doskonałym narzędziem do wizualizacji zagadnień związanych z geometrią przestrzenną.
Projekt „Moje Liceum II” to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim w przyszłość młodych ludzi. Powiat Nakielski, wspierając rozwój edukacji, stawia na nowoczesne metody nauczania, które przygotują uczniów do wyzwań współczesnego świata.
Jesteśmy przekonani, że nowa pracownia matematyczna stanie się miejscem inspiracji i odkryć dla wszystkich uczniów.
materiał: Koordynator projektu Beata Jankowska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)