Poszukiwany właściciel psa. Zwierzę było przywiązane do drzewa

fot. pow.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle #nad Notecią zwracają się z prośbą o pomoc w odnalezieniu właściciela psa przedstawionego na zdjęciach. Zwierzę zostało odnalezione w lesie przywiązane do drzewa. Wszyscy, którzy rozpoznają czworonoga i znają jego właściciela, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z powyższą sytuacją proszeni są o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami.
W piątek (4.04), około godziny 15:00, na trasie Nakło nad Notecią – Wieszki, przy drodze wojewódzkiej nr 246, kobieta spacerująca po lesie znalazła przywiązanego do drzewa psa rasy mieszanej. Funkcjonariusze z nakielskiej komendy prowadzą postępowanie w tej sprawie dotyczące znęcania się nad czworonogiem. Zwierzę, w dobrej kondycji, zostało zabezpieczone przez Straż Miejską.
Wszelkie informacje dotyczące tej sprawy można przekazać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią lub telefonicznie pod numerem telefonu 47 75 29 291 powołując się na znak sprawy: L. dz. Kr 2503/25. Informacje można przekazać anonimowo.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)