Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2025
Wiadomości z regionu

Ujęli pijanego kierowcę. Miał 3 promile alkoholu!

fot. archiwum

fot. archiwum

Żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej # oraz 83 batalionu lekkiej piechoty ujęli kierowcę, który prowadził auto, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo 44-latkowi grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 7 kwietnia 2025 r. w Jabłonowie Pomorskim doszło do ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej oraz z 83 Batalionu OT, jadąc prywatnym autem, zauważyli pojazd którego kierujący podróżował „wężykiem”.

Po zatrzymaniu się pojazdu Terytorialsi natychmiast podbiegli do auta, gdzie zobaczyli kompletnie pijanego mężczyznę.

Postanowili od razu powiadomić policję, jednocześnie nie pozwalając oddalić się 44-letniemu kierowcy osobówki.

„Wracając do domu zauważyliśmy kierowcę, który delikatnie mówiąc miał problem utrzymać się w ramach jednego pasa ruchu. Podjęliśmy natychmiastową decyzję o wezwaniu policji, a po zatrzymaniu się przez pojazd ujęliśmy jego kierowcę nie pozwalając mu uciec z miejsca zdarzenia.” – powiedział żołnierz z Centrum Szkolenia WOT.

Po przybyciu na miejsce patrolu policyjnego, funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 44-letniego mieszkańca Jabłonowa Pomorskiego, które wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz jego prawo jazdy. Natomiast pojazd, którym poruszał się 44-latek został zabezpieczony na poczet przyszłej kary.

Za popełnione przestępstwo 44-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 materiał: por. Krzysztof Wójcik Oficer Prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

 

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -8 (24)

    Redaktor naczelny Grzesiek, w dniu 10-04-2025 15:13:29 napisał:

    Uj to obchodzi.

    odpowiedz

    • 6 (18)

    Rozum, w dniu 10-04-2025 16:58:48 napisał:

    Braki w wykształceniu są jak braki w uzębieniu-są niewidoczne dopóki gęby nie otworzysz.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
KOBIZE
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)