Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2025
Wiadomości z regionu

Strażacy walczyli z pożarem. Palił się dom jednorodzinny

fot. OSP Osielsko

fot. OSP Osielsko

W środę, 9 kwietnia w miejscowości # Maksymilianowo wybuchł pożar domu jednorodzinnego.

Nad ranem, 9 kwietnia w domu przy ul. Gównej w Maksymilianowie wybuchł pożar domu. Pożar był bardzo rozwinięty.

Na miejsce wezwano łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej. Były to zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3,2, 1 w Bydgoszczy. Działały także zastępy OSP Dobrcz i OSP Osielsko. Do gaszenia konieczne było użycie przez strażaków podnośnika. 

Na miejscu było również pogotowie energetyczne i policja.  Jak przekazał Oficer Prasowy KM PSP w Bydgoszczy st. kpt. Karol Smarz, strażacy otrzymali informację o tym, że pożar jest rozwinięty. Dlatego też, na miejsce od razu zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. - Po dotarciu na miejsce informacja o tym, że pożar jest rozwinięty potwierdziła się. Paliła się cała kubatura poddasza nieużytkowego jak i poddasze użytkowe. Strażacy gasili pożar od wewnątrz i z zewnątrz. Po godzinie pożar został opanowany. Następnie przeprowadzono prace rozbiórkowe, dogaszano zarzewia ognia. Strażacy zabezpieczyli dach plandeką, aby uchronić mienie przed ewentualnymi zniszczeniami przez warunki atmosferyczne. Po zabezpieczeniu budynku działania zakończono. Łącznie trwały 10 godzin - przekazał st. kpt. Karol Smarz.

 Na szczęście mieszkańcy budynku - kobieta i dwóch nastolatków zdążyli w porę się ewakuować. W pożarze nikt nie ucierpiał. 

Przyczynę pożaru ustala policja. Straty jakie ponieśli właściciele budynku są szacowane wstępnie na kilkaset tysięcy złotych. Rodzina otrzymała lokal zastępczy od gminy Osielsko. Władze tego samorządu zadeklarowały pomoc. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

 

 

 

 

Oceń artykuł: 10 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Praca na wysokości
60PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)