Policja sprawdziła 2093 kierowców. Nie wszyscy byli trzeźwi

fot. archiwum
W poniedziałek policjanci z powiatu nakielskiego# przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości 2093 kierowców. Nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.
W poniedziałek (7.04), na drogach powiatu nakielskiego, mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców. W trakcie działań skontrolowano stan trzeźwości 2093 kierujących. Nie wszyscy użytkownicy samochodów zastosowali się do zasady, aby "za kółko" wsiadać będąc trzeźwym.
Około godziny 7:20, w Występie, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego skontrolowali 52-letniego kierującego pojazdem marki Volkswagen. Urządzenie kontrolne wykazało, że mężczyzna ma w organizmie prawie 0,3 promila. Poruszając się samochodem w takim stanie popełnił on wykroczenie z art. 87§1 kodeksu wykroczeń. Stróże prawa zatrzymali 52-latkowi uprawnienia do kierowania.
W Chrząstowie, około godziny 9:00, mundurowi z wydziału ruchu drogowego nakielskiej komendy, skontrolowali kierującą osobowym oplem. Policyjny alkomat wykazała, że 41-letnia mieszkanka Mroczy wsiadła „za kółko” mając w organizmie ponad 0,6 promila. Policjanci również jej zatrzymali prawo jazdy. Wyruszając w trasę w stanie nietrzeźwości kobieta popełniła przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego. Grozi jej do 3 lat więzienia.
„Trzeźwy poranek” to cykliczne działania policjantów mające na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
łu.
Czytaj również
Dodaj komentarz
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!