Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2025

Gminny konkurs literacki. Napisali piękne wiersze

fot. powierzone

fot. powierzone

W poniedziałek, 7 kwietnia w # Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filii w Ślesinie rozstrzygnięto gminny konkurs literacki „Moja Mała Ojczyzna – Mój Środek Świata”.

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV - VIII ze szkół Gminy Nakło nad Notecią, których zadaniem było napisanie wiersza zawierającego 3 strofy po 4 wersy każda, na temat podany w tytule konkursu. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: I kat. – kl. IV - VI i II kat. – kl. VII – VIII.

W kategorii wiekowej klas IV - VI nagrodzono:
I miejsce Agata Mazur kl. V Zespół Szkolno-Przedszkolny im. kpt. Wiktora Rossy w Ślesinie,
II miejsce Pola Przybylinska kl. IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku,
II miejsce Fabian Kryger kl. VI Zespół Szkolno-Przedszkolny im. kpt. Wiktora Rossy w Ślesinie,
III miejsce Oliwier Leper kl. V Zespół Szkolno-Przedszkolny im. kpt. Wiktora Rossy w Ślesinie.

W kategorii wiekowej klas VII -VIII nagrodzono:
I miejsce Maja Dobosz kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią,
II miejsce Lena Wojtczak kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią,
III miejsce Katarzyna Wojciechowska kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Krajowej w Nakle nad Notecią.

Wyróżnienie: Ksawery Białecki kl. VII Zespół Szkolno-Przedszkolny im. kpt. Wiktora Rossy w Ślesinie.

Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu młodzieży do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy wszystkich do pisania samodzielnych tekstów – opowiadań, wierszy, pamiętników, dzienników. To piękna sztuka, która może stać się wielką pasją.

 materiał: Mariusz Skoczek dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)