Po alkoholu i po narkotykach. Zatrzymano dwóch kierowców

fot. archiwum
Policjanci z powiatu nakielskiego zatrzymali # 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy wyruszył w trasę będąc pod działaniem alkoholu, a drugi środków odurzających. O losie mężczyzn zdecyduje sąd.
Jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków to jedne z najcięższych drogowych przewinień. Poruszanie się pojazdem w stanie nietrzeźwości jest niebezpieczne zarówno dla samego kierującego jak i pozostałych uczestników dróg. Alkohol oraz narkotyki w znacznym stopniu zaburzają postrzeganie rzeczywistość co jest najkrótszą drogą do tragedii. Funkcjonariusze każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby eliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierujących.
W piątek, 4 kwietnia stróże prawa z nakielskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego mieszkańca Nakła nad Notecią, który kierował motorowerem. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Policyjny alkomat wykazał, że kierujący jednośladem ma w organizmie 1,2 promila alkoholu.
Tego samego dnia, około godziny 22:40, mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, na terenie Nakła nad Notecią, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, którym poruszał się 32-latek. Mężczyzna był wyraźnie poddenerwowany faktem kontroli. Funkcjonariusze po sprawdzeniu personaliów kierującego w policyjnych systemach ujawnili powód takiego zachowania. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Jednakże to nie był koniec kłopotów 32-latka. Jego zachowanie oraz wygląd wskazywały, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków.
Funkcjonariusze razem z kierującym udali się do nakielskiej jednostki, gdzie kontrola narkotesterem wykazał, że mężczyzna znajduje się pod działaniem marihuany. 32-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Rano usłyszał zarzuty.
O dalszych losach mężczyzn zdecyduje sąd. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat więzienia.
materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)