Dzień Zdrowia w Źegludze. Młodzież brała udział w wielu konkurencjach

fot. powierzone
Dzień Zdrowia w Żegludze – # II edycja pełna ruchu, radości i dobrej energii!
10 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja Dnia Zdrowia w „Żegludze" – wydarzenie, które po raz kolejny połączyło uczniów i nauczycieli wokół tematu zdrowego stylu życia, dobrostanu psychicznego oraz aktywnego spędzania czasu. Dzięki inicjatywie Renaty Łabich, Anity Orzechowskiej i Sary Klesińskiej, przygotowano szereg różnorodnych aktywności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.
Młodzież tego dnia brała udział w:
- między klasowy turniej na sali gimnastycznej, podczas którego zespoły rywalizowały w kreatywnych i często zabawnych konkurencjach: od slalomu z jajkiem i biegu po buty, przez układanie wieży z klocków, aż po balonowe starcie czy przeciąganie liny. Emocji i śmiechu nie brakowało!
- Quiz „Nauczyciele kontra Uczniowie”, w którym – poza wiedzą o zdrowiu fizycznym i psychicznym – liczyły się taniec, śpiew, refleks i… poczucie humoru. "Makarena", „Hej Sokoły” czy okrzyki dopingujące – to wszystko stworzyło wyjątkową atmosferę zdrowej rywalizacji.
Uczniowie mogli również zadbać o nawodnienie i energię, częstując się jabłkami i wodą, co idealnie wpisało się w przesłanie wydarzenia.
„Dzień Zdrowia w Żegludze – Edycja II” po raz kolejny udowodnił, że promocja zdrowia może być świetną zabawą i inspiracją do wprowadzania dobrych nawyków. Wspólne działanie, śmiech i aktywność fizyczna zintegrowały społeczność szkolną, dając nadzieję na kolejne równie udane inicjatywy.
materiał: Renata Łabich, Anita Orzechowska, Sara Klesińska
Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










































Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)