Uformowany logistyk. IX edycja turnieju za nami

fot.pow.
W Chroboczku odbył się IX Turniej Wiedzy LMDS.
Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół im.prof.Emila Chroboczka w Szubinie odbył się Turniej Wiedzy o LMDS (Logistyce, Magazynowaniu, Dystrybucji, Spedycji) - etap szkolny. I można śmiało stwierdzić , że z roku na rok cieszy się on wśród młodzieży coraz większą popularnością, w turnieju wzięło udział 35 uczniów – przyszłych logistyków.
Turniej dotyczył zagadnień takich jak: podstawy logistyki, magazynowanie zapasów, formowanie ładunku na palecie, ładunki niebezpieczne, centra logistyczne, systemy logistyczne, systemy transportowe, infrastruktura magazynowa, dokumentacja magazynowa i transportowa, metody wydawania zapasów z magazynu, czas pracy kierowcy i inne. Głównym celem cyklicznego turnieju jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy logistycznej wśród młodzieży. Test składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru i odbył się na platformie test portal.
Wyniki IX Turnieju o LMDS:
1 miejsce - Popielarz Dominika , kl II
2 miejsce – Dornowski Mateusz, kl III
2 miejsce – Nowak Mateusz, kl III
3 miejsce – Jurek Paweł , kl II
3 miejsce – Tyll Mateusz, kl III
4 miejsce – Brzykcy Filip, kl II
5 miejsce – Grzeszczak Mateusz, kl II
5 miejsce – Wojciechowski Dominik, kl II
5 miejsce – Zgórski Piotr, kl III
5 miejsce – Skieresz Juliusz, kl III
w/w osoby zakwalifikowały się do VIII Turnieju Powiatowego.
Turniej odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne ,,Uformowany logistyk II” współfinansowane przez Powiat Nakielski
Koordynatorzy projektu- Agnieszka Bubczyk, Ryszarda Krzyżanowska- Kalka. Gratulujemy !!!
Materiał: Ryszarda Krzyżanowska-Kalka / nauczyciel ZS Szubin
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)