Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

29 marca 2025

Miłe odwiedziny. Tematem spotkania była wiosna

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W piątek, 28 marca jedna z bibliotekarek z # Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odwiedziła oddział przedszkolny Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” w Bninie. Tematem spotkania była oczywiście wiosna.

W pierwszej części zajęć, dzieci wysłuchały specjalnego listu od Pani Wiosny, który stał się pretekstem do burzliwej dyskusji o jej oznakach i upodobaniach przedszkolaków. Zapoznaliśmy się również z wierszem Jana Brzechwy „Wiosenne porządki”, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki oraz zatańczyliśmy wiosenny taniec motyli.

Ostatnim etapem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – wiosennego kwiatka. Do jego wykonania dzieci miały do dyspozycji rolki po papierze toaletowym, kolorową krepę oraz druciki. Wszyscy wykazali się wielkim zapałem i niezwykłą pomysłowością.
Bardzo serdecznie dziękujemy oddziałowi przedszkolnemu w Bninie za jak zawsze ciepłe przyjęcie i dobre słowo.

materiał: Anna Maria Leppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)