Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2025

Gmina sprawdzi. Jak przedsiębiorcy radzą sobie z odpadami

fot. pixabay

fot. pixabay

Urząd Miejski w Szubinie zapowiada kontrole nieruchomości# niezamieszkałych w miejscowościach Zamość i Rynarzewo.

Działania te, zaplanowane na 2025 rok, mają na celu sprawdzenie, czy lokalni przedsiębiorcy posiadają wymagane umowy na odbiór odpadów komunalnych oraz czy właściwie je segregują.

– Każdy przedsiębiorca powinien mieć podpisaną umowę na odbiór odpadów, z podziałem na frakcje: papier, plastik, bioodpady, szkło i zmieszane, co wynika wprost z przepisów prawa – tłumaczy Iwona Kubiak, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Szubinie.
Urzędnicy zaznaczają, że choć większość firm działa zgodnie z przepisami, to zdarzają się sytuacje niejasne, zwłaszcza w przypadku działalności prowadzonej w domu lub przez małe firmy remontowe, które nie zawsze utylizują odpady zgodnie z prawem.

– Nie chodzi nam o karanie przedsiębiorców. Zależy nam na tym, by system gospodarki odpadami działał uczciwie i sprawiedliwie – podkreśla burmistrz Mariusz Piotrkowski. – W wielu przypadkach wystarcza przypomnienie i rozmowa. Chcemy wspierać, a nie ścigać – dodaje.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Praca na wysokości
60PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)