"Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego

fot. powierzone
Po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym # im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla szkół podstawowych pod tytułem „Cztery żywioły”. Była to już X edycja konkursu zatytułowana „Tajemnice w ogniu zaklęte”.
Celem konkursu jest popularyzacja nauk przyrodniczych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na tak ważny w obecnych czasach problem ochrony środowiska. Do konkursu zgłosili się uczniowie szkół podstawowych, którzy interesują się przedmiotami ścisłymi.
Przybyłych nauczycieli i uczniów w murach zabytkowej auli przywitała Dyrektor I LO, Pani Aleksandra Białka, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Pani Magdalena Gapińska, członek Zarządu Powiatu Nakielskiego, Pan Tomasz Miłowski oraz nauczyciele przedmiotów ścisłych, zaangażowani w przygotowanie konkursu.
Gościem tej edycji był absolwent naszego liceum kpt. Maciej Borzych, Zastępca Dowódcy Zmiany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, który w sposób teoretyczny i praktyczny przedstawił \zagadnienia i ciekawostki związane z „ogniem”.
Zwycięzcami X edycji konkursu zostali:
I miejsce – Ksawery Białecki, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie
II miejsce – Anastazja Król, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku
III miejsce – Maja Dobosz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, miłą atmosferę i zdrową rywalizację.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
materiały: Aleksandra Wybrańska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)