Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2025

Kontenery PCK w gminie. Coraz częściej służą jako śmietniki

fot. archiwum

fot. archiwum

Na terenie gminy Szubin rośnie problem# niewłaściwego użytkowania kontenerów Polskiego Czerwonego Krzyża przeznaczonych na używaną odzież. Do pojemników trafiają nie tylko ubrania, ale również wózki dziecięce, zabawki i zwykłe śmieci. Jak podkreślają urzędnicy, takie odpady nie są odbierane przez firmę odpowiedzialną za kontenery – sprzątanie spada na gminę.

– Może dojść do sytuacji, w której kontenery całkowicie znikną z przestrzeni publicznej, zwłaszcza na wsiach, gdzie dostęp do PSZOK-u jest ograniczony – ostrzega Iwona Kubiak, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w UM w Szubinie.

Podobne decyzje już zapadły w innych gminach – np. w niektórych miejscowościach gminy Sadki kontenery zostały usunięte w całości. Gmina Szubin apeluje do mieszkańców o odpowiedzialne korzystanie z pojemników – trafiać do nich powinna wyłącznie czysta, używana odzież, a nie przedmioty codziennego użytku czy odpady. Od tego zależy, czy kontenery PCK pozostaną w gminie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    On, w dniu 21-04-2025 09:24:51 napisał:

    Kto chodzi w takich łachach ? Zaśmiecają teren ktoś kto stawia te skrzynki powinien dbać oto coś tu wprost odwrotnie .

    odpowiedz

    • 0 (0)

    On, w dniu 21-04-2025 09:24:53 napisał:

    Kto chodzi w takich łachach ? Zaśmiecają teren ktoś kto stawia te skrzynki powinien dbać oto coś tu wprost odwrotnie .

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Szpieg z krainy deszczowców, w dniu 21-04-2025 10:37:55 napisał:

    Może gdyby na wsiach częściej były pojemniki na gabaryty, to ludzie mieliby gdzie je wrzucać

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Audyt środowiskowy
3000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zadaj pytanie
40PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)