Awans do półfinału! Szczypiornistki rozegrały dwa mecze

fot. MLUKS Orlik Kcynia
Najmłodsze szczypiornistki z # awansem do półfinału Kujawsko-Pomorskiej Ligi Dzieci 2014!
W poniedziałek, 14 kwietnia na naszej sali rozegraliśmy ostatni turniej ligowy rocznika 2014. Nasze szczypiornistki rozegrały dwa spotkania:
UKS Mata Strzelno 3-8
LUKS Millennium Świekatowo 11-4
W pierwszym meczu walczymy dzielnie, jednak nie potrafimy na razie znaleźć recepty jak pokonać zawodniczki ze Strzelna. W drugim meczu wystarcza nam remis, jednak dziewczyny pokazały charakter i po bardzo dobrym meczu pokonując koleżanki ze Świekatowa.
Zajmujemy drugie miejsce w grupie i awansujemy do półfinału Kujawsko-Pomorskiej Ligi Dzieci 2014. Odbędzie się on we Włocławku. Będziemy walczyć.
Jestemy z Was dumni!
Skład: Michalina Chudzik (br), Zuzanna Pawłowska, Oliwia Pawłowska, Maja Filosek, Maja Sobucka, Julia Szynakiewicz, Anna Bakaj, Dominika Kosmatka, Blanka Nowicka, Olga Ćwik, Antonina Smolińska, Nicole Janowiak.
Trener: Natalia Grzegorek
materiał: Bartek Łyszczarz/ MLUKS Orlik Kcynia
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)