Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2025

III Grand Prix Runowskiej Ligi Darta. Rywalizacja na wysokim poziomie

fot pow.

fot pow.

W dniu 11.04.2025r w Sferze w Więcborku odbyło się III Grand Prix Runowskiej Ligi Darta.

W zawodach brała udział 5 osobowa reprezentacja nakielskiej Taverny a uczestniczyło łącznie 34 zawodników.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Od samego początku świetnie sobie radzili w rywalizacji grupowej: Roman Knioła zajmując 1 miejsce, Mariusz Warzybok zajmując 2 miejsce , Michał Starczewski zajmując 3 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy: Krzysztof Ziarnek sklasyfikowany został na 4 miejsce oraz Arkadiusz Wawrzyniak 5 miejsce.

W finałowej rywalizacji w fazie k-o (przegrywający odpada z turnieju) bardzo dobrze spisali się reprezentacji naszego klubu. Świetnie zaprezentował się Michał Starczewski, który dotarł do półfinału turnieju gdzie odpadł z reprezentantem Złotowa: Sylwestrem Kraczkowskim.

Jeszcze lepiej zaprezentował się lider turnieju po 2 rundach Roman Knioła, który nie miał sobie równych w tym dniu. Wygrał wszystkie pojedynki uzyskując bilans 8 zwycięstw a w jednym z pojedynków osiągnął średnią 80,52.

W finale zmierzył się z Sylwestrem Kraczkowskim. Po emocjonującym meczu zwyciężył 4:3.
W meczu o trzecie miejsce Michał Starczewski przegrał z Glenem Adamsem 0-3 ostatecznie zajął 4 miejsce.

Pozostali nakielscy zawodnicy sklasyfikowani zostali:
8-16 Mariusz Warzybok,
16-32 Krzysztof Ziarnek
33 Arkadiusz Wawrzyniak

Liderem po III rundach Turnieju Grand Prix Runowskiej Ligi Darta pozostaje Roman Knioła.
Kolejne zawody IV Grand Prix RLD zaplanowane zostały na dzień: 25.04.

Do zobaczenia przy tarczy.

Materiał: Arkadiusz Wawrzyniak / Dart Taverna Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)