Odkrycie podczas kontroli drogowej. Nielegalny tytoń i papierosy

fot. KAS
Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej # Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali w trakcie kontroli drogowej nielegalne papierosy i tytoń.
Przechwycenie nielegalnego towaru zapobiegło stratom Skarbu Państwa w wysokości ponad 70 tys. zł.
W trakcie działań funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W wyniku przeszukania pojazdu, mundurowi znaleźli na tylnym siedzeniu 2 tys. szt. papierosów oraz 10 woreczków strunowych z zawartością pociętego tytoniu o łącznej wadze ok. 5 kg bez polskich znaków akcyzy.
Przechwycenie kontrabandy spowodowało, że funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie oraz garaż należące do kierowcy, 42-letniego mieszkańca Bydgoszczy.
W efekcie tych czynności mundurowi Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli dodatkowo ponad 34,5 tys. sztuk papierosów oraz 20 worków z zawartością pociętego tytoniu, o łącznej wadze ponad 19 kg.
Kujawsko-pomorska KAS szacuje, że gdyby nielegalne towary tytoniowe trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosłyby ponad 70 tys. zł.
Kierowca usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego.
Grozi mu wysoka grzywna.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.
materiał: Bartosz Stróżyński Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy
Galeria




Czytaj również
Dodaj komentarz
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Sklep na rogu, w dniu 07-04-2025 18:10:01 napisał:
odpowiedz
Ld, w dniu 08-04-2025 04:21:14 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 08-04-2025 12:01:16 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!