Lato na wsi w Minikowie. Święto Smaku i Tradycji trwa w najlepsze!

fot. MM
10 maja na polach należących do Kujawsko-Pomorskiego# Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie rozpoczęła się impreza "Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji". Wydarzenie to jak zawsze cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.
Plenerowa wystawa ogrodnicza, przysmaki kuchni Pomorza i Kujaw, miody i produkty pszczele, twórczość ludowa, konkursy i atrakcje dla osób w każdym wieku, wystawa retro traktorów oraz kącik zdrowia - to tylko kilka z atrakcji, które czekają na każdego, kto wybierze się w ten weekend do Minikowa.
Tradycyjnie już uczestniczące w imprezie osoby mogą zakupić także dobre jakościowo sadzonki, jak i również uzyskać informacje w zakresie projektowania i urządzania ogrodów czy chociażby pielęgnacji roślin.
Galeria
































































Czytaj również
Dodaj komentarz
Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!
(czytaj więcej)Święto Żandarmerii Wojskowej. Uhonorowanie służby i munduru

13 czerwca obchodzimy Święto Żandarmerii Wojskowej# – formacji wojskowej, która odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu porządku, dyscypliny i bezpieczeństwa w strukturach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. To dzień szczególny nie tylko dla żandarmów, ale i dla całej społeczności wojskowej.
(czytaj więcej)Dziś piątek trzynastego. Skąd pochodzi przesąd o pechowym dniu?

Dzisiaj przypada piątek trzynastego. Osoby przesądne w wielu krajach# uznają ten dzień za pechowy.
(czytaj więcej)Czy św. Wojciech przeszedł przez Pałuki? Historia, hipotezy i szlak

Z każdym rokiem odkrywamy na nowo znaczenie naszego regionu# – Pałuk – w dziejach chrześcijaństwa i kultury Europy Środkowej. Coraz więcej wskazuje na to, że to właśnie tędy mógł przebiegać historyczny szlak św. Wojciecha, który w 997 roku wyruszył z misją chrystianizacji Prusów.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!