Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2025

Ćwiczenia doskonalące dla strażaków. Cel został osiągnięty

fot. KP PSP Nakło

fot. KP PSP Nakło

12 kwietnia br. nad rzeką Noteć w # Nakle nad Notecią przeprowadzono ćwiczenia dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle nad Not., Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie oraz druhów OSP Cukrownia Nakło, OSP Nakło, OSP Górki Zagajne i OSP Sipiory z zakresu efektywnego zarządzenia zaopatrzeniem wodnym podczas pożarów.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były dwugodzinnym wykładem z tej tematyki. Głównym zadaniem strażaków było zorganizowanie punktu czerpania wody przy rzece, budowy magistrali wodnej przy wykorzystaniu węży W-75 na odległość około 800 metrów, sprawne przejście z przepompowywania na przetłaczanie (dobranie odpowiedniej armatury), utrzymanie ciągłości podawania wody poprzez regulacje układu pompowo-wężowego.

Założony cel ćwiczeń został osiągnięty, a zdobyta wiedza teoretyczna oraz nabyte umiejętności praktyczne z pewnością przyczynią się do poprawy skuteczności prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. W kolejnych tygodniach zaplanowano kilka cykli przedmiotowego szkolenia.

materiał: mł.bryg. Paweł Przybylski, st.str. Jacek Popławski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)