35-lecie kapłaństwa. Jubileusz ks. Dziekana Wojciecha Cierniaka

fot. R. Czepnik (źródło: MGOKiR w Mroczy)
W minioną niedzielę 12 maja 2024 roku odbył się# jubileusz święceń kapłańskich Proboszcza parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP księdza Dziekana Wojciecha Cierniaka.
Był to wyjątkowy dzień, ponieważ kapłan obchodził swoją 35 rocznicę. Taka uroczystość to wyjątkowy czas dziękczynienia za wszelkie łaski oraz wszystko, co pozwala wzrastać i uświęcać się w kapłańskim powołaniu. Tego dnia w kościele parafialnym w godzinach porannych odbyła się msza święta.
Piękna uroczystość obfitowała w gorącą modlitwę oraz mnóstwo serdecznych życzeń i podziękowań od delegacji: Miasto i Gmina Mrocza, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, dyrektor Małgorzata Papała, OSP Mrocza, Starostwo Powiatowe, Jarosław Odrobiński, Warsztat Terapii Zajęciowej, KGW Krukówka, KGW Mrocza, Sołectwa: Drążno, Białowieża, Kosowo, Modrakowo, Towarzystwo Świętego Wojciecha, chór Cecylia, Młodzież ze Scholii parafialnej, Koło Żywego Różańca.
Był to piękny moment, który na pewno na długo zapisze się w pamięci księdza proboszcza.
Po zakończonym nabożeństwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Były dwa przepyszne torty, którymi częstował wszystkich parafian ksiądz dziekan. Nie zabrakło tradycyjnego zdmuchiwania świeczki. Czas miło upłynął przy dobrej kawie i ciastku, rozmowach, wspomnieniach Naszego Proboszcza.
Z tego miejsca raz jeszcze pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na dalszą drogę kapłańską. Życzymy obfitości, sił i wytrwałości w posłudze duszpasterskiej oraz mnóstwa uśmiechu i serdeczności ze strony wiernych. Niechaj umacnia się wiara, nadzieja i miłość. A każdy dzień niech przynosi nowe siły i radość z bycia kapłanem.
Materiał: Małgorzata Papała / MGOKiR w Mroczy
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


















































Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)