Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Zagadki, zabawy, ciasteczka z miodem i lemoniada. Święto Kubusia Puchatka

fot. powierzone

fot. powierzone

Miś o małym rozumku, lubiący małe co nieco, wszystkie dzieci go znają i kochają… Tak to Kubuś Puchatek. Święto tego przemiłego# niedźwiadka hucznie obchodziliśmy w Bibliotece Dziecięcej.

Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego oraz Pszczółki z Przedszkola „Donald” przyłączyły się do wspólnej zabawy. Najpierw jednak wysłuchały bajki „Kurowanie Kubusia”. Okazało się, że Kubuś Puchatek zostawił dla nich list. Dzieci musiały znaleźć ślady misiowych łapek i po nich dojść do słoiczka miodu. Tam czekało na nich zadanie, zagadki, z którymi świetnie sobie poradziły i mogły pójść dalej. Przedszkolaki tańczyły i wykonywały misiową gimnastykę, zlizywały miodek z talerzyka, rysowały Prosiaczkowi piękne sny. Najwięcej emocji wzbudził Kłapouchy, któremu trzeba było przyczepić ogon, z zasłoniętymi oczami. Na zakończenie dzieci zjadły ciasteczka z miodem i wypiły lemoniadę. Było słodko.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)