„Każdy inny - wszyscy równi". Niebieski Tydzień w Wesołej Piątce

fot. pow.
Ten tydzień był niebieski - ale to nie kolor był głównym motywem.# Głównym celem tego tygodnia było uświadamianie nas wszystkich w temacie autyzmu.
Zaproszona przez nas Pani Justyna Samolik - Falender z PPPP z Nakła nad Noteci zapoznała nas z teorią dot. autyzmu oraz poprzez zabawę pokazała, że każdy z nas czuje inaczej. Aby uświadomić mieszkańców zorganizowaliśmy przemarsz ulicami Nakła wykrzykując bardzo ważne hasło ,,Każdy inny - wszyscy równi"! Przejście po ścieżce sensorycznej, zabawa slimami, rozpoznawanie smaków, dotykanie tego czego nie widzimy itd. uświadomiło przedszkolakom, że każdy z nas jest inny.
Podczas Niebieskich Igrzysk dzieci pokonywały tor przeszkód przygotowany przez trenera Daniela Kloske z Football Academy. Radość, zaangażowanie, ale też wzajemna pomoc koledze, gdy miał trudność, by przejść po drabinkach pokazały, że każde dziecko może wziąć udział w zabawach ruchowych czasem z pomocą kolegi albo Pani. Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Te formy aktywności maja pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.
Materiał: Paulina Gojer
Galeria























Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Jhd, w dniu 06-04-2025 11:59:46 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!