Konkurs wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. Wręczono nagrody

fot. pow.
24 kwietnia 2025r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce i Symbolach Narodowych dla klas młodszych szkoły podstawowej. Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu pt. "Historia w tradycji-tradycja w historii - edycja II", który współfinansują Gmina Nakło nad Notecią oraz Stowarzyszenie Razem dla Trójki.
Celem konkursu było propagowanie treści patriotycznych oraz wiadomości o symbolach narodowych i ogólnej wiedzy o Polsce na poziomie klas I-III. Uczestnicy wykonywali przygotowane przez organizatorów zadania w formie 12 stacji. Musieli samodzielnie odczytać polecenia i rozwiązać zadanie zgodnie z jego treścią. A zadania polegały np. na ułożeniu mapy/godła Polski z puzzli, odczytaniu z mapy nazw miast leżących nad Wisłą, odpowiedzeniu na pytania np. o stolicę Polski, nazwę morza, gór ..., ułożeniu słów hymnu z elementów tekstu, rozpoznaniu postaci historycznych , postaci z legend, czy stroju ludowego. Uczniowie pracowali w 3 osobowych grupach, przechodząc z jednej stacji do kolejnej. Po wykonaniu poprawnie zadania każda grupa otrzymywała punkty.
Oto wyniki II Gminnego Konkursu Wiedzy o Polsce i Symbolach Narodowych:
I miejsce: SP2 w Nakle nad Notecią w składzie: Brajan Kufel, Bruno Kuczyński, Piotr Masloch
II miejsce: NSP w Olszewce w składzie: Igor Kluczka, Konstancja Jasińska - Terlecka, Mikołaj Pogiel
III miejsce: ZSP w Paterku w składzie: Elżbieta Pałubicka, Oliwier Jóźwiak, Weronika Socha
IV miejsce: ZSP 3 w Nakle nad Notecią w składzie: Dawid Frydrychowicz, Igor Trudziński, Franciszek Juchacz
V miejsce: SP w Ślesinie w składzie: Natalia Cackowska, Borys Trojanowski, Ada Arkuszewska
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane z dotacji otrzymanej od Gminy Nakło nad Notecią w ramach realizowanego w/w projektu. Nagrody wręczyła dyrektor ZSP3 pani Anna Kwasigroch.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo każdy wykazał się sporą wiedzą i umiejętnościami podczas wykonywania zadań.
Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uczniów. Podziękowania kierujemy do pań: Natalii Szpak, Karoliny Baczyńskiej, Natalii Bonieckiej, Klaudii Nowickiej-Adamczyk, Katarzyny Kemnitz-Beger, Moniki Szykownej, Wiesławy Bartkowiak, Justyny Narożniak.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Agnieszka Dolacinska i Alicja Borus
Materiał: Alicja Borus / Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










Czytaj również
- Pożegnanie tegorocznych absolwentów. To już ostatnia prosta przed maturą!
- Pożegnanie absolwentów w nakielskim liceum. Wyróżniono najlepszych uczniów
- Pożegnanie maturzystów w „Żegludze”. Przekazano listy i podziękowania
- Akcja Żonkile. Uczniowie upamiętnili powstanie w getcie warszawskim
- Lekcje w kinie. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem uczniów
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)