Dziś mamy 1 sierpnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 lipca 2024

"Sprawa przerasta powiat". Urządzenie wyłączone z użytkowania

fot. powierzone

fot. powierzone

Wraca temat zniszczonego urządzenia na #szubińskim skateparku. Na razie jego naprawy nie będzie. Urządzenie wyłączono z użytkowania.

Jedno z urządzeń na szubińskim skateparku jest zniszczone. Powstałe w nich dziury zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. O pilną interwencję w tej sprawie zaapelowali radni Rady Miejskiej w Szubinie. Radny Artur Krajewski obawiał się, że może dojść tam do tragedii, a opieszałość urzędników w tej sprawie jest wręcz porażająca. Co ciekawe, w ubiegłym roku jeszcze za poprzedniej kadencji, na zniszczone urządzenie na skateparku zwracała uwagę ówczesna radna Rady Miejskiej w Szubinie Katarzyna Twardowska. W październiku ubiegłego roku zarząd powiatu poinformował tylko, że wydział architektury i budownictwa w starostwie ma rozeznać koszty przeglądu skateparku oraz kosztów naprawy uszkodzonego urządzenia – Do dnia dzisiejszego żadne prace konserwatorskie oraz naprawy nie zostały przeprowadzone – dodał szubiński radny Patryk Dzikowski. Stan urządzeń tylko się przez ten czas pogarszał.

Gmina przejmie skatepark?

Ostatecznie, sprawa trafiła w czerwcu na posiedzenie zarządu powiatu nakielskiego. W czasie tego posiedzenia, padła ze strony starosty nakielskiego Krzysztofa Błońskiego propozycja, aby gmina przejęła teren skateparku. Jak wiadomo, znajduje się on przy Zespole Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Gmina miałaby zarządzać albo współadministrować obiektem, a także pokrywać część kosztów związanych z remontem urządzeń na skateparku. Czy gmina zdecyduje się przejąć skatepark albo chociaż częściowo za niego odpowiadać także finansowo? Tego na ten moment nie wiadomo. Na razie, starostwo ma zająć się poszukiwaniem źródeł dofinansowania do modernizacji albo zakupu nowych urządzeń na szubińskim skateparku. Uszkodzone urządzenie jest na ten moment wyłączone z użytkowania. Sprawa jest zdaniem radnego Krajewskiego bulwersująca. – To jest dramat. W środku wakacji zarząd powiatu podejmuje decyzję o wyłączeniu urządzenia. To nie jest sprawa budowy drogi i długości trzech kilometrów. My chcemy wymienić jedną deskę, czy jeden element, bo jest dziura. To wszystko, ale taka sprawa przerasta powiat. To się w głowie nie mieści – dodał radny Krajewski.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    fan, w dniu 29-07-2024 12:44:52 napisał:

    Oj tam, oj tam w głowie się nie mieści. Panie Arturze, ma Pan dużą wyobraźnię . Wystarczy trochę się postarać.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Zasięgnij porady grzyboznawcy. Popularna kurka mylona z lisówką

Zanim wyruszycie na #grzybobranie zwróćcie uwagę na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Nowe strefy ochrony ptaków w naszym województwie. Obowiązują zakazy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska# w Bydgoszczy regularnie aktualizuje strefy ochrony ostoi, miejsca rozrodu i regularnego przebywania ptaków.

(czytaj więcej)
0

Historia drogownictwa. Jakich narzędzi i maszyn używano dawniej?

Jak dawniej budowano drogi, jakich narzędzi i maszyn używano? #Czy za worek mąki da się wybudować drogę? Jakie inne ciekawostki skrywa historia budowy dróg? Poznajmy historię urządzenia, bez którego nie wyobrażamy sobie wybudowania nowej drogi - walca drogowego.

(czytaj więcej)
0

Unikalne na skalę europejską. Ciechocińskie tężnie mają 200 lat

Mija dwieście lat od rozpoczęcia budowy najstarszych tężni #solankowych w Ciechocinku. Administrowany przez marszałkowską spółkę symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska przeszedł gruntowną renowację i ponownie zachwyca mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy.

(czytaj więcej)