Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

Akademia zakończenia roku szkolnego. Pożegnanie absolwentów

fot. powierzone

fot. powierzone

21 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej #im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów.

To wyjątkowy dzień, który co roku dla wszystkich stanowi podsumowanie wspólnego wysiłku, sukcesów i przeżyć w ciągu minionych miesięcy.

Punktualnie o godzinie  10.00 rozpoczęła się akademia zakończenia roku szkolnego dla klas IV- VIII oraz pożegnanie absolwentów.

Uczniowie uśmiechnięci, dumni z wysiłku, z otrzymanej promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły przybyli po raz ostatni, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy i kompanów zabaw podczas przerw.

Podczas spotkania w sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły Paweł Wypych wraz z Wicedyrektor Beatą Kornalewicz, wychowawcami poszczególnych klas i przedstawicielką Rady Rodziców wręczył nagrody uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce oraz sporcie, podziękował rodzicom wyróżnionych uczniów za trud włożony w pracę wychowawczą poprzez listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Następnie uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem Małgorzaty Badzińskiej zaprezentowali z dedykacją dla nauczycieli i rodziców, którzy zawsze w nich wierzyli, dzięki którym po każdej burzy wschodziło słońce, którzy uczyli ich tego, co w życiu najważniejsze,  pantomimę przedstawiającą metaforę szkolnego świata, dziękując zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za cały trud włożony w ich wychowanie i edukację, podkreślając, że szkoła to coś więcej niż nauka, to wielka wyprawa i niezwykła współpraca w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Szczególnym momentem było pożegnanie absolwentów. Siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im możliwości i chęci sięgania po to, co w życiu największe i najpiękniejsze oraz wręczając im pamiątki. Na koniec Ósmoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Iwaniak podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Słowa podziękowania skierowali również do swoich młodszych kolegów. Uwieńczeniem uroczystości pożegnania był pyszny tort przygotowany przez absolwentów i ich rodziców.

Podczas uroczystości zostały również przyznane szczególne wyróżnienia tytułem Ucznia Roku i Sportowca Roku, które trafiły do:

Adama Kornalewicza, ucznia kl. VII – Tytuł Ucznia Roku

Pauliny Siódmiak i Mateusza Tomaszewskiego, uczniów kl. VI – Tytuł Sportowca Roku.

Nagrody książkowe i karty podarunkowe, które otrzymali uczniowie wszystkich klas IV – VIII zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy SP Tur.

"Czas radości i zasłużonego odpoczynku

w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

koniec jest zawsze

początkiem

nowego stanu

choć nic się nie zmieniło

gdy nie jesteś tym kim byłeś

zdziwienie (…)

By ocalić od zapomnienia wszystko to, co nas ukształtowało…

Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę: jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów. (…) Jest czas milczenia i czas mówienia (…)

Jeszcze tak niedawno był czas powitania, a już nadszedł czas pożegnań."

Materiał: Małgorzata Badzińska / Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)