Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2024

Wyjątkowy i uroczysty dzień. Dzieci pożegnały przedszkole

fot. SP Królikowo

fot. SP Królikowo

Dzień 20 czerwca dla większości był zwykłem dniem, ale dla dzieci #przedszkolnych, dla naszych Biedronek, Pszczółek i Sówek był wyjątkowy, uroczysty, radosny. Właśnie w czwartek odbyła się uroczystość zakończenia roku w grupach przedszkolnych.

Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście. W tym dniu swoją edukację przedszkolną zakończyło 15 dzieci z grupy Sówki Nasze sześciolatki z maluszków, zagubionych i nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi straszakami, pełnymi pomysłów, ciekawych świata, chętnych do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski etap zabawy i nauki na „przedszkolnej wyspie” czas wyruszyć na” wyspę szkoła” i przyjąć nowe, ciekawe wyzwania i obowiązki. Dzieci przedszkolne rozpoczęły uroczystość polonezem, potem odśpiewały wszystkie zwrotki hymnu. Pani dyrektor Ewelina Marczak w towarzystwie pani wicedyrektor Barbary Więcelewskiej Cyranowicz wręczyły sześciolatkom pamiątkowe dyplomy i książki. Nasi goście z Koła Łowieckiego "Cyranka" wręczyli dzieciom piękne nagrody, które były uwieńczeniem "kasztanowego" konkursu. Podczas zbiórki kasztanów koło łowieckie wyłoniło dzieci które zebrały największą ilość. I miejsce zajął uczeń klasy II Natan Wiśniewski, II miejsce Oliwie Kowalska z grupy Pszczółki III miejsce Marcelina Dolatowska z grupy BIEDRONKI. Grupowo najwięcej zebrały najstarsze przedszkolaki SÓWKI, które w nagrodę pojechały na basen. Koszt wyjazdu w całości pokryty został przez Koło Łowieckie "Cyranka". Była krótka część artystyczna w wykonaniu Sówek i piękna wakacyjna piosenka w wykonaniu Biedronek i Pszczółek. Coś się kończy, by coś innego się mogło zacząć. Dziękuję rodzicom za współpracę, wsparcie zrozumienie, aktywność, pomoc przy organizacji wielu wspólnych imprez, zabaw, konkursów, wyjazdów. Bez Was nie było by tak pięknie. Dzieciom życzę wspaniałych wakacyjnych przygód i podróży, uśmiechu, radości a w klasie pierwszej odwagi, kreatywności, wielu sukcesów. Macie wiele supermocy, wiele talentów, wykorzystajcie je najlepiej, jak się da.

Materiał: I. Kobylarz / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)