Dziś mamy 9 stycznia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2025

"Pamiętam o Powstaniu Wielkopolskim". Wyłoniono laureatów konkursu

fot. Lidia Talarczyk/Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

fot. Lidia Talarczyk/Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Ideą i celem konkursu „Pamiętam o Powstaniu Wielkopolskim” było #upamiętnienie zwycięskiego zrywu Polaków, ocalenie od zapomnienia ludzi, ich działań na rzecz odzyskania niepodległości oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, a także poznawanie historii Powstania Wielkopolskiego i dbanie o pamięć naszych bohaterskich przodków.

Do komisji konkursowej wpłynęły 22 prace. Prace konkursowe oceniane były w kategoriach grup wiekowych: klasy 0 - 3, klasy 4 - 6, klasy 7 - 8.

Jury konkursowe w składzie Pani Maria Nowacka Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy, Pan Jarosław Odrobiński, radny powiatu nakielskiego i członek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy, oraz Pani Wicedyrektor naszej szkoły Agata Dziamecka oceniając prace zwracało uwagę na indywidualne, ciekawe ujęcie tematu, walory artystyczne, poznawcze oraz merytoryczne.

A oto wyniki:

W kategorii klas 0 – 3:

I miejsce Maria Czarnikowska OP „Motylki”

I miejsce Franciszek Jankowski OP „Motylki”

I miejsce Zofia Cegielska kl.2a

II miejsce Tymon Janiak kl. 2a

II miejsce Borys Wrzeszcz kl. 3b

III miejsce Karolina Bujewska kl. 2a

III miejsce Adam Nowak kl. 2a

III miejsce Mateusz Zaborowski kl. 2a

W kategorii klas 4 – 6:

I miejsce Jan Chyrchel kl.4a

II miejsce Nadia Nowak kl. 6a

W kategorii klas 7 – 8:

I miejsce Kacper Kania kl.7a

Organizatorami konkursu były Lidia Talarczyk i Anna Czarnikowska. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone, zgodnie z tradycją naszej szkoły, podczas uroczystego apelu w czerwcu. Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie, w holu naszej szkoły w budynku A. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie! Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał: Lidia Talarczyk/Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?

Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.

(czytaj więcej)
0

Natarcie w mroźną noc. Rocznica bitwy o Ślesin

Nakło, leżące na wysokim prawym brzegu Noteci, wyzwoliło się samorzutnie# spod władzy niemieckiej 1 stycznia 1919 r. Była w tym duża zasługa energicznego dowódcy miejscowych oddziałów powstańczych – podporucznika Edmunda Bartkowskiego.

(czytaj więcej)
0

10 lat z Kartą Dużej Rodziny. Kto może korzystać ze zniżek?

Dzięki Karcie Dużej Rodziny już od 10 lat rodziny #wielodzietne mogą korzystać z bogatego systemu zniżek i ulg w wielu miejscach w całej Polsce – zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych firmach. Gdzie znaleźć listę partnerów? Komu przysługuje taka karta?

(czytaj więcej)
0

Jakie są długofalowe skutki spożywania alkoholu? Zadbaj o zdrowie

Nowy rok to doskonały moment na podejmowanie wyzwań i wyznaczanie #postanowień. To także idealna okazja, by zastanowić się nad swoim podejściem do picia alkoholu, zrozumieć jego krótko - i długofalowe konsekwencje, a także rozważyć korzyści płynące z ograniczenia spożycia lub zrezygnowania z alkoholu.

(czytaj więcej)