Dziś mamy 14 stycznia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2025

"Pamiętam o Powstaniu Wielkopolskim". Wyłoniono laureatów konkursu

fot. Lidia Talarczyk/Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

fot. Lidia Talarczyk/Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Ideą i celem konkursu „Pamiętam o Powstaniu Wielkopolskim” było #upamiętnienie zwycięskiego zrywu Polaków, ocalenie od zapomnienia ludzi, ich działań na rzecz odzyskania niepodległości oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, a także poznawanie historii Powstania Wielkopolskiego i dbanie o pamięć naszych bohaterskich przodków.

Do komisji konkursowej wpłynęły 22 prace. Prace konkursowe oceniane były w kategoriach grup wiekowych: klasy 0 - 3, klasy 4 - 6, klasy 7 - 8.

Jury konkursowe w składzie Pani Maria Nowacka Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy, Pan Jarosław Odrobiński, radny powiatu nakielskiego i członek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy, oraz Pani Wicedyrektor naszej szkoły Agata Dziamecka oceniając prace zwracało uwagę na indywidualne, ciekawe ujęcie tematu, walory artystyczne, poznawcze oraz merytoryczne.

A oto wyniki:

W kategorii klas 0 – 3:

I miejsce Maria Czarnikowska OP „Motylki”

I miejsce Franciszek Jankowski OP „Motylki”

I miejsce Zofia Cegielska kl.2a

II miejsce Tymon Janiak kl. 2a

II miejsce Borys Wrzeszcz kl. 3b

III miejsce Karolina Bujewska kl. 2a

III miejsce Adam Nowak kl. 2a

III miejsce Mateusz Zaborowski kl. 2a

W kategorii klas 4 – 6:

I miejsce Jan Chyrchel kl.4a

II miejsce Nadia Nowak kl. 6a

W kategorii klas 7 – 8:

I miejsce Kacper Kania kl.7a

Organizatorami konkursu były Lidia Talarczyk i Anna Czarnikowska. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone, zgodnie z tradycją naszej szkoły, podczas uroczystego apelu w czerwcu. Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie, w holu naszej szkoły w budynku A. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie! Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał: Lidia Talarczyk/Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?

Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.

(czytaj więcej)
0

Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku

Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.

(czytaj więcej)
0

Obowiązkowe badania lekarskie dla myśliwych? Propozycja zmiany przepisów

Polacy popierają wprowadzenie obowiązkowych badań dla myśliwych# ze względu na posiadanie przez nich broni palnej. Wskazują zarówno potrzebę przeprowadzenia badań lekarskich (86 proc.), jak i psychologicznych (88 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu 2024 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

(czytaj więcej)
0

Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu

Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.

(czytaj więcej)