Dzielnicowi odwiedzili uczniów. Poruszono wiele ważnych tematów
fot. KPP Nakło
Dzielnicowi z nakielskiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół #w Potulicach. Funkcjonariusze poruszyli wiele tematów związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz omówili konsekwencje ich nieodpowiedniego zachowania.
W zeszły wtorek (17.12) nakielscy dzielnicowi tj. asp. Patryk Dutkiewicz oraz asp. Zbigniew Wilczek, gościli w murach Zespołu Szkół im. „Dzieci Potulic” w Potulicach, gdzie przeprowadzili rozmowy profilaktyczne z uczniami klas VII i VIII.
Funkcjonariusze omówili na czym polega odpowiedzialność karna nieletnich. Przybliżyli też czym jest demoralizacja oraz jakie zachowania nieletnich o niej świadczą. Poruszony został tematy konieczności okazywania sobie wzajemnie szacunku. Stróże prawa przestrzegli przed nieodpowiednimi zachowaniami, które są popularne wśród uczniów z uwagi na wszechstronny dostęp do Internetu. Mowa tu o takich działaniach w sieci jak przerabianie zdjęć czy pisanie nieodpowiednich komentarzy mających na celu obrażenie lub grożenie drugiej osobie. Takie postępowanie w sieci przybiera formę szeroko rozumianego „hejtu”.
Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach oraz wykazywali duże zainteresowanie prezentowanymi treściami. Niewątpliwie wiedza przekazana im przez policjantów pozytywie wpłynie na ich bezpieczeństwo oraz pomoże uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, których konsekwencje mogą rzutować na całe życie.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- W zawodach udział wzięły 74 osoby. Turniej szachowy w "Dwójce"
- Wyróżniony w ogólnopolskim konkursie. Dyplom dla Franciszka Ryndziewicza
- "Alchemiczna Przygoda Wiedźmina". Licealiści uczestniczyli w Nocy Biologów
- Uczniowie z Sadek z wizytą w DPS. Jasełka w wykonaniu trzecioklasistów
- Warsztaty turystyczno-hotelarskie. Cenne doświadczenie dla uczniów
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku
Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.
(czytaj więcej)Obowiązkowe badania lekarskie dla myśliwych? Propozycja zmiany przepisów
Polacy popierają wprowadzenie obowiązkowych badań dla myśliwych# ze względu na posiadanie przez nich broni palnej. Wskazują zarówno potrzebę przeprowadzenia badań lekarskich (86 proc.), jak i psychologicznych (88 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu 2024 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)