Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Wigilia w Małocinie
fot. Olga Bednarek
14 grudnia w Świetlicy Wiejskiej „Owcze Runo” #w Małocinie po wieloletniej przerwie odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich mieszkańców. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Ponad 80 mieszkańców wsi spotkało się przy wspólnym stole, gdzie mogliśmy pogawędzić i skosztować świątecznego barszczu, pierogów, krokietów, sałatki i innych pyszności, przygotowanych przez panie z KGW w Małocinie, przy wsparciu finansowym funduszu sołeckiego. Dla najmłodszych mieszkańców Małocina przygotowane zostały świąteczne upominki, które wręczał Gwiazdor oraz wesołe zabawy prowadzone przez Elfa. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale, a upominki wywołały wiele radości. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nie mogą się doczekać kolejnych wspólnych spotkań!
Materiał: Anetta Nowak
Czytaj również
- Zasiedli do wigilijnego stołu. Opłatek, życzenia i program artystyczny
- Po wieczerzy wierni udali się na pasterkę. Szczególna msza święta
- Uroczysta pasterka. Msza święta zgromadziła wielu wiernych
- Pralka do ubrań specjalnych. Akcja zakończona sukcesem
- Harcerze pamiętają. Światełko z Betlejem dotarło do DPS
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!