"Podnosimy jakość". Nowy sprzęt trafił do ratowników
fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
Podnosimy jakość i ratujemy zgodnie z najnowszą# wiedzą medyczną.
W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zakończył się pierwszy cykl szkoleń z obsługi nowego sprzętu, który trafił do Zespołów Ratownictwa Medycznego.
Przypominamy, że ramach współpracy z PZU Życie SA zakupiliśmy:
1. Detektory tętna płodu JUMPER JPD – 100S6,
2. Sterylne kombinezony zapobiegające utracie ciepła NEOHELP przeznaczone dla noworodków urodzonych przedwcześnie lub o niskiej masie urodzeniowej.
Szkolenie przeprowadziła Pani Katarzyna Leńska, położna neonatologiczna i ratowniczka medyczna, która pracuje m.in. w Klinice Neonatologii – OITN, SU nr 2 w Bydgoszczy oraz jest członkiem Ambulansu „N”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, a Pani Katarzynie za profesjonalizm, zaangażowanie i ogrom przekazanej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Specjalne podziękowania dla Łukasza i Ewy. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy sprawdzić realne działanie detektora tętna płodu. Dziękujemy.
Źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
Galeria
Czytaj również
- Homilia biskupa Włodarczyka. "Dzieci gwarantują ciągłość rodu"
- Do Wigilii zasiadło blisko 160 osób. Spotkanie dla ubogich i samotnych
- Jak zdrowo przeżyć święta? Ważne przerwy między posiłkami
- Spędzasz święta poza domem? Zabezpiecz swoje mieszkanie
- Biskup odwiedził świąteczny jarmark. Nie zabrakło życzeń
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 26-12-2024 07:50:03 napisał:
odpowiedz
Zbulwesowany, w dniu 26-12-2024 09:47:01 napisał:
odpowiedz
Z czasem , w dniu 26-12-2024 11:24:09 napisał:
odpowiedz
Zawiedziony, w dniu 26-12-2024 12:14:55 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!