Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2024

Kolejna reaktywacja. Seniorska drużyna GLZS Sadki wraca na piłkarską mapę

fot. archiwum

fot. archiwum

Po Czarnych Nakło i Skrze Paterek kolejny klub z powiatu nakielskiego# wraca na piłkarską mapę Polski. Gminny Ludowy Zespół Sportowy w Sadkach przystąpi do rozgrywek na szczeblu B – klasy, a także weźmie udział w Pucharze Polski K - PZPN.

W przerwie letniej po zakończeniu rozgrywek piłkarskich 2021/2022 w Sadkach podjęto decyzję o wycofaniu drużyny seniorskiej z kolejnych zmagań. Informowaliśmy wtedy na łamach naszej gazety, że przyczyną takiego stanu rzeczy był brak szeroko rozumianej stabilności. Wszystko zaczęło się od odejścia trenera Piotra Grudy, co doprowadziło do tego, że z klubem pożegnało się sporo piłkarzy. Wydawało się, że już po zaledwie roku uda się reaktywować seniorską drużynę, bowiem we wstępnym podziale grup na sezon 2022/2023 na liście widniał GLZS. W kolejnych tygodniach okazało się, że do tego jednak nie dojdzie. Temat ponownie powrócił w tym roku, a dodatkowo pojawił się podczas debaty przed wyborami wójta, w której uczestniczył obecny i były już włodarz. Michał Piszczek był gorącym zwolennikiem tego, żeby gmina Sadki miała swój zespół w seniorskich rozgrywkach piłkarskich – w tygodniu często nie było czasu na spotkania ze znajomymi, bowiem zajęci byliśmy różnymi innymi rzeczami jak praca czy rodzina. Przychodziła jednak niedziela, mecz i pojawiała się okazja żeby porozmawiać i podyskutować. Bardzo chciałbym reaktywować drużynę seniorską w piłkę nożną. Myślę, że potencjał jest. Jak się okazuje, były to prorocze słowa. GLZS Sadki przystąpi do nachodzących rozgrywek piłkarskich 2024/2025 na szczeblu B – klasy, a także weźmie udział w zmaganiach Pucharu Polski na szczeblu K – PZPN. Misję tworzenia i prowadzenia zespołu powierzono Pawłowi Łukomskiemu – jestem w głównej mierze odpowiedzialny za obecny kształt kadry, ale część wychowanków i lokalnych graczy „zwerbował” kierownik drużyny Michał Styba. Klub pod względem finansowym może liczyć na dotację z urzędu gminy, a także na wpłaty od prywatnych sponsorów. W nadchodzących tygodniach zostaną przedstawieni piłkarze, którzy będą reprezentować sadkowski zespół. Chcemy przeżyć miłą przygodę w Pucharze Polski, a w rozgrywkach B – klasy regularnie punktować i powalczyć o czołową trójkę zmagań na koniec sezonu. Oczywiście nie ma szczególnego ciśnienia na wyniki w pierwszym sezonie po reaktywacji. Głównym celem jest stabilizacja drużyny i promocja gminy – tłumaczy trener Łukomski.

Po Czarnych Nakło i Skrze Paterek, GLZS Sadki jest zatem kolejnym klubem z powiatu nakielskiego, który udało się reaktywować.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Obserwator , w dniu 26-07-2024 16:29:24 napisał:

    Czy trener Paweł,to Murino z Turzyna? Jeśli tak,to nie będzie wyniku.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Fan, w dniu 26-07-2024 17:12:31 napisał:

    A IV ligowy Tarpan też wygrał z drużyną z B klasy i to jest sukces

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Mysliwy, w dniu 26-07-2024 19:22:12 napisał:

    Tarpan to za chwilę się skończy

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (3)

    ON, w dniu 26-07-2024 19:47:42 napisał:

    Drużyna z B klasy to rzeczywiście dobry sparingpartner dla drużyny z ligii IV brawo sponsor i zarząd

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 3 (5)

    Zawodnik , w dniu 27-07-2024 09:59:33 napisał:

    Witam ale dziennikarz piszący ten tekst to nie ma pojęcia tak naprawdę co się działo w Glzs Sadki . Problemy zaczęły się po odejściu trenera Arendta i braku pieniędzy. Były włodarz gminy nie rozumiał że trzeba pić wodę oraz jakoś dojechać na mecz. Gmina na siłę chciała utrzymać zespół ale bardzo dużo zawodników odeszło wraz z Arendtem. Wtedy był czas żeby się dogadać w jaką stronę iść a nie się żegnać. A teraz kolejna reaktywacja i kolejna i kolejna. Niestety ale nie wierzę w sukces zwlaszcza z trenerem który był w konflikcie w poprzednim klubie i musiał opuścić Czarnych.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (3)

    Yyy, w dniu 27-07-2024 11:04:34 napisał:

    Dąb-Mrocza 0-8. Brak informacji w mediach.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Pop, w dniu 27-07-2024 11:29:30 napisał:

    Brak informacji a co dziwisz się przecież dla drużyny i sponsora to wstyd że doprowadzili do takiego stanu że muszą grać z drużyną z B klasy

    odpowiedz

    • 1 (1)

    LZ, w dniu 27-07-2024 21:09:51 napisał:

    Równorzędna drużyna pokazała dzisiaj Tarpanowi miejsce w szyku i to jak gra się w piłkę a ten Born tak samo cienki jak jego starszy brat

    odpowiedz

    • 0 (2)

    kibic, w dniu 29-07-2024 12:13:29 napisał:

    B,C klasa to pełna rekreacja ,nikt nie spada,więć nie ma motywacji,Nikt nie przeprowadza testów umiejętności,zawodnicy,którzy graki w C klasie W B,C klasie nikt nie spada,szkoleniowcami,instruktorami zostają ci,którzy grali w tych rozgrywkach,więc poziom jest jaki jest,Obiekty utrzymują gminy,więc dlaczego rekreację mają one finansować.LZS-y otrzymują [ieniądze na rekreację dla społeczeństwa anie dla kilkunasty piłkarzy mota i kopta,Radni gminy też decydują o budżecie,Sadki nie są wyjątkiem,najpierw powinny być rozgrywki powiatowe a potem najlepsi z prawem awansu do B,C klasy.To miałoby sens Bez zaplecza dzieci,młodzieży takie rozgrywki nie mają sensu,Tylko dlaczego w tych reprezentacjach grać maja zawodnicy spoza gminy,oto jest pytanie.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (0)

    Gielzetesiak, w dniu 30-07-2024 13:21:16 napisał:

    "Dziennikarz " pisze że "kierownik" zwerbował graczy z okolicy? Kogo? Stawiać na armię zaciężną to droga do nikąd. Tylko tak to wygląda że nie było chęci z strony klubu zwrócenie się do byłych zawodników GLSZU.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Kibic , w dniu 30-07-2024 14:47:21 napisał:

    Czegoś nie rozumiem po co utrzymywać zespół jak wśród mieszkańców nie ma wystarczająco dużo chętnych do gry. Trzeba z innych gmin werbować?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Budowa hal
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)